• 18
  yaklaşık 1.5 yıl sonra kağıt üstünde fenerbahçeden daha kötü bir kadroyla çıkacağız. fenerde angel'ın takımı * erken veda ettiği için angel'da gelecek. bizim açımızdan ise syl'ın ilk olarak gelmeyeceği söylentileri çıksada syl'ımız takımla birlikte ancak, yeni transferimiz lindsay whalen wnba finallerinde olduğu için aramızda olamayacak. bunun dışında avrupa pasaportuna sahip oyuncularımız ann wauters ve sancho lyttle'da ülkeye geldi wauters antrenmanlarada katıldı. ancak çok çok önemli üç eksiğimiz alba,whalen ve nevriye ile fenerbahçe net favori. maça kendi açımızdan oyuncu üstünden bakmak gerekirse;

  ışıl alben: son 3 sezondur fenerbahçe maçlarını kaybetmemizin en büyük sebebi olarak görülen son üç yılda yaptığı en iyi iş 2011 sezonunda çalınan kupamız alın terimizin hiç edildiği bir play off finalinde fenerasyon başkanı elemanın* verdiği plaketi kameraların önünde kapatması ve elini sıkmamasıydı, ve bu kadar eleştirilmesinin sebebi, şanssızlığı ise rakibin yerli guard'ının dünya standartlarında oluşuydu. geçtiğimiz 3 yılda ışıl'ın formu sorgulanabilir ancak k fazla yetersiz olduğundan tüm suçu ışıla yıkmadım. bu seneki hazırlık kampında 60-65 sayı atılan maçlarda attığı 15-20 sayılar ile eskiye dönüş sinyalleri verip özgüveninin yerine gelmesi adına hepimizi umutlandırdı. diyebilirsiniz hazırlık maçında bu sayıları bende atarım diye ancak ışıldan beklentimiz el üstü şutlar atıp maç kazandırması değil bulduğu ve 17 ekimdede bulacağı boş şutlarda cezayı kesmesi, sonuçta top ankara'da yuvarlak.

  yasemen saylar: geçen sene görevi ayşe cora ile beraber fark 20 sayılara çıktığında oyuna girip top kaybı yapmaktı, maçkolik forumlarında falan ismi yasemen topkaybı olarak geçiyordu ancak bu sezon ekrem memnun'un gelişi ile yerli oyuncuların potaya bakmasını umuyoruz ve yasemeninde dar point guard rotasyonumuzda katkı vermesini umuyorum. son hazırlık maçı istatistikleri 21 sayı 2 ribaund 3 asist yabancılarımızın olmadığı hazırlık kampında attığı sayılar göze çarpıyor, sezonun ilk kupasındada bench'ten gelip vereceği katkı çok önemli.

  şebnem kimyacıoğlu: dar kısa rotasyonumuzda muhtemelen şutör guard olarak kullanılacaktır, ancak 2 ve 3 numarada oynayabiliyor kendileri ve oynadığı her iki pozisyondada rakibe sıkıntı yaratacağını söyleyebiliriz. amerika'da hukuk kariyerinin ardından tekrar galatasaray'a döndü iyi bir şutör olduğunu söyleyebiliriz, ancak kendisini son yıllarda hiç izleme fırsatımız olmadı, en son hazırlık maçımızda 16 sayı 4 ribaund 3 asistlik bir katkı yapmış, bu maçta whalen,nevriye ve alba yokken katkısı çok önemli.

  şaziye ivegin: geçen sezon takım önde farkı açacakken hiç üçlük atmayı beceremeyen, ancak 4-5 sayı geride olduğumuz durumlarda top eline geldiği her pozisyonda bizi umutlandıran üçlüğü atması ile tek dileğimiz yarın attığını vurması. t a a r a b t ** bir entry'sinde tip kimya öğretmeni demiş bu maçta molekülleri ayırıp fenere çarpıştırmasını ve üçlüklerini bekliyoruz.

  gülşah gümüşay: geçen sezon kadın basketbolda en büyük şanssızlığımız 1 hafta arayla alba ve gülşah'ı kaybetmemizdi. gülşah aramıza döndü alba'da inşallah dönecek. çok sık kullanıyorum ancak eski kadrolara kıyasla kağıt üstünde daha zayıf ve 3 tane ciddi eksiği olan bir takımda vereceği katkı herkes gibi çok önemli. 2011 kadın basketbol final serisinde 3 dakikada 12 sayıdan gelip ceyhun'un takımda o kadar yıldız varken topu ışıla vermesi ile biten umutlarımızda son 2 dakikada attığı 4 üçlük ile bizleri maça bağlayan insandı, aynı fenerbahçe performansını göstermesi imkansız olsada en azından savunacağı rakibini vücuduyla caydırmasını umuyorum.

