• 1446
    deniz türüç'e bin kere tercih ederim emre'yi. hem yaşı genç, hem yeteneği daha fazla hem de üst seviyeye çıkabilme olasılığı daha yüksek. bence deniz gelmezse alacağız emre'yi. fatih terim bu çocuğu adam eder. demedi demeyin. içimden bir ses gelirse beklenen patlamayı yapıp ligin içinden geçecek diyor.
  • 1447
    21 yaşında yaptığı hatalar nedeniyle eleştirilen futbolcu. her futbolcunun mental kabiliyeti önemlidir, bunu kabul ediyorum, her yetenekli futbolcu yetenekleri kadar top oynamayabilir, bunu da kabul ediyorum. ancak, ki bu ancak oldukça önemli bir ancak, zamanında almadık diye hayıflandığımız, kaçan balığın büyük olduğunu düşündüğümüz bir futbolcudan bahsediyoruz. bu futbolcunun euro 2016'da hedefi olan bir takımda, kendisiyle benzer duyguları yaşayan bir futbol ekibinin içinde yaptıkları ortada. bizlere yaşattığı heyecan ve kendisini dortmund ekibine sokan yetenekleri ortada. borussia dortmund'da pek forma şansı bulamadı, belki de kendisini oraya ait hissedemedi, sonrasında celta vigo'da, hedeflerine ters gelebilecek bir ekip içerisinde bulundu. belki de bu sırada yaptığı işten keyif almamaya başladı. futbolu öncelikleri arasından çıkartıp sadece kazandığı paraya odaklandı ve eğlendi. bana bunlar, 21 yaş için çok olağan süreçler gibi geliyor. bence emre, şampiyonluk hedefi olan bir takımın parçası olduğunda, taraftar desteğini tekrar arkasına aldığında kendisini futbola verecek biri. fatih terim gibi motivasyon ustası bir hocanın elinde aksi bir durum düşünemiyorum ben bu genç kardeşimiz için.

    aldığımız risk ne peki, yine şımarıklıklar yapması. ki oldu da yaptı diyelim, biz ne kaybediyoruz ki? biz belki 2 milyon euro kaybederiz, en fazla, ama o kariyerini kaybeder. ne yabancı kontenjanı dolduruyor ne de yaşlı, 21 yaşında biri şımarıkları nedeniyle takım içi dengeleri bozamaz galatasaray'da, hele fatih terim varken...

    ama kendisini futbola verirse, o zaman çok şey kazandırır işte. bence bu risk, çok mantıklı bir risk. sınırı olmayan bir yetenek fırsat transferi olarak gelmiş kapımıza, hem de ikinci defa. umarım bu sefer o kapıdan girebilir ve biz de heyecanla takip etmeye devam ederiz kendisini.