resim
Emre Belözoğlu
Görev:Teknik Direktör
Takım:Başakşehir
Yaş:41
Uyruk:Türkiye
 • 4950
  https://youtu.be/4lFb9tbvrWc

  taze bir ropörtaj veren eski oyuncu, şu an başakşehir teknik direktörü.

  vole ropörtajının satır aralarını iyi okuduğumuzda bu "aslında galatasaray'lı, içinde zor tutuyor" söylemlerinin altı dolmaya başlar gibi oluyor. sanki kendini iki camiaya da yakın hissediyor, elinden gelse mustafa denizli gibi takılacak ancak bize yaptığı pislikler neticesinde fenerbahçelilik üzerinden yürümek zorunda kalıyor gibi.

  her neyse, ben ne anlatıyorum lan? allahından bulsun.
 • 4951
  bakalım ileride "galatasaray'ın eski futbolcusu, uefa kupası'nı alan kadrodaydı, hagi ile büyüdü, fener'deyken de bize çalıştı, operation lionheart" vs şeklinde galatasaray'a gelmesi için yol yapılacak mı?

  yani okan buruk sonuna kadar galatasaraylıyken, bizde değilken bile yanlışı olmamışken bir tık soğuktuk yıllarca.

  ama emre belözoğlu bu kulübün kapısından içeri bir daha girerse, o kapıdan ben çıkarım :(
 • 4952
  kendisini galatasaray'da görmek isteyen olduğunu düşünmüyorum varsa 2020'de doğmuştur herhalde. bu arada kendisini bizzat tanıyan herkes aslında anlayışlı iyi bir insan olduğunu falan söylüyor iyiyse papaz olsun galatasaray'da yeri yoktur. her şeye eyvallah da emre de bir zahmet galatasaray'ın kapısından girmesin.

  edit: mesele galatasaraylılıksa arda’nın tırnağı etmeyecek statüdedir. iyi hoca, iyi oyuncu gibi argümanları geçiyorum. dediğim gibi iyiyse papaz olsun. galatasaray’ı benim gibi iliklerinde hisseden arda’yla kıyasını ben hakaret sayarım.

  ayrıca burada halil akbunar söylentisi çıktığında sırf marcao’yla yaşadığı uyduruk olay yüzünden linç ettik haberi çıkaranları. tepkilerimizin ayarı mı kaçtı ne ben anlamadım bu işi.
 • 4953
  herkes gibi bende nefret ediyorum kendisinden ancak saha içinde diğer formalar ile tüm rakiplerine yaptığı gibi bize yaptığı pislikleri saymazsak şimdiye kadar herhangi bir röpörtajda bizim aleyhimize kötü bir şey söylediğine şahit olmadım. newcastle dönüşü cimbom dışında forma giymem, kanım sarı kırmızı akar filan diyip nasıl olduysa geçen 10-15 senede fener efsanesi olup çıkmış bücür. bu kendisinden dolayı mı yoksa karşı camianın efsane bulamayıp her sözleşme imzaladığı oyuncudan efsane çıkarma çabası mı bilmiyorum.
 • 4955
  bir gün olur da yönetim kendisini isterse ve kendisi de bizi isteyip, üstüne bir de başarılı olursa, çok net şekilde desteklerim kendisini. tamam, bu destekleme durumum fatih terim’i desteklediğim gibi top seviyede olmaz ama desteklerim işte. galatasaray’ı şurdan şuraya götüren her insandan razıyım ben. o kadar duygusal bakamıyorum olaylara.

  futbolcuğu zamanında belki istemezdim ama artık kendisi bir teknik adam. gerçi ben futbolcuyken bile gelsin isterdim de neyse. neticede teknik adamlık çok farklı bir kulvar.

  daha önce illa bahsedilmiştir ama emre’nin saha içindeki agresifliği hagi’den alıntı. topu alışı, dönüşü, şutları, özellikle ilk zamanlarında hagi’nin birebir kopyasıydı. galatasaray’a özel bir pisliği yoktu adamın, ben görmedim. emre’nin sorunu kaybetmeyi sevmeyişi. hagi de dayanamazdı kaybetmeye, ben de öyleyim mesela, o yüzden anlayabiliyorum emre’yi. iyi bir şey değil yaptığı ama bu adam 20’sinde de böyleydi, futbolu bıraktığı yaş olan 39’unda da böyle. sadece bizlik bir durumu yok yani.

  fenerbahçe’de oynarken hagi’yi gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olarak söyleyen de o, hayatımın en iyi yıllarını galatasaray’da geçirdim diyen de o, bugünlere gelmemin sebebi galatasaray’dır diyen de o. üstelik bu sözleri fenerbahçe’de oynarken söyleyen bir adam. varsın fenerli olsun ne farkeder? arif beşiktaşlıymış, ergün de öyle, hakan şükür’ün yalancısıyım. ama bu oyuncuların bizde oynarken mücadelesinden şüphe ettik mi? hayır. bırakalım artık geçmişi. metin oktay ve fatih terim hakkında da farklı takımları tutuyorlardı dedikodusu dönüyor yıllardır. allah aşkına bu adamlardan büyük galatasaraylı mı var? boş işler cidden.

