• 587
  uyarı : bu entry yakın zamanda sözlükte yaşananlara* tepki olarak yazılmıştır. her ne kadar olaylar biraz durulmuş olsa da yazar aynı olayların nüksedeceğinden emin olduğu için entryi yazmakta bir sakınca görmemiştir.

  öncelikle şunu belirteyim: galatasaray'la ilgili hiçbir foruma üye değilim. herhangi bir sözlükte**** yazar da değilim. bu oluşumun* varlığını geçen sene eylül ayında ekşi sözlükten öğrendim ve anında üye oldum. buraya geldiğimde kimseyi de tanımıyordum. şimdi de bir iki arkadaş hariç hala kimseyi tanımıyorum. buraya üye olmamdaki en büyük etken sözlük sınırları içerisinde defalarca geçen sözlüğü anti fenerbahçe sitesi zannetmek düşüncesinin ne kadar yanlış olduğuydu. eylül ayından bu yana zaman zaman fenerbahçe aleyhinde çok acayip entryler okusam da, sözlük bazı yazar arkadaşlarımın gerçekten okunmaya değer entryleriyle rayına oturdu ve sistemli bir şekilde sürdürülebilirliğini korudu.

  ben moderatör, muhbir filan değilim. sözlüğün oluşumunda bir etkinliğim de söz konusu değil. bazı gayretli yazar arkadaşlarım gibi binlerce entry ile sözlüğe çok fazla katkı yaptığım da söylenemez; ama bazı konularda söz hakkım olduğunu düşünüyorum.

  beni en çok rahatsız edenlerden biriyle başlayayım. yanılmıyorsam bir yazar herhangi bir başlığı diğerine yönlendirebiliyor. bunu önceden sadece moderatörler yapabiliyor sanıyordum ama sanırım herkes yapabiliyor. bu gayet normal görünüyor, evet. mesela "gazza"yı "paul gascoigne"e, "pippo"yu "filippo inzaghi"ye veya "1998 fifa dünya kupası"nı "1998 dünya kupası"na yönlendirmek normal ötesi bir gayrettir. ama sorarım size "kaybedenler kulübü"nü "fenerbahçe"ye, "dün boktun bugün koktun"u "emre belözoğlu"na yönlendirmek nedir allah aşkına? böyle yapınca "galatasaray"ı "6alatasaray"a yönlendiren fenersözlük'ten ne farkımız oluyor? bu "galatasaraylı olsun olmasın, herkes bu sözlüğe* gelip spor hakkında bilgilensin." diye düşünen ve çabalayan arkadaşlara ayıp olmuyor mu? şahsen ben hedehödösporlu olsam, galatasaray sözlüğe girsem, sol framede "kaybedenlerin takımı" başlığını görüp tıkladığımda karşıma fenerbahçe çıksa buranın antu'dan farkı olmadığını, buradaki yazarların ona buna bok atarak kendilerini tatmin etmeye çalışan zavallılar olduğunu düşünürüm. yapmayın, etmeyin...**

  yine az önce anlattıklarımla alakalı olarak bir şeyden o kadar çok sıkıldım ki... sözlükteki kronik hastalık sözlüğü anti fenerbahçe sitesi zannetmek. evet sıkıldım, gerçekten çok sıkıldım! o kadar çok sıkıldım ki fenerbahçe mağlup olunca sözlüğe giresim bile gelmiyor! artık kusmayın sözlüğe, burayı boktan bir forum sitesine çevirmeyin. "r" yerine "v" yazmayın. sol frame'de emre belözoğlu olmasın, fenerbahçe'nin bilmem neyi olmasın. bütün bunları yapınca dışarıdan bakan biri gerçekten götüyle gülüyor bize, emin olun. ayrıca burda fenerbahçe'ye bok atınca bi tarafımız büyümüyor. burda galatasaray'ı yazın, formula 1'i yazın, nba'i yazın, yelkenli milli takımımızı yazın, x milli futbol takımını yazın. ne bileyim yazacak bir çok şey var. herkes "fenerbahçe hariç" kendi ilgi alanını yazınca zaten güzel şeyler çıkıyor ortaya. bırakalım artık şu antifenerbahçeliliği. ya da extraminimum düzeyde olsun. sözlükte kirlilik olmasın da ne olursa olsun! yoksa cidden soğuyor insan; çok soğuyor hem de, hiç bir şey yazası gelmiyor...

  not : zihuatanejosporluyum...