• 5782
    son on yıl yaşanan haksız rekabeti unutup, kendi takımını yeren insanların oluşturduğu sözlüktür. belki içlerinde kanarya ruhlular var ancak onların tespit edilmesi için uğraşılmıyor. bu on sene boyunca kaybedilen 2003 şampiyonluğu (beşiktaş'ın sinan enginli çakıcılı hırsızlığı) kaybedildiğinden beri yaşanan gerilemenin artık durduğu dönemde takımımız nedense kaoslu günlere tekrar dönmesi için uğraşılıyor. mehmet cansun'un başkalığında haciz memurlarının uzanlar tarafından gönderildiği, alınan başarılı sonuçlara rağmen üst üste 5. şampiyonluğun kaybedildiği dönemi de yazarsak son 12 yıl camia başarılara rağmen birlikteliği sağlayamadı. başarısızlıklar, maddi sıkıntılar hep takımı kötü etkiledi. 90 lı yıllarda elde ettiğimiz üstünlüğü uzunca bir süredir tekrar yakalayamadık. arada şampiyonluklar alındı. ancak bir sezon sonra ne ligde ne de avrupa'da başarı gelmeyince takım ayağa kalkamdan tekrar geriledi.
    o yüzden bu yıl mutlaka şampiyon olmak zorundayız. o zaman bu dönem artık bitmiş olur. iki yıl üst üste şampiyonlar ligi'ne katılmak zaten ligde rakiplerimize üstünlüğümüzü göstermemize yeter. bu saatten sonra f rahmetli özhan canaydın ve adnan polat dönemlerinde bize spor camiasının yaptıklarını unutmamalıyız. tribünlerin son günlerde yaşanan çekişmeleri bitirmesi için son yıllarda başkanlık yapan insanları onore edecek işlere eğilmesi ve camianın birlikteliğini ele güne göstermesi gerekir. biz on sen önce rakiplerin hayal edemeyeceği yerlerde gezinirken, o dönem geri düşünce kümeye düşmemizi bekleyenleri unutmamalıyız.
    fatih terim en ufak sarsıntıda üstüne gidilen bir isim. futbol camiasının ikiyüzlülüğünün kurbanı olmasın. 2003 yılından beri yaşanan garip sezonların tek eksiği hocamızdı. herkes kenarda fatih terim olsa bu takımın bu kadar çabuk dağılmayacağını biliyordu. fernebahçe'nin korku imparatorluğunda şikelerle türlü entrikarlarla kazandığı başarılar en sonunda kendisine döndü. bu yıl tekrar saldırılar başladı. dikkat ederseniz, terim başarılı olunca saldırılar her zaman artmıştır. milli takımda aldığı para sorun olurken, kendisinin iki katı ücretle getirilen yabancı hoa için ses çıkaran olmamıştır.
    bu sözlük galatasaraylılar'ın bir bütün olduğunu ve ortak sevgilerini yansıtları bir alan olmalıdır. burada oyuncuları yermek veya yermemekten çok camianın bütün olup olmadığının gösterilmeye çalışılması gerekmektedir. tüm basının bizim başarısızlıklarımıza sevindiği, fenerbahçe'nin yurt dışında kazandığı hazırlık maçının bile abartıldığı bir dönemde biz bunlara dik durarak ve onlara prim vermeyerek elimizden geldikçe takımımıza sahip çıkmalıyız.
    fenerbahçe maçı öncesi yaratılmaya çalışılan gerginlikler hep bizim aleyhimize olmuştur. saldırılar artacaktır. geçen hafta ve daha önceki hafta bize karşı çalınan kırmızılar ve penaltılar bunun işaretidir. diğer takıma çalınan kırmızı kart ile yaratılan ortamı gören aklı selim taraftarın tek yapacağı bu olaylara fener maçında engel olmaktır. bu sözlüğü o maça gidecek pek çok kişi okuyor. o nedenle gerginlik çıkarılmaması için herkes birbirini uyarmalıdır.