• 2026
  beklediğimden daha iyi performans gösteren oyuncumuz. öldü bitti denilen adam gayet çabalıyor, koşuyor. fakat bu maç özelinde feghouli'nin sağa fazla yanaşmasından sebep veya kendi mental eksikliği olabilir nerede duracağını, nereye kaçacağını tam bilemiyor. çalım denemesi falan yapıp kaybedecek gerekirse o işler emre mor'un imza hareketi ama nerede duracağını bilmemesi dortmund eğitimi almış, ucundan la liga görmüş oyuncu için büyük eksik.

  benim fark ettiğim en az 2-3 pozisyonda durduğu yer sebebiyle gereksiz kalabalık yarattı topun olduğu bölgede. hani pas atsan direk top kaybı, atmasan orda ne işin var durumu.

  ama hocamın özel ilgilendiği belli, milli aradan sonra daha faydalı olacaktır takıma.
 • 2030
  guardiola man city'nin başına geçtiği zaman raheem sterling'in kafasına vura vura bir senede hangi alanlara hareketlenmesi gerektiğini öğretti. zaten adamın geçirdiği muazzam değişimi izliyoruz hepimiz. emre mor'da da o cevher var, ancak nasıl çalışacak göreceğiz. konya maçı özelinde fena değildi. ancak emre mor gibi bir adam işte böyle kapanan takımlara karşı yaptığı ceza sahası koşularıyla fark yaratacak. bugün pek göremedik.

  (bkz: 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı)
 • 2031
  bu kadar hareketsiz oynayan bir oyuncu topluluğu arasında topsuz olmasa da topla en hareketli adamı.

  ve biz kendisinden 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçında hiç forvet arkası yararlanamadık.

  dikine gider, adam geçer, 2'ye 1 yapar, şut atar, birden hızlanıp pozisyon yaratır.

  kısacası 10 kişi defans yapan takımın dengesini bozabilecek tüm meziyetler var ama biz ısrarla önce sağ açık sonra sol açık oynattık.
 • 2032
  25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçında oynadığı süre boyunca çok güzel paslar attı, arkadaşları değerlendiremedi. ara ara oyundan kopması ve ne yapacağını bilememesi sıkıntı.
  ama bu adamı kanada hapsetmemek lazım.
  hagi gibi serbest oynatacaksın.
  ilerleyen dönemde birlikte oynadıkça soso ile çok güzel işler yapacaklar. soso da kendisini birkaç defa ne yapması gerektiği konusunda uyardı.
  olacak inşallah bu çocuk olacak.
  olursa şenol güneş'e de bir kıyak daha yapmış olacağız.
 • 2033
  25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçında beni daha da umutlandırdı. ikinci yarı kendisi daha fazla alan bulabilirdi ama adem hamlesi de gayet iyiydi. genel olarak nerede durması gerektiğini öğrenene kadar bocalayacaktır. öğrendikten sonar çok farklı bir düzeye çıkacağı aşikar. dün inanılmaz diagonal paslar attı takımı ceza sahası içinde topla buluşturdu ama gol olmadı. pas oyununa oldukça yatkın. benim düşüncem soso-belhanda-emre 3'lüsü bu sene çok hızlı tek top yapabilir emre bu 3'lüde defans arkasına çok hızlı sarkan oyuncu olup gole bizi yakınlaştıracaktır. dün oynadığı sure zarfında takımın en iyilerindendi.
 • 2035
  rakip oyuncunun arkasındayken önüne geçmeye çalışmak yerine oradan el kaldırıp top istediği sürece, ilk 11'de oynaması saçmalık olan süper yetenekli futbolcu. bir de pres yapmaması var ki yeteneğini gölgede bırakacak cinsten. öne geçtiğin maçta ya da rakibin baskılı başlayacağı maçlarda işe yarar bu velet. ligdeki iç saha maçlarımızda şu oyun zekasıyla hiçbir işimize yaramaz.
 • 2036
  emre mor ya baştan onbir’e alınmayıp son yarım saatte hamle oyuncusu olarak kullanılmalydı ya da devre arasında oyundan alınmayıp, ikinci yarı golü bulduktan sonra diagne kenara alınıp kontraatak oyuncusu olarak kullanılmalıydı. çünkü golü bulduktan sonra defansını ileri çıkaran konya spor’un bıraktığı boş alanları müthiş kullanabilirdi.

  bence ilk onbir oynaması doğruydu çünkü kendi sahamızda taraftarın da desteği ile hatalarından arınıp bir yıldıza dönüşebilir. bu fırsatları tepmemeliyiz. ozan kabak yaptırdığı penaltılara ve hatalarına rağmen taraftarın verdiği şartsız destek sayesinde bugün bundesliga’da oynuyor.

  emre mor’da ısrar etmeliyiz. birçok hatası var ama hiçbir futbolcunun engel olamayacağı, hiçbir takımın önlem alamayacağı bir yeteneği de var. anında ve hızla adam geçme, topla hızlanma ve dar alanlardan çalımla çıkma gibi özellikleri var. ayrıca ceza alanı dışından beklenmedik anda şut da atabiliyor. fiorentina’ya attığı golde gördük bunu. ancak akortu bozuk enstruman misali nerede ne yapacağını tam kestiremiyor. yani akort edilmesi gerekiyor, edilirse muhteşem sesler çıkarabilir.

  fatih hocam sağın solun dediğine bakmadan inandığı kadroyu kurmalı bu kesin. kadroyu kurduktan sonra da ısrar etmeli. bu kadroda emre mor’u düşünüyorsa hiç çekinmeden onunla devam etmeli. üstelik feghouli ile mükemmel uyum sağladıklarını da söylemeliyim. feghouli bizde on numarada, maçın başından sonuna kadar ilk kez oynamasına rağmen bence muhteşemdi. ilerleyen haftalar adına büyük bir müjde bu. belhanda ile birlikte, diri kalarak en az elli maç çıkarabilirler. bu çok büyük bir katma değer.

