• 461
  kulüp özel bir kozmik oda kursa ve haftada 5 gün x 10 saat (sabah 8 akşam 6) calisacak toplamda 10 kişi bulsa, bu kisilerin görevi de sabah akşam lig,forum vs takip edip oyuncu bulmak olsa ve bu kisilere net 7000 tl ve yapilacak basarili scout transferlerin performansindan prim verse, kulube boyle bir organizasyonun maliyeti aylik 150 bin yillik 1,8 milyon, hadi euro cinsinden söyliim 300 bin euro. çerez parasına ya tutarsa scout ekibi, 3 yil.calistir 1 milyon euro maliyet , işlemezse kapat ki kesinlikle maliyetinin cok ustunde getirisi olur, su andaki scout ekibinden kat be kat iyi iş çıkarır. iş yapmak istersen yöntem çok, hep söylüyorum sorun sistematik bakmayan , günü kurtarma derdinde olan yönetci tayfalarında.
 • 462
  ucuza adam alınsa, anadolu takımında oynayacak adamın burada ne işi var denilir,
  4 milyona marcao alınsa küme düşen takımdan adama bu kadar verilir mi denir,
  marcao bir maç iyi oynasa utkucan göklere çıkarılır,
  marcao kötü oynasa yerin dibine sokulur,
  artık potansiyelli oyuncuların yüksek bonservis ettiği ortamda ffp yüzünden para verilemez,
  veya telles ve bruma gibi adamlar gelir, çok gelişmesi lazımdır ama iyi para verilmiştir, hepimiz yerin dibine sokarız. hepimiz yapıyoruz bunu.
  bu topçular isimsiz olduğu için soru işaretleri ve övme - yermeler hiç bitmez.
  anadolu takımı ucuza iyi performans veren oyuncu bulur, elalem nasıl buluyor deriz.
  sonra onu transfer etmeye kalksak, bizim seviyemide mi, anadolu takımından oyuncu mu alınır denir.
  belki buluyorlar, teknik ekip ve yönetim hem mali hem günü kurtarmak için istemiyor, içeride yaşananları bilemeyiz.

  o yüzden kafasına göre takılsın. türkiye'de kafalar karışık.
 • 463
  fm* herkesi sadece teknik direktör yapmadı. aynı zamanda scout da yaptı. yahu sen daha elindeki genç adamlara tahammül edemiyorsun. paşam açıyor youtube'u, izliyor "compilation" videolarını. sonra da diyor ki "ya bizim scout ekibi işe yaramıyor". senin o gördüğün oyuncular halbuki ne hatalar yapıyor. ne maçlar veriyor. ne goller kaçırıyor. ama onları görmüyorsun. görmeyince de her genç oyuncuyu ronaldo ya da messi zannediyorsun.

  genç oyuncu oynayarak tecrübe kazanır. bu tecrübeye ihtiyaç olmadan takımlarını taşıyan genç oyuncuları da fm'de bile galatasaray'a alamazsın. biraz ayaklarımız yere bassın artık. hem 50 kuruş hem cam kenarı olmaz.
 • 464
  galatasaray'da görevini layığıyla yerine getiren oyuncu izleme ekibi şefi.

  ya bırakın abi hadi ya.

  bakın geçtim isimsiz bilmem nerenin 3. ligindeki yetenekli topçuları iki tane mükemmel örneğimiz var:
  1) (bkz: marcos do nascimento teixeira marcao)
  2) (bkz: jason denayer)

  -yahu marcao portekiz liginde oynayan brezilyalı bir kardeşimiz. öyle afrikanın latinlerin kırsalından direkt takımımıza gelmiyor.
  4 milyon € gibi kendisinin ederinin* çok altında bir paraya getirmişiz. olası transferinden beklenti 20m'in üstünde. ama o da ne? aman allahım sezona kötü başladı çöp. kırmızı kart yedi gevşek. neymiş? adam olmazmış marcao'dan.

  -jason denayer ise daha farklı. city'nin gelecek görüp yatırım yaptığı, celtic'de şu anda dünyanın en iyi stoperi olan van dijk ile harika bir performans gösteren denayer. nasıl olduysa kendisini bir yıl kiraladık, o sezon pek parlak geçmese de denayer kulübü gerçekten çok sevdi ve 'manchester'da bir aslan var' söylemi doğdu. ertesi sezon bir kez daha kiraladık, ama o da nesi?
  çöp mü dersin galatasaray seviyesinde değil diyen mi. bundan asla a seviye stoper olmaz bakın görün galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynayamaz yazanı gördü bu gözler. adam şu an lyon'un kaptanı.

  neyse bizim milletten adam olmaz. gerçeklikten bu kadar kopuk yorumları okumak canımı sıkıyor.
  sen daha ne marcao ne denayer'e sabır göstermemişsin kalkmış burada 3 kuruşa 30 milyonluk adam almadı diye scout'u ve yönetimi bokluyorsun.

  abi hadi ya cidden. bırakın abi yorum yazmak zorunda değilsiniz. yazıp insanların sinirlerini oynatmayın bari.

  ayrıca görevi için: (bkz: #2576450)