• 159
  17 şubat 2019 kasımpaşa galatasaray maçı özelinde konuşacak olursak 60 dakika gayet iyi bir performans sergiledi.

  genel futbolculuk becerileri için konuşacak olursak da eğer sakatlanmasaydı muhtemelen 2-3 yıl önce tıpkı okay yokuşlu, enes ünal*, zeki çelik veya merih demiral gibi bir transfer yapabilirdi. demek istediğim; belki baş veya baş altı bir takıma gidemezdi ama avrupa'da oynayabilirdi. yalnız hala kaybettiği çok bir şey yok. fiziğine iyi bakıp toparlanırsa ve fatih terim'den yararlanabilirse bahsettiğim transferleri 2-3 sene içinde de yapabilir.
 • 161
  bundan 4-5 sene önce bursa’da parladığında ve yabancı sınırı var iken bize gelmesini çok istemiştim. kaliteli kumaşa sahip, genç ve türk olması, dönemin yabancı sınırında kendisini büyük takımlar için çok cazip bir isim yapıyordu.

  sonra yanılmıyorsam 2 tane büyük sakatlık geçirdi (1 tanesinden eminim de sanki döndükten sonra bir daha sakatlandı maça girip diye hatırlıyorum yalan olmasın) ve gözden düştü. yaşı halen 23, öyle kariyerinin sonlarına yaklaşan bir adam değil ve kendisini eski seviyesine ve belki üstüne taşıması için gerekli şartlar takımımızda mevcut. nedir bu şartlar? (a) kendisine güvenen iyi bir hoca (b) iyi bir kondisyoner (c) performansı düşük iken baskı yemesinin önüne geçecek 11 sol beki. top tekniği olarak kesinlikle ömer bayram’dan iyi, ancak şu anda genel olarak kendisi galatasaray rotasyonu seviyesinde değil. yanlış anlaşılmasın, bu “ömer seviyede emre değil” demek değil, ömer’e göre artıları var ama dinamizm ve maç eksiği gibi ciddi eksileri de var.

  yukarıda da dediğim gibi kendisine güvenen iyi bir hoca ile bu sene yemeden içmeden çalışması gerekiyor. eğer çalışabilir ve bursa’da parladığı dönemin bir tık üstüne atabilirse, gelecek sene için konuşuyorum, nasıl sağda linnes mariano ikilisinden hangisi oynarsa oynasın ağlamıyoruz, solda da nagatomo ile emre oynayabilir. şu anda potansiyelinin 4-5, olması gereken asgari seviyenin ise en az 2 tık altında. olur mu? bekleyip göreceğiz.
 • 162
  emre taşdemir bizim takımımızda küllerinden doğarsa altyapıdan futbolcu çıkarmışız kadar mutlu olurum. bir futbolcunun kendi kapasitesinin üstüne çıkması galatasaray için en önemli şeylerden biri. en başarılı senelerimizde elimizdeki futbolcuların değerlerini çok fazla yükseltmiştik. bonservis ödenmeden alınan bir oyuncunun fayda sağlayıp başka bir takıma transfer olması da,kulübe devamlı katkı göstermesi de şu dar boğazda bizim için çok önemli.
  sol kanattan devşirme ve futbola hasret kalmış sol bekimiz.
 • 163
  küçük yaşta bursaspor forması ile çıkış yaptığında büyük takımlara ve hatta avrupa'ya gideceğini biliyordu. yeteneğinden haberdar bir şekilde özgüvenli top oynuyordu. sonrasında yaşadığı sakatlıklar onu geri itti ve özgüvenini zedeledi anladığım kadarı ile. bunun sonucunda bursaspor'da yeniden şans bulsa bile ki çok az buldu istediklerini sahaya yansıtamadı. ancak galatasaray'ın ona kapılarını açması psikolojisine iyi gelmiş gibi. 17 şubat 2019 kasımpaşa galatasaray maçında bana göre ömer bayram'dan en büyük artısı kendine güvenmesi. ben oynarım bu takımda der gibi sahada ama ömer öyle değil. ömer sürekli heyecanlı ve kafasında sürekli hata korkusu var gibi. bu da ömer'in bence bu seviyelere çıkacağını düşünmemesinden kaynaklanıyor. ayrıca tabi ki yetenek olarak da emre, ömer'den daha önde. kendisine başarılar diliyorum ve çok çalışmasını istiyorum.