• 4813
    ya ben sevdim mi tam seviyorum, ya da taraftarın genelinde bir problem var; bu adam hiç oynamamış, veya barış özbek, caner erkin tarzı bir kazık atmış gibi davranılıyor. üzülüyorum.

    hadi sevmeyi, hakkını teslim etmeyi filan geçtim. artık temelli gidecek, bitti gitti eyvallah da; bu milan baros mevzu ne zaman hortlasa, baros oynasın diyen biz bir grup taraftara, sanki "burak çıksın baros girsin, baros tek forvet oynasın burak ve elmander onun yedeği olsun" demişiz muamelesi yapılıyor. açık söyleyeyim, benim derdim burak, umut, ve elmander'le değil. hepsine ayrı ayrı tapıyorum. baros'un kariyerinin zirvesinde olduğu günlerde bunların hepsinden daha iyi olduğunu da biliyorum, şimdiki formlarını kıyaslayınca hepsinden kötü olduğunu da. bu üç forvetle bir derdim yok.

    derdim 4. forvetle. sercan yıldırım'la. sercan'ın bile akhisar, 1461 trabzon maçlarında forma şansı bulduğu bir galatasaray'da baros'un bulmaması için bir sebep göremiyorum, hepsi bu. akhisar maçını bizzat tribünden izledim, hatta sercan'ın golü gözümüzün önünde oldu. burak zorla attırdı zaten, sercan değil direk olsa çarpar girerdi de; sercan neredeyse onu bile atamıyordu. şansını ciddi ciddi zorladı yani. sercan'ın kağıt üzerinde baros'a göre avantajları "genç" ve türk olması. genç dediğimiz adam 22 yaşında, pek de "genç" diyeceğimiz bir yaş değil. semih ve emre bile ilk 18'e hatta ilk 11'e girerken sercan'ın gençliğinin vurgulanması abesle iştigal. umut vadeden bir yanı da yok. türk olmasına türk ama bu avantajlarıyla baros'tan üstün bir forvet değil, hatta baros'un ölüsünden bile üstün değil. hatta ve hatta baros'un tek bacağı bile sercan'dan daha iyi.

    artık baros'un o kötü dönemlerde, kimsenin oynamadığı zaman bile canını dişine takarak oynamasına, hırsından çimleri yolmasına girecek değilim. fatih terim de oynatmıyorsa bir bildiği vardır, eyvallah. oyun anlayışına uymadığını söyledi, belki başka bir bildiği, bize söylemediği bir şeyler vardır. hak veririm. anlayışla karşılarım. güzelce uğurlayalım, bununla bir problemim yok. ama baros kadro dışı bırakılırken sercan'ın kadrodaki varlığını eleştirmek de benim hakkım olsun.