• 369
  aspor kanalında saat 15:00'de başlayan gün ortası programında fırsatçılık yapan şahıs.

  dediklerinden aklımda kalanlar:

  "fatih terim miadını doldurdu."
  "şampiyonlar liginde maçlar sahada oynanır diyordun bak sahada kaybediyorsun."(burada lig başarısına da açık bir pislik atma çabası var).
  "şampiyonlar liginde averaj takımı oldular."
  "galatasaray, fatih terim yüzünden tüm ülkenin antipatisini kazandı."

  sezon başından beri ali koç önderliğinde yürütülen fatih terim'i yıpratma çalışmalarının bir parçasıdır kendisi. görevini yapmaktadır. kendileri de biliyor fatih terim giderse galatasaray kendileri için en azından bu sezon rakip olmaktan çıkar. çünkü şimdi fatih hoca istifa etse yeni teknik direktör bulması, onun alışması falan derken sezon kaçar. şimdilik liderle arasında 3 puan olan bir takımın teknik direktör değişimi işlerine gelecektir.

  fatih terim'in de kendisine gelmesi gerek bence. böyle tiplerin pis ağzına malzeme veriyor. umarım doğru oyunu bulur da hepsinin ağzını kapatır. çünkü kendileri de çok iyi biliyor fatih terim doğru yolu buldu mu yardırır gider. bunun korkusunu hala yaşıyorlar. kendi takımları süper oynuyor uçuyor kaçıyor diyorlar ama çok kötü halde olan galatasaray fenerbahçe'nin 1 puan gerisinde. ölü halimiz bile bu şekilde.

  son bir ekleme yapayım.

  cüneyt şen emre bol'a twitterdan mesaj okuyor "mayısların bizm olduğunu hatırlatırız." demişler diyor.
  emre bol'un yanıtı: o zaman nisanlar da bizim derim ben de. nisanda şampiyon olmadık mı? (nisanlar dedi. çoğul dedi. 1 kere nisanda şampiyon oldular her seferinde böyle oldu sanıyorlar sanırım.*
 • 371
  "fatih terim istifa etmeli" minvalinde konuşmuş şahıs. bunu ne niyetle dediğini zaten biliyoruz, o konuda hemen hemen herkesin hemfikir olduğunu düşünüyorum.

  ancak kendisinin bu sözleri ile herhangi bir sözlük yazarının aynı kefeye konmaması gerektiğini düşünüyorum. şahsen ben terim'in istifasının bir çözüm olacağını düşünmüyorum ancak bunun bir çözüm olabileceğine inanan galatasaray taraftarı illa ki vardır. emre bol ve galatasaray taraftarının söylemi aynı olabilir ancak arkasında yatan niyet aynı değildir, dolayısıyla kimlerle aynı safta olduğunuza bakın gibi söylemler son seçimlerde "pkk bizim karşımızda, chp de karşımızda. demek ki pkk eşittir chp" söylemini üreten ve milyonlarca vatansever insanı terörist olmakla itham eden düşünceden en ufak farkı yok.

  söylem önemlidir ama niyet daha çok önemlidir. niyet analizini ve ayrımını iyi yapmak gerekli.
 • 372
  galatasaray’ da yapılacak en doğru şey, fatih terim ile yolları ayırmaktır. şeklinde bir cümle kurmuş. bu cümleden sonra galatasaray sözlükte yazar olup olmadığını merak ettiğim fanatik fenerbahçe'li muhabir. her zaman fenerbahçe'nin menfaatlerini, galatasaray'ın ise kötü olmasını isteyen, sürekli galatasaray aleyhine negatif algı yapan bu şahısın kurduğu cümlelerin birebir aynısını kuran yazarlar mevcut çünkü.
 • 373
  adam o kadar fanatik ki daha fazla tutamamış kendisini ve söyleyivermiş büyülü sözcükleri. tabi o sözcükler böyle bir adamdan çıkınca bütün büyü bozuldu sabah akşam terim'i istifaya çağıran güruhun fikri değişmeyecektir de en azından biz onları daha az duyacağız. yani herhalde birazcık utanma var ise kimlerle kol kola olduklarını anlamış olurlar değil mi?