• 649
  şenol güneş tarafından a milli takım aday kadrosuna alınmaması bence yanlış bir karar.

  enes bu sene kötü bir sezon geçiriyor ancak sürekli gençleşme lafını dillerine pelesenk etmiş olanlar 34 yaşındaki burak'ı(sonuna kadar hak ediyor performans olarak o ayrı) milli takıma alırken, ingiltere'de oynayamayan cenk'i milli takıma alırken enes'i almıyorlar. tekrar belirtiyorum; enes kötü bir sezon geçiriyor ancak oğuzhan ya da cenk tosun da enes'ten daha iyi bir sezon geçirmiyorlar. demek ki sadece performansa göre haftanın 11'inin yapar gibi yapılmıyor milli takım kadrosu. enes gelecek 10 yıl boyunca milli takımın forvet rotasyonunda olacak bir adam. ilk 11 olur, yedek olur ya da kadroya giremez, o ayrı ama gelecek 10 yıl içinde enes bir numaralı forvet adayıdır milli takımda.
 • 650
  milli takımı zerre hakketmeyen futbolcudur.

  şu genç futbolcu romantikliğinden bir an önce vazgeçmemiz lazım. 30 küsür yaşındaki pirlo italya milli takımında oynayınca “helal olsun ne kadar profesyonel adam” deriz, türkiye’nin faal en iyi golcüsünü milli takımı almak yerine bu hiçbir baltaya sap olamamış yeni nesil mehmet battal’ı milli takımda görmek isteriz. bu fikir en hafif tabiriyle akla ve mantığa aykırıdır. potansiyeli olan ama bir şekilde yok olan yetenekler arasında yeri alma ihtimali yıldız olma ihtimalinden fazladır.
 • 653
  gelecek muhtemel yabancı sınırıyla seneye türkiye'nin tek büyüğü galatasaray veya kendini büyük zanneden diğer takımlardan birine gelmesi oldukça muhtemel. benim şahsi fikrim harun tekin, serdar aziz, ozan tufan gibi eski takım arkadaşlarının bulunduğu büyüklüğü isimsiz kalmış fenerbahçe'ye gidecektir. avrupa'da istediğini elde edemedi ispanya macerasında, şansını istanbul'da deneyecektir.