• 658
  galatasaray takımında gelişim vaadeden oyuncuların başında gelen karakterli futbolcu.

  bu yazının bir şekilde döne dolaşa emre'ye ulaşacağını umut ediyorum.

  sevgili emre kardeşim, çok net görüldüğü üzere galatasaray'da duran topları kullanan oyuncu eksikliği var ve bu işi kendi içimizde halletmemiz gerekiyor.
  sivasspor döneminde rakip kalelere gönderdiğin güdümlü füzeleri biliyoruz, belki çok çalışarak belki de doğuştan gelen bir şekilde şut yeteneğin olduğuna hemfikiriz.
  galatasaray'a gelen oyunculara, burası galatasaray şut çekmek yasak demiyorlarsa maç içerisinde şut denemelerini bekliyoruz bunu peşinen söyleyeyim.

  özellikle sağ taraftan kullanılan kornerler, direkt frikikler ve ceza sahasına orta kesilecek duran toplar için eskta çalışmalar yapmanı istiyorum. belki çalışıyorsundur ama isteyenin bir yüzü kara diyip daha fazla çalışmanı bekliyorum. 10 bin saat kuramına, 10 bin deneme kuramına ne kadar yaklaşırsan o kadar iyi.

  mesela youtube'da kendine 1 milyon şut hedefi koyan bir uzak doğulu var, şuan belki 100binlere gelmiştir ama adamın şut kalitesinin arttığı net şekilde görülüyor. yani şöyle söyleyeyim belhanda olarak başladığı şut çalışmalarını sneijder olarak devam ettiriyor.
  benim önerim taylan, oğulcan, ali yavuz ve kerem gibi gençleri de bu şut çalışmasına ortak etmen.

  galatasaray'ın luyindama gibi tek kişilik hava kuvvetleri ordusu var, normal şartlar altında isabetli orta geldiğinde her maç rakip üzerinde ciddi tehlikeler oluşturabiliriz. özellikle altıpas üzerinde boss'u beslememiz gerekli.

  cristiano ronaldo gol atmak ketçap gibidir attıkça devamı gelir demişti, ben de kornerden asist yapmak mayonez gibidir asist yaptıkça devamı gelir diyorum. duran topları etkili kullanan bir oyuncu rahatlıkla ligimizdeki çift haneli asist sayılarına ulaşabiliyor.

  eğer ön direkte luyindama yoksa, galatasaray tüzüğünde yazan korneler ön direğe kullanılır maddesini ihlal etmeni istiyorum.

  emre kardeşim, biliyorum fedakarlık yapmak zorundasın. mesela her antrenmandan sonra 50 tane frikik çalışmak, 50 tane orta çalışmak. ve bu çalışmaları yaparken evinden ailenden uzak kalacaksın. ama sana şunu söyleyebilirim, geçen günlerde rüyamda yeşil çimlerde antrenmana çıktığımı gördüm ve uyanmak istemedim. gün boyunca alın teri ile çalışıp ay sonunda asgarî ücretle eve dönen insanların çoğunlukta olduğu ülkede senden ricamızın çok da abartılı olmadığına inanıyorum.

  eğer kendi çalışmam ile milyonları etkileyebilecek konumda olsam, yemin ederim tüm herşeyimi bu uğurda adarım. belki emre kılınç'ın kornerden yapacağı bir asist ile galatasaray galip gelecek ve 1 hafta boyunca onun mutluluğu ile hayatına devam edecek milyonlarca insan var, belki emre kılınç'ın frikikten attığı gol ile şampiyonluk kazanabilecek bir galatasaray var. bu kadar insan ayağınıza bakıyorsa, bunun manevî gücünü de kalbinizde hissedebilirsiniz.
  çocukluğunu mahalle aralarında top oynarken "kademede bülent korkmaz" diye haykırarak geçirmiş biri olarak, yeni nesil çocukların da emre kılınç diye bağırmasını istediğim için bu satırları yazıyorum.

  belki mert hakan ile hala yakın arkadaş olabilirsin, ama ben bu olayı güncel habil & kabil vakası olarak görüyorum. bir tarafta tüm kalbiyle sözünde duran emre kılınç, diğer tarafta kapalı kapılar ardından iş çeviren mert hakan.

  ben hiçbir şey yapmasan bile senden memnunum emre kılınç. sana minnet borcumuzu ödeyecek cümleler kurmakta da zorlanıyorum.

  sağ kanat, sol kanat, merkez iç oyuncusu, ikinci forvet, sol bek hangi mevkide oynarsan oyna elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını biliyorum.

  ekstra olarak, rakip takımlar sol ayağının çok büyük tehdit olduğunu kavrayana kadar sağ ayağını da kullanmalısın. merkezde oynamanın verdiği özgüven ile kanatta oynadığında bile merkeze dalışlarını sevdim. rakip half spacelere daha çok sprint atman da bizi memnun eder, belki bir maçta 10 defa sprint atacaksın top gelmeyecek ama 11. sprintte golü bulacaksın. denemekten vazgeçmelisin.