• 1
  2007-08 sezonunun ikinci yarısında galatasaray savunmasının ortasında birlikte oynayan ve lig şampiyonluğunda pay sahibi olan ikilidir. sezonun ilk yarısında stoperde rigobert song servet çetin ikilisi oynamıştı. ancak song'un devre arasında afrika kupası'na gitmesi ve ismael bouzid'in fos çıkması nedeniyle ankaragücü'nden emre güngör transfer edildi. ligde 1-0'lık bursaspor maçından itibaren beraber oynamaya başlayan ikili, o kadar başarılı oldu ki rigobert song gibi bir adam bile afrika kupası'ndan döndüğünde yedek kulübesinde oturdu.

  emre-servet ikilisi ligde oynadıkları 15 maçta sadece 9 gol yedi. o 9 golün 6'sı manisa (3) ve sivas (3) maçlarından geldi ve büyük bir kısmı kaleci hatasından kaynaklıydı. servet hava toplarına hakimken, emre de yerden etkili olarak servet'in ağırlığını kapatıyordu. tek sıkıntıları topu oyuna sokma konusunda zayıf olmalarıydı. emre zaman zaman çok etkili uzun paslar atarak bu konuda servet'ten ayrılıyordu.

  birlikte kötü oynadıkları tek maç 5-1'lik leverkusen faciasıydı. ama onda takım olarak berbattık. federasyon sağolsun perşembe günü maçımız olduğu halde konya maçını pazartesiye aldırmış ve takım dinlenemeden almanya'ya gitmişti. bütün bunlar olmasaydı ali sami yen'deki ilk maçta kiessling ve barbarez'e göz açtırmayan ikili, rövanşta bu kadar kötü durumlara düşmezdi. onun haricinde güzel anılar bırakmışlardır. en başarılı maçları kadıköy ve ali sami yen'de oynanan fener maçlarıdır.

  ikili, 2007-08'den sonra devamını getiremedi. emre sakatlıklardan doğru düzgün oynayamadı ve 2010'daki trabzon maçından sonra bileti kesildi. servet'in de formu ciddi şekilde düştü. formu düştüğü gibi hocasına ve takım arkadaşlarına yaptığı hareketlerle de taraftarları kendinden soğuttu. semih kaya tomas ujfalusi ikilisine kadar galatasaray savunması gün yüzü görmedi.
 • 3
  bu ikiliyi türkiye’de sadece kalli tandem oynatırdı, oynattı da ve şampiyon olduk. kalli’nin hayrettin ile şampiyon* olma challenge'ı vardır mesela, ki o hayrettin olmasa muhtemelen roma'yı da elerdik. 11 türk* ile kadıköy'de fenerbahçe'yi ezmiştir.
  barış özbek, serkan çalık gibi futbolculardan aldığı verimi, hakan şükür ve lincoln'ü 29 eylül 2007 galatasaray beşiktaş maçı öncesi kadro dışı bırakmasını filan hiç söylemiyorum.
  velhasıl çok büyük hocadır, o yüzden emre güngör ile servet çetin tandem oynamıştır:)
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!