  yarın bir gün arda geçebilir başımıza. her yerde dönemsel olarak linç yiyen bir adam arda ki ben kendisini çok severim. yetenek olarak tartışılır ama futbol aklı olarak kendisi gibi bir oyuncu yetişmedi bu ülkede ki arda’nın kariyeri belli zaten. bana göre teknik adamlığı en az futbolculuğu kadar başarılı geçecek. bu gibi durumlara kendimizi alıştırmalıyız artık. gelip başarılı olacaksa, sonuna kadar yanındayım. isterse aziz yıldırım başkan olsun, aslolan galatasaray’dır. ciddeb bırakalım artık şunları.

  yolu açık olsun süper bücür’ün. en azından benim kendisiyle bir alıp veremediğim yok. 2001 ve 2008’deki hayal kırıklığım o kadar fazlaydı ki fenerbahçe formasıyla ağzında erik yerkenki fotoğrafını gördüğümde resmen ağlamıştım. o derece büyük bir etki bırakmıştı ama bazen gerçekten unutmak gerekiyor bazı şeyleri ki yeni başlangıçlara yelken açalım. bu hayatın her anında geçerlidir. newton’un dediği gibi, bir yerden bir yere giderken illa arkanda bir şeyler bırakmak zorundasındır. bizim de yapmamız gereken şey bu nefreti bir kenarda bırakmak

  tekrar söylüyorum: yolun açık olsun süper bücür.
 • 4959
  çıkıntılık yapmak gibi olmasın ama yurt dışından galatasaray'a geri dönmek isteyip de anlaşılamayan futbolcudur. gerçekten de ilk niyeti galatasaray'a dönmekti ama maddi olanakları sağlayamadık. tıpkı fatih akyel gibi okan buruk gibi.

  okan bir şekilde geri dönebildi ama fatih ve emre için bu nasip olmadı. dönmeyi direkt başarabilen oyunculardan bazıları arif erdem, ümit davala, hakan şükür ve hakan ünsal. bu arkadaşlar da gitti ama şanslılardı ki doğrudan galatasaray'a dönebildiler.

  bugünden baktığımızda bence her iki tarafında içinde ukdedir bu dönemeyiş.

  ınter'de iken evin çocuğuymuşcasına gurur duyduğumuz, uğruna newcastle maçlarını izlediğimiz eski fenerli futbolcu.
 • 4965
  vallahi emre'nin hakkında galatasaray taraftarı tarafından yazılanlar beni şaşırtmıyor. iki güzel pr çalışmasına, iki duygulu söze ama en çok da başarıya tapan bir taraftar profili olduk.

  hoca 4. döneminde gelio üst üste 2 sene şampiyon yaptıktan sonra galatasaray taraftarında öyle bir kibir oluştu ki her seyi tepe taklak etti. bu kibrin oluşmasında da sosyal medyanın bu denli popüler olduğu zamandaki ilk küçük dominasyon olması yatıyor. 3. terim doneminden hamzalı sampiyonluğa kadar geçen 4 senede 3 şampiyonluk+ çok başarılı avrupa süreci olsa da twitter bu denli yaygın değildi. futbolu yönetenlere yön verme, taraftar atışmalarının arenası olma mertebesine son yıllarda erişti twitter. bizim üst üste gelen 2 şampiyonluğumuza, fenerbahçenin başarısızlıkları üstüne büyük umutlarla gelen ali koç'un hüsran yaratması bizim taraftarda sonsuza kadar sürecek bir bahar yanılsaması yarattı ve kibre boğulduk.

  bunun tezahürleri ne oldu? istediğimiz oyuncular ve bizi isteyen oyuncular gerek siyasetin peşkeşi gerek yönetimlerimizin becerisizlikleri ile rakiplerimize giderken 'transer düellosu yapılan futbolcular zaten verim vermiyor yea' gibi hayatımda duyduğum en saçma yetinmelere tutunduk. 3 kuruş karşı takımdan az verdik diye sevinirken almadıklarımızın yerine mecbur aldıklarımıza dünyalar verdik, verim de alamadık.

  başka ne oldu? sosyal medyada, sözlüklerde 'abi kendimize bakalım, gsyiz biz' derken 3 kuruş akıl sahibi b. uslular algılarla takımını kollattı. 2019-2021 arası- ne hikmetse başarısiz olduğumuz ilk sezonda kesildi- spor medyası ve en büyük rakibin senin ismini sürekli ve sürekli şaibe, feto gibi kelimelerle yan yana kullandı, ortak bir ses bile çıkaramadın.

  günün sonunda ne oldu, başarısızlık geldi. bu kibirli taraftar da kulubü neden sevdiğini unuttu. emreler değere bindi, twitterda hüzünlu videolar yapılır oldu başarı potansiyeli var diye.

