• 3335
  iki ucu boklu değnek gibidir son zamanlardaki durumu...

  bruma prandelli döneminde neredeyse hiç şans bulamadı. " futbolu bilmiyor " demişti prandelli. prandelli'nin sevmediğim yanlarından birisi de bruma'yı oynatmaması idi.

  hamza hoca'nın gelişiyle beraber daha fazla şans buldu bruma. 2014/2015 sezonunun ikinci yarısında daha çok şans buldu. kimse hikaye anlatmasın, bruma bu dönemde yeterli şansı bulmuş ve " hiçbir şey " oynamamistir.

  benzer şansı bulan yasin, yürüdü gitti. tamam hadi yasin olgun futbolcu, olmuş futbolcu, bruma ile karşılastirmak çok doğru değil, ama hiç mi ışık vermezsin be arkadaş ?

  2014/2015 sezonunun ikinci yarısında, herkesin ezbere bildiği as kadronun haricinde, fm diliyle " ilk takım oyuncusu " denilen futbolcular vardı. bu futbolcular ilk onbir için ciddi tehdit, oyuncu değişikliğinde ilk tercih, sakatlık ve ceza durumunda yine ilk tercihtir. yani bu devir daimde pandev, dzemailli, yekta gibi adamlara göre ciddi derecede şans bulurlar. o dönem kimdi bu adamlar ? hamit, emre, bruma, umut.

  şimdi bu devir daimde forma şansı bulan as takım ve ilk takım oyuncularına bakarsak, sahada olduğunda en çok sırıtan adam bruma ve umuttu.

  diğerleri çok mu muhteşem oynadı ? hayır ama belli bir mücadele örneği gösterip durumu idare ettiler ve şampiyon olduk.

  ben ekran başından kaç kere kendi kendime bağırdığımi bilirim; " hoca umut'u oyundan çıkar hocaaa " " bruma'yı oyundan çıkar hocaaa " diye.

  hadi umut belli bir katkı yaptı. adam öyle veya böyle 10 gol attı. bruma'nın çaykur rize maçında bir golü, karabükspor maçında umut'a bir asisti var yanlış hatırlamıyorsam. ama zaten gol ve asist meselesi değil, dediğim gibi ligin ikinci yarisindaki maçlarda umut ile birlikte sahada en çok sırıtan iki kişiydiler.

  sinan gümüş pandev ve dzemailli yeterli şansı bulamamıştır. " hoca sinan'ı oynatmadı " derseniz anlarım, bu oyuncuları oynatmamasının sebepleri vardır, haklıdır, haksızdır konu o değil.

  ama bruma yeterli derecede şansı bulmuştur ve daha da bulacağı varsa da, sahada gezindiği için bulamamıştır.

  ve bu yaz bruma'ya fena olmayan bir teklif gelmiş. yönetim de bu durumun farkında olarak zararın neresinden dönersem kardır demiş. haklılık payı var.

  ben aslında yabancı sınırının kalktığı bir dönemde, bruma'nın daha da rahat olacağını ve hakkındaki nihai kararın 2016 yazında rahatlıkla verilebileceğini düşünüyordum. çünkü böyle olunca kimisi olacak diyor, kimisi olmaz diyor. ama 2016 sonunda herkes ortak bir fikre varıp gitmesi veya kalması gerektiğini net olarak ifade edebilirdi.

  ama yönetim de bu teklifi değerlendirmek istedi bruma'nın bu performansı karşısında. bu açıdan bakarsak haksız da değiller.

  şimdi bir de şöyle bir sorun ortaya çıkacak;

  bruma iyi performans gösterir ve kendisini gelistirirse sociedad bonservisini alacaktır.
  herkes " abv yönetim, genç yıldızı nasıl kaçırdık !1!1!1 " diyecektir.

  tersi olup kötü oynamaya devam ederse bu sefer de " sporting bizi iyi kazikladi, bakın sociedad bile almadı, bu adamı bulup alanın abv 1!1!1! " denilecektir.

  hangi birine laf anlatacaksin ki ?

  dedim ya, iki ucu boklu değnek.