• 714
  adam o kadar anlamamış ki olayları, sinire kesip o kadar boş lakırtı etmiş ki. günlerdir yaşadığım mutsuzluk ve acının üstüne yazmayayım dedim ama dayanamadım.

  (bkz: #1274137)

  selam, ben efsaneleri arasında artık hakan şükür olmayan internet çocuğu.

  bizim "artık efsanem değil" dememizle hakan şükür'ün efsaneliğini kaybetmeyeceğini söyleyip durmuş, e iyi tamam amınakoyayım neyin gürültüsü o zaman bu? hayır bu tepkiyi gören de sanki efsanem değil diyenler adamın galatasaray tarihinden silinmesini istedi, imza kampanyaları neyin başlattı sanır. milletin takımdan kimi sevip sevmeyeceğinden, kendi içinde kimi silip silmeyeceğinden kime ne amk?

  diğer entry'lerine kattığı mübalağa bu konuda yemez. bir kere kimse drogba'yı gezi parkı olaylarını destekledi diye efsane falan ilan etmedi. çünkü drogba destek mestek belirtmedi ki mınakoyim?! adamın yaptığı tek şey her yana yazılan çare drogba'lardan etkilenip yazıları akm'ye asılan kendi afişiyle birlikte "vaaay kıreyzi!" diyerek paylaşmak. bu kadar. çare drogba yazılarına da değinelim; bu sadece goygoy olsun mahiyetinde bir slogan değil. sebebi daha simgesel, daha anlamlı, (bkz: #1265333), daha çok bundan. bunu yapan hakan şükür olsa her yana çare hakan şükür yazılırdı yani, içi rahat olsun... ha yok lan yazılmazdı, olaylarla ilgili açıklamalarından sonra tabii.

  hakan şükür'ün efsanelikten düşmesine ve tarihten silinip yok olmasına (allah allahhh!!! ver gazı!!!!) sebep olan gezi olaylarındaki tutumuna gelelim. işte anlamadan etmeden konuştuğu kısım da burası. aynı düşüncede değilmişiz, ondan tavır almışız. bak bak. sanarsın hakan o günün sabahında akp milletvekili oldu. sanarsın hayat görüşü bunca yıldır bu kitlenin hayat görüşüyle birebir uyumluydu da, gezi olaylarından sonra birden dönüverdi. ulan aynı düşüncede değil diye adam mı silinir, demin dedim kimse karışamaz tabii ama böyle yapana da acırım yani. sırf bizimle aynı düşünmüyor diye silmeye kalksak tee ilk feto muhabbetlerinin falan döndüğü günlerde bunu yapardık zaten. ben bilmiyor muyum bu adamın fikirleri ne tarzdadır, bakış açısı nedir, neden akp'den milletvekili olmuştur? hakan şükür'le çoğumuzun hayatlarındaki tek ortak nokta galatasaray. ben bunları bilerek sevdim bu adamı. bak dikkat, bunlara rağmen sevdim diye bir şey yok, çünkü bu etmenlerin sevgimde etkisi olamazdı. olmadı da.

  ama gezi olayları zurnanın ofsayt dediği yer. bu düşünce farklılığı değil. bu zalimin, katilin yanında olmak. hak hukuk tanımadan polis tarafından sebepsiz yere saldırıya uğrayan halk; binlerce yaralı, onlarca kaybedilen göz ve en önemlisi yitirilen 5 can var. 5 canın da katili ortada değil. teksas sanki amına koduğumun ülkesi. biri şans eseri kameraya yakalandı ama katil devlet, katil oğlunu korudu. adam şu an serbest. olayları baştan sona anlatacak değilim araştırsın kendisi öğrensin.

  ben ki asosyalin allahı, evden sadece galatasaray maçları ve 1-2 arkadaşını nadiren görmek için çıkan biriyken 31 mayıs'ta gözlerimle şahit olduğum polis zulmüne dayanamayıp attım kendimi sokağa. 1 haziran'da polisi protesto için kızılay'daydım. ethem sarısülük'ün vurulduğu gün. oradaydım. vurulduğu yerin hemen 100-150 metre arkası. o polisin hiç uğruna silahıyla vurduğu insan ben de olabilirdim. ve haksız polis saldırılarına ses çıkardık diye tuttu hakan şükür bize provokatör dedi. suçlu bizmişiz bizi işaret etti. aman dedi oyuna gelmeyin dedi. polisimiz cici dedi. durmak yok yola devam dedi. bu zulmü hak gördü bize. yetmedi kameralarla çekilen, interneti olan herkesin gözleriyle gördüğü ethem sarısülük cinayetini kendi televizyonuna çıkıp utanmadan "provokatörlerin kafasına attığı taşla öldü" diye açıklayan namus timsali(!) i. melih gökçek'in hashtag kasmasına yardım etti ya. ahahah neymiş bbc yalan habercilik yapıyormuş, onların polisi de insanların kafasını gözünü kırıyormuş, rt pls acil tt için yüklen!!! adam bizim polis öldürüyor ama sizinki de şöyle böyle diye goygoy döndürdü twitter'dan. akıl alır gibi değil.

  olay düşüncenin farklılığı değil, adamın kralı olan hakan'ın kralın adamına dönüşmesi. senin vicdanın yok mu be adam, akp'desin diye rte ile aynı ağzı konuşman mı gerekiyor? bak ertuğrul günay'a, adam partisinin aleyhine konuştu durdu da ne oldu? biz senden onu da istemedik ki, ortacı olsan bile yeterdi be. olaylar çok üzücü, bitmesini temenni ediyorum desen yine sesim çıkmazdı. yok yere dayağı gazı yiyen benken, meydanda polis kurşunuyla ölürken, otopside bile nasıl öldüğüm açıklanmazken, mahalle arasında sopalı adamlar yüzünden beyin kanaması geçirirken bir de çocukluk kahramanımdan darbe yedim lan ben. şimdi ben bu adama nasıl efsanem diyeyim ulan. bana, mazluma sırt çeviren, katilden yana olan bu adama nasıl efsanem diyeyim sen söyle bana. anasını avradını sikeyim ben böyle dünya düzeninin. yemin ediyorum elim ayağım titriyor şunları yazarken. ne diyeyim hiç umudum yok ama #allahhepinizevicdanversin.