• 834
  yıllık maaşı 2 milyon liraydı.
  2 sene top oynamadı.
  maçların yarısında sakattı.
  ödül olarak maaşına %150 zam yapıldı.
  gerçekten ilginç bir kulübüz.

  başka bir paralel evrende sakatlık yaşamasaydı, muhtemelen avrupa şampiyonasına gitmişti.
  hatta ilk 11 de bile oynayabilirdi.
  fakat bizim evrenimizde senenin yarısını sakat geçiren bir arkadaş.

  fatih hoca sık sakatlanan oyuncuları sevmez.
  bu arkadaşın artısı, sakatlık durumlarında kendisini riske ederek sahaya çıkması.

  saracchi'de kendisini riske etseydi bazı maçlarda onunda kiralık sözleşmesi uzardı.
 • 838
  futbol dünyasında muhtemelen maaşlar euro üzerinden konuşulduğundan yönetimdekilerin mantığı muhtemelen "maaşına zam verdik değil de biraz düşürdük" şeklindedir. eğer kendisine zamanında iyi bakan birisi olsaydı ve sık sakatlanmasaydı şu kıtlıkta çok rahatlıkla milli takımda yer alabilirdi. yabancı sınırının geldiği şu dönemlerde kadroda kalması olumlu olsa da maaşına tl üzerinden de zam verilmemeliydi. bu futbolcu bizden gitse daha iyi teklif alamayacak ne de olsa.
 • 842
  galatasaray'da yaptığı ilk kontrat sakatlıklar sebebiyle kariyeri bitmek üzere olan bir futbolcuya bir şans daha verme kontratıydı. şu an aldığı kontrat çok sakatlansa da iyi kötü performans verebilen yerli sol bek yedeği kontratı. bakıldığında sağ bek yedeği şener'den daha iyi göründü oynadığında. haliyle bir artış var kontratında. bunlar çok büyük paralar ve bunların ödenmesi rahatsız edici elbette ama emre taşdemir bu paraları(ve daha fazlasını da) herhangi bir anadolu takımında da kazanabilir şu an. türk futbolunda verilen paralar bunlar. milli takımın sol bekinde bile umut meraş varken böylesi bir yerli sol bek yokluğunda yeni yabancı sınırıyla da birlikte bunlar iyi kontratlar. bundan dolayı mutlu değilim ama ne yazık ki durum bu.
 • 843
  kontratı ile ilgili rahatsız olmadığım oyuncu.
  yabancı sınırlaması nedeniyle bu tip adamların kadroda olması gerekiyor (beğenelim veya beğenmeyelim)
  sol bek yok (demek ki süleyman'da bir ışık görmediler)
  bizde yok, yerli sol bek de yok, zaten yabancıları da fazla sayıda oynatamıyoruz. bu nedenle bonservise de para vermediğimiz bu ortamda çok da absürt karşılanmamalı.
 • 845
  kendisinin sözleşmesinin yenilenmesine ne olumlu bakabiliyorum ne de olumsuz. olumlu bakamıyorum çünkü çok sakatlanıyor. zaten çok sakatlanmıyor olsa herkes olumlu bakar. kalite olarak belki de en iyi türk sol bek. olumsuz da bakamıyorum çünkü piyasada bonservisi olmayan türk sol bek başka yok. en azından ben bilmiyorum veya tanımıyorum.

  benim esas merak ettiğim nokta ise sözleşmesini fatih terim mi uzattırdı, mustafa cengiz yönetimi mi uzattı? malumunuz mustafa cengiz ile fatih hoca arasında soğuk savaş var. mustafa başkan bu durumda fatih hoca'nın istediği bir şeyi neden yapsın? diğer taraftan da birkaç gün sonra gidecek olan yönetim neden kadro planlamasına karışır ki? belki de abdurrahim albayrak ve bir takım yöneticiler kalacaklarını düşündüklerinden transfer yapıyorlar.

  sezon boyunca yeni bir tartışmanın konusu olacağı kesin. kötü oynadığı veya sakatlıktan dolayı kaçırdığı maçlardan sonra fatih terim'in sözleşmesini uzattırdığını düşünenler fatih terim'e laf sokarken, tam tersini düşünenler böyle bir şey olmadığını ve o dönemde hocanın teknik direktör bile olmadığını söyleyecek. tabi bunlar fatih terim'in tekrardan takımın başına geçmesi şartıyla olacak. fatih hoca takımın başında olmazsa emre de arada kaynar.

  olur da fatih hoca takımın başına geçerse zaten şimdiye kadar yapılan transferler hakkında konuşur diye düşünüyorum. o zaman neyin ne olduğu anlaşılır. hoş ben hocanın bu oyuncular benim istediklerimdi, bunlar ise değil diyeceğini sanmıyorum ama yine de bir done verir.

  emre'yi de yeni sözleşmesinden dolayı kutluyorum ve daha iyi bir kariyer diliyorum kendisi için.
 • 846
  18/19 devre arası geldiğinde (sürat, dayanıklılık, güç-denge) paket halinde çok kötü durumdaydı. hatta ilk geldiğinde fatih hoca ankaragücü maçında 20 dk oynatmıştı. staddaydım o maç. izlediğimde rotasyon oyuncusu olması için bile 3-4 ay sabır edilmesi gerekir diye düşünmüştüm. o dönem şakasız 1. ligde bile 20-30 dk kaldıramazdı.

  18/19 ikinci yarısı ve 19/20 ilk yarısı çok ciddi sakatlık yaşamadan geçirdi. 19/20 ikinci yarısı kayserispor'a kiralandı. bizde geçirdiği iki yarım sezonda en azından kümede kalmaya çabalayan kayserispor'da zaman zaman süre alacak seviyeye geldi. ama orası için bile değişmez sol bek değildi.

  20/21 sezonu başı yeniden takıma döndü. 19/20 ve 20/21 sezon başı kampına full katılması ve 19/20 kasyeri'de maç temposu yakalaması bence çok şey katmıştı. 1.5 senenin ardından ilk defa tempolu özgüveni yüksek 3-4 maç izletti derken sakatlıklarla koca sezonu kapattı. özellikle baktım son sezon* yaşadığı sakatlıklara. sol kasık adalesi ve sağ üst arka adale. 1.5 sezonda belli bir seviyeye getirdiği kondisyonunu zorlamaya bağlı sakatlıklarla çöpe atmış oldu.

  bu sprint oyuncuları için kondisyon ve sürat arttıkça özgüvende artıyor ve limitleri hep zorlamak istiyorlar. sonra adele ve kasık sakatlıkları. işte o noktada tecrübe devreye giriyor. limitlerini bilmek ve zaman zaman frene basmak!
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!