• 126
  fener'le anlaştılar haberlerine inanmıyorum ama yine de düşüncelerimi yazayım; daha fazla para kazanmak için galatasaray'ı ve fatih terim'i reddedip, 6 yıldır kupa alamayan, 12 yıldır şampiyonlar ligi'ne katılamayan, an itibariyle teknik direktörü bile belli olmayan takıma gidecek kadar vizyonsuzlarsa bize gelmesinler zaten.

  kaliteli futbolcular mı? evet ikisi de gayet yetenekli futbolcular ama vizyonsuz futbolcu bir işimize yaramaz.
 • 127
  iki tane birbirinden vasat futbolcu. asla galatasaray'a gelmemeleri ve boşuna yer işgal etmemeleri gerek. galatasaray'a transfer olacak futbolcular 2020 senesinde artık özel futbolcular olmalı. yok eğer değillerse tecrübeli olmalılar. özellikle avrupa veya milli takım tecrübesi gerek. bu iki kardeş iki konudan da mahrum. özel değiller, tecrübeli değiller. üç dört maç iyi oynamış sıradan anadolu topçuları. ayrıca bu iki ismi emre akbaba ile kıyaslamamak gerek çünkü özel bir futbolcu emre.

  bakıyorum milyon eurolar dönüyor o paraları kimse bu iki futbolcuya vermez. ederleri maksimum 300-500 bin tl yıllık. fazlasını veren batmaya mahkumdur. böyle isimlere paraları vere vere bu hale geldi türk futbolu. yazık. insanlar milyon euroları verelim 5 yıllık sözleşme yapalım vs. diyor şaka mı bu? ver kardeşim ver. borçla harçla ayakta duran kulübün parasını bu iki vasat futbolcuya ver. devam et. sonra da 250 yıl daha avrupa'da başarıyı unut.
 • 128
  takımımızın yerli kadro kalitesine bakılmadan beğenilmemelerini anlayamıyorum. ikisi de oyunun iki yönünü hemen hemen eşit düzeyde belli standartlarda oynayabilen nadir yerli oyunculardan, üstelik de bonservis ücretleri yok.

  keza, iki tane birbirinden vasat oyuncu da olsa muhtemelen gelecek yabancı sınırı için mecbur yerli oyuncular almanız veya yetiştirmeniz gerekiyor. mert hakan yandaş ve emre kılınç da olası bir yabancı sınırında 2012-2015 arası selçuk inan ve burak yılmaz ikilisi gibi fark yaratabilecek yerli oyuncular ve yine belirtiyorum üstelik de bonservis ücretleri yok.

  ayrıca galatasaray'da, 2020 senesinde özel futbolcular oldu, yok eğer değillerse de tecrübeliler oldu. (ryan babel ve steve nzonzi başta olmak üzere) ancak, transfer döneminde gönderilse kimsenin sesi çıkmayacağı, avrupa veya milli takım tecrübesi olmayan, üç dört maç iyi oynamış sıradan anadolu topçusu ömer bayram, orta sahada steve nzonzi'den ve kanatta da ryan babel'den daha çok katkı verdi.

  bize gelmelerini isterim ve fark yaratabileceklerini düşünüyorum. özellikle, başımızda fatih hoca gibi ömer bayram'da olduğu gibi yerli oyunculardan çok ekstra verim alabilen bir teknik direktör varken, bonservis ücreti olmayan yerli ve sivrilmiş oyuncuları en azından mevcut yerli oyuncuların kalitesinin yükselişi için kadroya katabilirsek iyi olur.

  onlar için de en doğru karar galatasaray gibi dursa da, sonuçta karar kendilerine ait ve vedat muriqi ile alper potuk gibi fenerbahçe'yi tercih edebilirler. fatih hoca da yeni ömer ve adem'ler bulur, oynatır, parlatır.
 • 131
  stjepan tomas, fenerbahçe'den galatasaray'a geldikten sonra belki de türk futbol tarihinim en anlamlı şampiyonluklarından biri olan 2005-2006 sezonu şampiyonluğunu yaşadı ve şimdi kendisine sorsak kendini galatasaray'a ait hisseder. colin kazım richards, 2010-2011 sezonu devre arasında fenerbahçe'den galatasaray'a transfer olarak kariyerine şike lekeli bir şampiyonluk eklemekten son anda kurtuldu. miroslav stoch, şampiyonlar ligi için fenerbahçe'yi tercih etti, sonucu biliyorsunuz. alper potuk fenerbahçe'yi tercih etti. bu tercihten sonra 1 şampiyonluk yaşarken, 3 tane galatasaray şampiyonluğunu televizyondan seyretti, 4.sü muhtemelen yolda. serdar aziz, tolga ciğerci, garry rodrigues gibi takımda tutmayı düşünmediğimiz oyuncuları yolladığımız rezerv takımımız gibi fenerbahçe. en taze örnekler olarak deniz türüç ve vedat muriqi tam bir kaosun içindeler şu an. çıkan haberlere bakılırda vedat zaten gitmeye yer arıyor. sportif direktörü emre belözoğlu olan ve beklere caner erkin ile gökhan gönül'ü transfer etmeyi düşünen teknik direktörsüz bir takım ile başında fatih terim, kadrosunda fernando muslera, christian luyindama, sofiane feghouli, radamel falcao gibi yıldızlar bulunan bir takım arasında tercih yapmak çok zor olmamalı. çok kafaları karışık ise benzer tercihleri yapan selçuk inan ve emre akbaba'ya danışabilirler. emre daha sakatlıklardan doğru düzgün oynamadan bir şampiyonluk kazandı. selçuk'un kazandıkları her anlamda buradan köye yol olur. hele ki kendi mevkilerinin oyuncuları jean michael seri ve henry onyekuru kiralık iken (ayni tarz oyuncu olduklarından değil, kadrodaki yer bakımından söyledim.) yanlış bir tercihte bulunurlarsa kendi bilecekleri iş.