• 1460
  2020-2021 sezonunda ligde 35, avrupa ligi elemelerinde 3, türkiye kupasında 3, toplamda 41 maçta forma giymiş futbolcu, ama fatih terim'in evlat kontenjanına giremediği için fazla forma şansı bulamamış, yersen.*

  bunu iddia edenler 2 ay öncesine kadar da hocanın gedson fernandes'i oynatacağına dair rui costa'ya söz verdiğini, yine evlatçılık yaptığını yazıyordu.

  bu takımın hocası fatih terim, kime güveniyorsa onunla çıkar maça, hata yapmış mıdır, evet bence yapmıştır. 15 mayıs 2021 galatasaray yeni malatyaspor maçına emre akbaba ile başlamak büyük hataydı, ama hocanın tercihine de saygı duyuyorum, güvendiği adamlar güvenini boşa çıkardı. bu sezondan hocanın çıkaracağı çok fazla ders var.

  şunu da gösterdi ki arkasında duran bir yönetim olduğu sürece fatih terim'in bu ligde şampiyon olamama ihtimali çok düşük. benim hakkım hocaya helaldir, başımızı öne eğmedi. güçlü bir yönetimle yeni yapılanmanın içinde görevine kesinlikle devam etmelidir.
 • 1463
  sezon başı emre akbaba sakat olmasaydı bu kadar maç oynamayacaktı. çünkü inatla kesilip emre akbaba oynatıldı. kılınç düzenli oynadığı zaman aralığında milli takım yaptı. akbaba düzenli oynadığında hala ayakta duramıyordu. hoca kılınç'ı kesip akbaba'ya formayı vererek çok büyük yanlış yaptı. kılınç orta sahada oynadığı tüm maçlarda takıma direnç, pas kalitesi, enerji, mücadele kazandıran bir futbolcuydu. orta saha oynadığı hiçbir maçta rakibe orta sahayı teslim etmedik. üstelik hayatında muhtemelen ilk kez o bölgede top oynuyordu. gelecek sezon da kanat değil orta saha rotasyonu olarak düşünülmeli. gerçekten o bölge için oldukça efektif bir futbolcu.

  ben bu sezon kendisinden razıyım. aldığı para, bonservissiz gelmesi, mücadelesi, emeği her şeyiyle iyi bir sezon geçirdi. varolsun.
 • 1465
  kariyerinin büyük bir kısmını sivasspor'da sağ ve sol kanatta oynayarak geçirmiş ve genellikle geniş alanlarda oynamış oyuncumuz. kariyeri boyunca son 15 dklar vs dışında hiç 6-7 kişi ile kapanan bir takıma karşı bu seneye kadar oynadığını düşünmüyorum. kaldı ki ligin ilk yarısında 6-7 kişi ile kapanan bir antalyaspor'a karşı bir maç oynadık ve emre kılınç 55 dk falan dayanabildi. atak kesmeye çalışırken sinirine hakim olamayıp kırmızı kart gördü. adam çünkü kariyeri boyunca ilk defa böyle kapanan böyle hücumu düşünmeyen bir takıma karşı oynuyordu belki de ve ciddi anlamda siniri bozulmuştu. ben bu sinir bozukluğunu rakip atağı kesmek için arkadan 2 metre uçarak gelişinde gördüm o zaman. çünkü aynı kırmızı kartı peste sinirlenince görürdüm.

  2 haftadır bütün gayesi fark yememek olan, galatasaray bize şu kadar gol atıp averajı alırsa biz biteriz duygusu ile 5 li defans ile sahaya çıkan takımlara karşı mücadele ediyoruz. emre akbaba neden sahadaymış kılınç neden yokmuş. akbaba yerine kılınç olsa averajı alırmışız. ya bu adam alex değil, talisca değil,hagi değil, lincoln değil. emre kılınç. 5 li defans gördüğü ilk maçta 55 dk falan dayanabilmiş sonunda sinirine yenik düşerek pesteki o tuşuna basılarak görülen kırmızı karttan görmüş. sahada olsa averajı alacağımızdan herkes nasıl bu kadar emin cidden ama cidden anlamakta zorlanıyorum.

  akbaba yerine sahada olsa yine şampiyon olamayacaktık. çünkü rakiplerimizin oynamak gibi bir amacı yoktu. bizde de ilk düdükten itibaren 6-7 kişi kapanacak bir takıma karşı sakin kalacak kilit açacak ve bunu en az 4-5 averaj çıkartacak usta ayaklar yoktu. mevzu bu kadar basit. (bkz: 15 mayıs 2021 galatasaray yeni malatyaspor maçı)
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!