• 130
  şu sıralar fener medyası tarafından isimleri çıkmaya başlamış ikilidir. ben de ali koç gibi bir vizyonsuzun direkt galatasaray'ın talip olduğu oyunculara yönelen ya da galatasaray'ın artıklarını toplamak gibi bir transfer politikası olduğundan dolayı ben fenerbahçe'nin bu iki oyuncu için epey bir zorlayacağını düşünüyorum. ikisini birden almaya çalışacaklar.

  kendi açımızdan bakarsam bu ikisini alırsak gelecek sezonlar gelmesi yüksek ihtimal olan yabancı sınırına dair elimizi çok kuvvetlendireceğiz. kaybedersek de bir o kadar zayıflayacak elimiz.

  bu ikisi ya da içlerinden herhangi biri fatih terim'le çalışmayı, kupalar kazanmayı ve o sürede de iyi şekilde kazanmayı 500 binlik bir kazanç farkı için sürekli utanç verici şeyler yaşayan, başarısı olmayan, giren her futbolcunun öğütüldüğü, başarısızlık abidesi bir camiaya katılmayı tercih ederlerse de tercihlerinin bedelini zaten kariyerleriyle ya da gelecekleri ile öderler. çok da sıkıntı etmeye gerek yok.
 • 131
  (bkz: beşiktaş futbol takımı/#2901500)

  (bkz: fenerbahçe futbol takımı/#2901491)

  her iki oyuncu da, başlıklarında detaylı görüşlerimi yazmış olduğum fenerbahçe ve beşiktaş'a ilaç olur. sırf bu yüzden bile bize katılmaları gerekir. yabancı sınırına karşı elimizi rahatlatacak olmaları, takım yaş ortalamasını düşürecek olmaları, bonservis ödenmeyecek olmaları falan da önem derecelerini artırıyor.

  sadece abartılı maaşlar vermeyip, performans bazlı sözleşme imzalamamız gerekiyor. ayrıca bu ikiliden mert'in galatasaray'la çoktan anlaştığını düşünüyorum. yalnızca emre'nin durumu muallak bana göre.
 • 132
  galatasaray'a gelip gelmeyeceklerini bilemeyiz. ancak şu kesin ki galatasaray kompleksine aşağılık kompleksi katarak yoğrulmuş, içinde biraz hazımsızlık bolca yüzsüzlük bulunan, şikeci, ırkçı kulübün vizyonsuz galatasaray düşmanı başkanı, sırf kendi taraftarının vizyonu da kendisi gibi olduğu için yani var oluş amaçları kendi evlerinde galatasaray'ı yenmek (ki artık bu da yok ;)) ve galatasaray'a transfer çalımı attık diyebilmek olduğu için ölümüne uğraşıyordur bu iki oyuncunun transfer için. bunun için de ırkçı, saha içinde gazetcilere kafa kesme hareketi yapan, saha içinde hırçın ama saha dışında melek olan futbolcularını kullanıyordur. benim için ise bu iki oyuncunun transferi çok da önemli değil. çünkü bize gelmeyerek tercih edecekleri kulüp olarak adı geçenler ile rakip bile değiliz, aynı şeyleri hiç yaşamadık, aynı yoldan yürümedik, aynı yollardan geçmedik, benzer başarılarımız da yok, üstüne üstlük rütbemiz de farklı.
 • 133
  kendilerinin durumu alper ve muriqi'den farklı çünkü o ikisini istediğimizde kulüpleriyle sözleşmeleri vardı. emre ve mert hakan'da ise böyle bir durum yok, yani inisiyatif tamamen kendilerinde. orada muhatap olduğumuz adamların halil ünal ve hasan kartal olması da oyuncuların kararlarını nasıl değiştirdiği hakkında az çok fikir verir.

  emre ve mert hakan, tuttukları takımdan bağımsız olarak kariyer planlamasını nasıl yapacak, önemli olan bu. fenerbahçe, her halükarda bizden daha fazla para vermek zorunda çünkü son yıllarda başarı kozu yok. para mı kariyer mi, bunun da cevabı sadece kendilerinde. önlerindeki en iyi örnek de 2011 selçuk inan.