• 2285
  12 mayıs 2013 fenerbahçe galatasaray maçında meydana gelen saha olayları ile alakalı kapsamlı bir rapor hazırlayıp pfdk'ya başvurmalarını bekliyorum.

  1-maçın hemen başlarında volkan demirel'in ortada hiç bir şey yokken drogba'ya diklenmesi.

  2-emre belözoğlu maç içinde bir çok kez melo'yu tahrik etti. hatta bir pozisyonda melo yere düşen rakibini kaldırmak isterken ısrarla emre belözoğlu tarafından engellendi ve sonunda emre melo'ya hakemin gözü önünde çelme taktı.

  3-maçın sonlarına doğru amrabat 4 fenerli tarafından taç çizgisine pozisyon gereği sıkıştırıldı. ama bekir irtegün'ün faul yaparken ki surat ifadesine bakarsanız net bir şekilde kastı bir tekme olduğunu görürsünüz.

  4-sabri ile volkan'ın kavgasında volkan resmen sabri'yi öldürmeye teşebbüs etti. küfürlerde cabası ve ona ortak olan özellikle yobo'ya dikkat etmek lazım. ortalığı karıştırdı resmen.

  5-sabri oyundan çıkarken meireles'in sabri'ye yaptığı ahlaksız hareket ülkeden kovulma sebebi.

  6-aykut kocaman'ın, riera'nın rakibiyle mücadelesinden sonra ısrarla dirsek işareti yapıp hakemin kararını etkilemeye çalışması ve provake etmesi.

  7-tribünlerde eboue'ye ve drogba'ya muz gösterilerek ırkçılık yapılması. bunun cezası avrupa'da 3 puan silmeye kadar gidiyor.

  8-attığımız golden sonra sahaya kırık ballantines şişesinin atılması. insanın şah damarına gelse 7 saniye içinde öldürür.

  9-volkan ve sabri'nin kavgasında sahaya cep telefonu atılması ve bunun hasan ali'ye denk gelmesi.

  10-yüzlerce meşalenin yakılması.

  11-galatasaray yedek kulübesinin arkasındaki taraftarların maç boyunca yedek kulübemizi taciz etmesi ve özellikle ümit davala'ya ana avrat küfür edilmesi.

  12-tabi ki maç boyunca galatasaray'a koro halinde küfürler edilmesi.

  benim gözüme çarpanlar bunlar. galatasaray yönetimi videolarla fotoğraflarla kanıtlı belgeli bunları federasyona sunmalı. ya da pfdk ya da tahkim her ne haltsa.

  susmamamız lazım sustukça bunlara kar kalacak yaptıkları. fatih terim topu yere vurup ardından itiraz etti diye 9 maç yedi ondan önce 3 maç verdiler zaten. melo'ya olmayan tükürük 4 maça patladı. engin'in zaten kariyerini bitirdiler. bu olaylardan daha fazla olay mıydı bunlar.

  umarım şampiyonluğun arkasına sığınıp boş ver ya demiyoruzdur.