  sancho lyttle: ispanyol pasaportundan dolayı özellikle euroleague için büyük avantaj. bu maç vereceği katkı çok önemli normalde bir 4-5 numara olmasına rağmen bu maç kendisini 3 numaradada görme ihtimalimiz var. dış şut tehdidi olmasada 4 ve 5 hatta bir 3 numara için bile hızlı ayaklara sahip olması önemli. evraklarında eksklik var deniliyor umarım oynarsın sancho kardeş, bu dar rotasyonda sana çok ihtiyacımız olacak.

  bahar çağlar: bu maç için fark yaratması şart kendini affetirmesi için gerçekten mükemmel bir maç. orta mesafeden ve boş üçlükleri çekinmeden atması çok önemli onun şut tehdidi oluşturduğu bir maçta fenerbahçenin uzunlarımızı savunması zor.

  ann wauters: avrupa basketbolu için çok büyük bir isim 4 eurolig şampiyonluğu ve 5 tane avrupada yılın oyuncusu ödülü gerçekten müthiş işler. bu seneki hedefimizi ann wauters transferiyle birlikte euroleague olduğunu net olarak gösterdik. yarın onun tecrübesine ihtiyacımız olacak haydi wauters galatasaray kariyerine kupalarla başla kupalarla devam et.

  alba torrens alba'mız ablamız sempatik akdeniz insanı. geçen sene galatasaray'ın kabuslarının başlaması kendisinin sakatlığına denk geliyor. sakatlığını tam olarak atlatmış olmasını umuyorum çünkü fenerbahçe'nin bu kadını savunacak bir oyuncusu yok gibi. 1'den 4'e kadar her pozisyonda oynayabilen ve oynadığı her pozisyonda rakip koç ve oyuncuya sıkıntı verebilecek bir kadın. umarım sakalığı geçmiştir ve oynar.

  sylvia fowles: big syl'ımız canımız ciğerimiz ablamız, bu maçta bizi yalnız bırakacağı söyleniyordu ancak 2 gün önce gelmiş, sakatlıktan çıkmasından dolayı hakkında soru işaretleri var umarım iyileşmiştir ve oynar, şahsen hiç umudum olmayan bir maçta sırf kadroya katıldı diye bana bu yazıyı yazdırmış kadın. big syl büyüklüğünü göster pota altını karanlık tut ve gece gibi üstlerine çök.**

  maçın kilit oyuncuları şebnem-ışıl ve tabi ki oynarsa syl olabilir. fenerbahçenin yaklaşık 1.5 yıllık sürecin ardından ilk kez bizden daha iyi bir kadrosu var umarım ekrem hocanın planları işler ve galatasaray 2012- kariyerini kupayla açar.

  şimdi çok kısa fenerbahçeye bakalım.

  birsel vardarlı -7
  esmeral tunçluer - 9
  kübra siyahdemir - 10
  yasemin horosan - 13
  ivana matovic - 15
  esra şencebe - 8
  agnieszka bibrzycka - 5
  anastasiya verameyanka - 11
  cappie pondexter - 23
  angel mccoughtry - 35
  kristen nevlin - 43
  olcay çakır - 21
  cansu köksal

  kadroda 4 tane yeni transfer var. aralarında en dikkat çekicisi şüphesiz tamane'nin yerine alınan anastasiya verameyanka fenerbahçe forumlarında blok tehdidinden dolayı laflar edilmiş zor ancak gerçekleşti diyelim fowles'a blok yapmak gibi bir hata yaparsa kupa ışılın ellerinde olur. bir diğer transferde nevriye'nin yerine aldıkları eski oyuncumuz yasemin horasan ve galatasaray taraftarının çok sevdiği zamanında unutulmaz üçlüklerin sahibi esra şencebe. son olarak penny'nın yerine aldıkları bibrzycka kesinlikle bir penny değil ancak yeni gelen 2 avrupalı 2 kıta dışı kuralından kadroya kattıkları cappie ve angel'ı kesemeyecekleri için aldıkları ortada. kesinlikle çok zor maç olacak eksik olan taraf yine biziz umarım kazanırız ancak yine söylüyorum fenerbahçe bu maçın net favorisidir. bu sene ceyhun'un gitmesiyle inancım çok fazla bu takıma haydi kızlar o sene bu sene olsun.

  edit: alba ve sancho kesin olarak yok. sancho evrakları yetişmediğinden alba ise sakatlığının 2-3 ay daha devam edebileceğinden.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!