• 2508
  yaklaşık 1 -1.5 ay önce, yenildiğimiz bir trabzon maçından sonra ligin bitmesine 7 maç kala liderin 1 puan gerisinde olmamıza rağmen şampiyonluk gitti diyeağlayan ve sağa sola saldıran evhamli adamlar tarafından bugün de saldırıda bulunuluyor.
  bunlar sırf yabancı ve ismi havalı diye şu takıma hamza hoca'nın yarı katkısını vermemiş ama kat kat fazla maaş alan yabancılara bayılırlar.
  elestir ama insaflı elestir be kardeşim. mesela sinan genc çocuk, madem yedek kadroyla çıkıyorsun ona şans ver de, elestir.
  bazı arkadaşlar öyle de yazmış zaten. bunlara saygım sonsuz.
  ama biri çıkmış bu sene şampiyonlugu kovaliyorsak rakiplerin çok kötü olmasından demiş, diğeri de bu futbolla şampiyon olmamız çok zor, derbide allah bize sabır versin yazmış.
  tabii, rakipler o kadar kötü ki son haftaya kadar şampiyon olabilecek miyiz diye hesap yapıyoruz.
  ama geçen sene o kadar iyiydik ki birileri nisanda şampiyon olup çift haneli fark atmıştı. nankörluge gel. ama onun ismi mancini sonuçta. kasımpaşa takımından dört tane yese bile problem değil. o takımı kamp yapmadan sezon ortasında almış. devre arasında hiç istediği transferi yapamamış garibim.
  ama hamza hoca hem yaz başından beri takımda, hem de devre arasında transfer rekoru kirdirdi. çelişkiye gel.
  diğeri de yedeklerle çıkılan ve sadece önemli bir derbi öncesi turun geçmesi gerekilen, yenilmenin önemli olmadığı bir maçta şampiyonluk zor diyor. ligde gol yemeden yaptığımız 5te5 gözüne dursun ! insaf be. son gençlerbirliği maçını aç bakalım kaliteli futbol oynamasak bile nasıl mücadele ettiğimizi bir daha hatırla. yoksa sende mi fbjklilerin deli saçması komplolarina inanıp şike diyorsun ?
  yukarıda bahsi geçen bu maçta yapılması gereken hayati bir şampiyonluk maçı öncesi ilk maçtaki skor avantajını kullanarak tür atlamaktır. atlanmasa da dandik türkiye kupası sonuçta, bir sıkıntı olmazdı.
  bu maçta yedek kadroyla çıkılmış, iyi futbol oynanması gerekmiyor. sadece gereğinin yapılması bekleniyor.
  ama bu art niyetli arkadaşlar durur mu ? zaten bahane arıyorlar. vay efendim nasıl olur. as kadroyla cikilsaydi yine sallayacaktin. senin derdin sallamak.
  allah size sabır vermesin. allah asıl bu haksizca yerden yere vuran burnu havada taraftar yüzünden hamza hoca'ya sabır versin.
  komiksiniz. hiç rahat bırakmayacaksiniz. en ufak bir bahaneyi bile kollayacaksiniz. çünkü baştan sevmediniz. çünkü o mütevazı, çünkü o cem yılmaz'ın dediği gibi sokakta gorebilecegin, enseye vurup baba naber diyebilecegin biri ya. ama yabancı biri olsaydı, daha havalı olsaydı el üstünde tutulurdu.
  bu adam takımı şampiyon yapıp dördüncü yıldızı takacak, sonra da yeni sözleşmeyi kapacak. siz de saygı duyacaksınız.