  selim soydan terim'i almaya çalıştı. aziz yıldırım arda'yı. bunların günahı neydi mesela? hadi hocayı geçtim. bugün emre sözlükte arda'dan daha çok saygı görüyor. sadece şuan düşmediği için. yoksa, arda'nın ne topçuluğu ne galatasaraylılığının zekatına yaklaşamaz emre. ama şuan ayakta. maalesef yeni profil galatasaray taraftarı buna çok endeksli. taraftar mı müşteri mi scout mu hoca mı olacağına karar veremiyor, durumuna göre hepsi olmaya çalışıyor. bu denli geniş bir grubu genelleyip konuşmak da doğru değil. fakat, son yıllarda en ortak olabildiğimiz sey başarı bağımlısı olmak.

  bu arada emre'den nefret etmem. volkan'dan da etmediğim gibi. bugünkü teknik direktörümüzün en yakın arkadaşı adam. hepimizin de hayatında fenerbahçeli, besiktasli dostları var. fakat, çok da seçimlerine meşruiuyet kovalamaya da sessiz kalamıyorum. kendisine sunulan opsiyonların daha fazlaları metinlere, fatihlere, ardalara, ışıllara da sunuldu. ellerinin tersi ile ittiler.
 • 4966
  türkiye’nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en iyi orta saha oyuncusu.çok büyük saygı duyuyorum kendisine , uefa kupası serüvenimizi tekrar tekrar her izleyişimde okan ve hakan ile birlikte kendisinin o yaştaki olgunluğuna hayranlık duymamak elde değil.keşke kariyerine bizde devam etmiş olsaydı.saha içinden ziyade saha dışında galatasaray terbiyesi almış bir karakter olduğu her halinden belli , çok yakışırdı.
 • 4967
  futbolculuk kariyerinde simeone, mancini, lucescu, terim, aragones, daum, souness, allardyce, keegan, zaccheroni, cuper gibi üst düzey hocalarla çalışma imkanı bulmuş olan eski futbolcumuz. listeyi okurken bile insanın ufku açılıyor sanki futbola ilişkin. kendisinin hırslı yapısı da dikkate alınınca geleceğin en parlak türk teknik direktörlerinden biri olacaktır diye düşünüyorum. fb'deki hocalık kariyeri de aslında iyi sayılabilecek düzeydeydi oynattığı futbol açısından. tekrar bizle yolları kesişir mi bilemem ama şartlar oluşursa ileride kesinlikle bir şansı hak ediyor.
 • 4969
  gelmiş geçmiş en iyi yerli orta sahalardan. belki de en iyisi. gerçekten futbolculuk döneminde hem fiziksel hem tekniksel bağlamda birçok şey vadediyordu. gel gelelim aslında kendisi özelinde şunu söylemek için yazıyorum; artık hiçbirimiz galatasaray duruşu, galatasaray kültürü, galatasaray geleneği göreneği vs. gibisinden yazdıklarınıza baktığımızda size göre içi boş söylemlerde bulunmasın rica ediyorum. daö başkan olur, taraftar emre güzellemesi yapar. yeminle üç sene şampiyon olamadık diye herkesin şirazesi kaydı, fabrika ayarları bozuldu. emre çok iyi bir hoca olabilir, takımına birçok fayda katabilir. peki sizin tek ve yek kıstasınız başarı mıdır? bu kadar mı bağımlıyız başarıya? emre’ye bile kıcak açacak kadar mı? şunu da belirteyim; kendisinin fenerbahçe’ye gitmesiyle alakalı hiçbir sorunum yok. fenerbahçe’ye geçiş sürecinde çok üzülmüştüm fakat şimdi yaşım gelmiş 29’a. şu an bakınca problem edilecek şeyler gibi gelmiyor. topal da gitti fenerbahçe’ye, keza mevcut hocamız okan buruk da beşiktaş forması giydi. birçok futbolcu üç büyüklerde forma giydi, en azından ikisinde giydi. bunlar futbolda olağan şeyler. tabii gidene aferin diyecek halimiz yok fakat kin bürünmek de en nihayetinde hayatın genel akışında kişinin kendisine zarar verir diye düşünüyorum. emre özelinde benim canımı sıkan taraf şurası; kendisinin fenerbahçe’ye gittikten sonra büründüğü dark side ve doğuştan fenerbahçe’liydim söylemi, ek olarak bize karşı forma giydiği maçlarda takındığı hal ve hareketler. he yarın öbür gün bize gelirse her şey 5 maç üst üste galibiyet almasına bakar. herkes pamuk gibi olur, kimse de geçmişi konuşmaz. tabir-i caizse bu taraftar başarının kulu köpeği olmuş. başımıza şeytan geçip avrupa’dan kupa getirecek denilse ona bile tamam gelsin diyeceklerimiz mevcut. :)
  ben de özellikle söz konusu takımım olduğunda başarı odaklı bir perspektifle yaklaşıyorum ama emre’yi de istemem şahsen. kişisel kariyeri başarılı geçsin, kendisine karşı da en ufak bir kin, nefret vs. taşımıyorum. futbola yaklaşımını beğeniyorum, röportajlarını izlemek keyifli oluyor evet. ama baba o kendi yolunda biz kendi yolumuzda be.
App Store'dan indirin Google Play'den alın