  özetleyecek olursak, feghouli, belhanda, mariano, seri ve nzonzi ile uyumu artar ve iyi akort edilirse emre mor’u kazanabiliriz.

  (bkz: 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı)
 • 2037
  neye göre 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçında çok iyi oynadı çok merak ediyorum? neredeyse bütün ikili mücadeleleri kaybetti. topu ayağında gereğinden fazla tutuyor. keşke dünkü maçta oyuna sonradan girseydi bence daha çok iş yapabilirdi. şu anki kondisyonu ve takıma uyumu istediğimiz gibi değil, zaten takım olarak dağınık bir görüntü çiziyoruz. 3-4 hafta sonra daha iyi bir emre izleyeceğimizi düşünüyorum.
 • 2038
  25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçında rakibi arkadan kovalayıp bir ya da sanırım iki tane top kaptı. bir iki defa ikiye bir yaptı. bunun haricinde de bol bol top ezdi.

  yetenekli oyuncu, çok da fayda sağlar ama daha oynamadan bu kadar övülmesi doğru değil. henry onyekuru geçen sene her maç bunu oynuyordu zaten ve vasat diyorduk. skor katkısı verdiği maçlarda da zaten maçın adamı oluyordu.
 • 2039
  halı sahada adam eksik olduğunda kadroyu tamamlamak için yaşça küçük kardeş ya da yeğen kontenjanından çağrılan ve "sen git ilerde dur" denen pır pır genç izlenimi veren 97 numaralı formayı giyen galatasaray futbolcusu. bi halt oynamasa da diğerleri tarafından yalandan bol bol pohpohlanır; mecbur olunmadıkça bir sonraki maça çağrılmaz.
 • 2041
  25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçında ondan isteneni bol bol denedi. dikine calimlarla kanattan içeriye doğru pek çok kez girmeye çalıştı ama 1 2 tanesi hariç, ki birisi diagnenin altipastan vurduğu pozisyon, top kaybıyla sonuçlandı.
  çalıma girmediği zaman ise pas oyununda gerek yanlış pozisyon alması gerekse topu ayağına aldığında önce çalım opsiyonunu kovalayıp sonra pas çıkarması * takımın taktiğini bozdu.
  bireysel olarak fena değildi performansı. ama takımin hücum planını sekteye uğrattı. katacağı ekstra güç olarak dikine deliciligi de cok fırsat yaratmadı, 45'de çıktı dışarıya.

  her maç bir önceki maçtan en az bir şeyi daha iyi yapıyor. gelişiyor, dönüşüyor bu net. bu çocuk top oynamaya gelmiş buraya. ama daha çok zamanı var.
 • 2042
  bırakın artık bizim oyuncumuz, övelim, küstürmeyelim mantığını. iyi oynadığı zaman övelim kötü oynadığı zaman eleştirelim.
  en son ismail çipe’de yaşadık bunu. filmin sonunu biliyoruz.
  25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı‘nda iyi oynamak için ne yaptı anlamıyorum, bir emre mor klasiği izledik, topu al hızlan iki çalım at kaptır.
  şu haliyle onbir oyuncusu olmaz, ancak önde olduğumuz maçlarda oyunu soğutmak için son on dakika oyuna alınabilir.
  oyun zekasını geliştirmediği sürece onbir oyuncusu olamaz.
 • 2044
  kendisinden neden hemen ilk 2 3 maçta messi performansı beklendiği anlayamadığım oyuncumuz.

  bu adam neredeyse 1,5 seneye yakın top oynamadı. yavaş yavaş kendine gelecektir.

  25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı'nda gayet olumlu hareketler yaptı. her maçta daha çok gelişecektir. şahsen kendisinin bir süre boyunca 60.dakikadan sonra oyuna girip kendini bulmasının daha yararlı olacağını düşünüyorum.
 • 2046
  geçen sezon onyekuru'da ilk hazırlık maçlarında beğenilmedi ama sezon ilerledikçe lige ve takıma uyum sağlamasıyla ilk 11'in değişilmez ismi oldu. emre'yi 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçıyla yerden yere vurmak haksızlık olur. rakip ilk yarı neredeyse şahan gökbakar'ın 101 gol yiyen takımın hocasının global taktik anlayışı gibi 11-0-0-0 dizilişiyle oynadı.
 • 2047
  rakip kaleye çok daha yakın mesafede topla buluşturulması gereken sevimli oyuncumuz. zira atmaya alışık olduğu paslar oyun kurma ve orta alandan topla çıkma pasları değil, rakibi bitirmeye yönelik ve direkt gole etkiyi amaçlayan tarz son paslar. o yüzden orta sahada tam olarak ne yapması gerektiğini öğrenene kadar iyice ileride değerlendirimeli diye düşünüyorum. onyekuru’nun ilk dönemlerini anımsatan ufaklık oyuncumuz.