• 676
  yıllardır genç yeteneğimiz, vizyonlu oyuncumuz diye pazarlanan forvet oyuncusu.

  ancak bu arkadaşın kariyeri gün geçtikçe geriye gitmekte. bu sezon la liga'da çıktığı 12 maçta sadece 1 gol atabilmiş mesela.

  ancak bu arkadaş hala; oynayabileceğin yere gitmelisin, kendini geliştirmelisin, yurtdışı çok güzel temalı tiradlar atmakta.

  söylediklerinin yanlış olduğunu düşünmemekle birlikte, gerile gerile söyleyecek kişinin kendisi olmadığını düşünüyorum.

  belki katılmayacaksınız ancak, emre mor'un biraz daha zeki ve olaysızı bu adam. kendini çok iyi pazarlıyor.
 • 677
  kendisini asla pazarlamayan oyuncu. uğur karakullukçu gidip röportaj yapmasa 2 yıldır adam hakkında haber bile yapılmıyor. işinde gücünde adam sessiz sedasız topunu oynuyor.

  oynayabileceğin yere gitmelisin demek konusunda da gayet hakkı var. adam asla 6 ay yatmadı, sürekli olarak oynayabileceği takımlara gitti. gayet de mütevazı bir tarzı var.

  evet hollanda ve belçika günlerinin gerisinde ancak unutulmaması gereken mevzu bu çocuk hala 22 yaşında.
 • 678
  bursa'dan manchester city'ye gideli dört sene olmuş, sırasıyla oynadığı takımlar:

  manchester city
  genk
  breda
  twente
  villarreal
  levante
  valladolid

  bu takımlarda lig/kupa toplam 149 maça çıkmış, 43 gol atmış. bu gollerin 27'sini ise gol atmanın kolay olduğu hollanda birinci ve ikinci liginde atmış.

  boylu-poslu yakışıklı çocuk.
  ama, kendisi pazarlama harikası be kardeşim.
  santrafor oynayıp, bu kadar takım gezeceksin, attığın gol sayısı belli...

  zaten böyle giderse yabancı sınırından faydalanıp türkiye ligine kapağı atar, oradan da yırtar.

  şanslı çocuk vesselam!..
 • 679
  senin genç oyuncularının ptt ligde forma bulamadığı yaşta bu adam hollanda ve ispanya liglerinde forma buldu hala buluyor. çok kolaysa senin gençlerin de gitsin bulsun ama senin gelecek vaat ediyor diye kiraladıkların bırak forma bulmayı, kadroya giremiyorlar daha.

  neyi dert oluyor bu çocuğun anlamıyorum. yolunda giden düzgün bir ilişkisi, kitap ve film sevgisi, efendi duruşu var ve isini yapıyor adam. sağa sola adamlık pozları kesmiyor, ben en iyiyim demiyorum. adamın mesleği futbolculuk ve onu yapıyor, sessiz sedasız yapıyor. tıpkı cengiz gibi, çağlar gibi. cengiz ve çağlar enes'ten çok daha başarılılar diye enes'e niye laf edelim ki? gider cengiz ve çağlar başlıklarında çok haklı olarak onlara övgüler sıralarız.

  ayrıca kendisini 3 yıldır izliyorum. oyununu geliştirdi. bizde olsa mesela böylebir forvet, gayet işimize yarar. dünya çapında olmayabilir ama asla öyle boş bir futbolcu falan da değil. umut kadar, burak kadar, vedat kadar forvettir enes ve bu da az şey değildir. bakın bakalım umut, vedat ve burak enes'in yaşlarındayken nerelerdelermiş.

  enes'ten hiçbir şey olmayabilir de, böyle kalabilir enes ama ne fark eder ki? çocuk sessiz sedasız işini yapıyor. ıtalya'dan, almanya'dan çıkan her forvet dünya çapında mi oyuncu oluyor?
 • 680
  https://www.youtube.com/...amp;feature=youtu.be

  ilgili videoda yurt dışını övmemiştir. daha doğrusu illa yurt dışına çıkıp oynayın dememiş, oynayacağınız doğru ortama gidin demiştir. zeki çelik'i örnek verirken lille'den ziyade bursa nilüfer ve istanbulspor'dan bahsediyor örneğin.

  ben kendisini pazarlamak gibi bir derdi olduğunu düşünmüyorum. düşünce yapısı 22 yaşındaki bir insana göre çok olgun. çok iyi top oynasa ve yine bu açıklamaları yapsa çok büyük bir futbol adamı geliyor diyeceğiz. ama kötü oynadığı için kendini çok iyi pazarlıyora dönüyor olay.

  22 yaşında, belli bir eşiği atlayamamış, yanlış kariyer tercihleri yapmış futbolcu.