• 4126
  --- alıntı ---

  galatasaray'ın milli futbolcusu emre belözoğlu, özel otomobiliyle çarptığı bir yayanın ölümüne neden oldu. e-5 karayolu üzerinden topkapı yönüne gitmekte olan milli futbolcu belözoğlu'nun kullandığı 34 hau 09 plakalı mercedes marka otomobil, merter migros yakınlarındaki bp istasyonu önüne geldiği sırada, yolun karşısına geçmeye çalışan kadir çetin'e çarptı.

  kazada ağır yaralanan çetin, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. çetin'e çarptığını fark edince aracını durduran belözoğlu, ağır yaralı halde yerde yatan yayayı hemen otomobiline alarak istanbul üniversitesi istanbul tıp fakültesi hastanesi'ne götürdü. ancak çetin,hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

  galatasaraylı milli futbolcu emre belözoğlu, kazadan hemen sonra hastaneye götürdüğü yayanın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını öğrenince gözyaşlarını tutamadı.

  emre belözoğlu ise kaza sırasında yanında bulunan 2 arkadaşıyla ekip minibüsüne bindirilerek, bakırköy osmaniye karakolu'na götürüldü. burada ifadesi alınan belözoğlu, alkol muayenesi için adli tıp kurumu'na sevk edildi. bu sırada genç futbolcunun ağladığı görüldü.

  galatasaraylı milli futbolcu emre belözoğlu, daha sonra yeniden osmaniye karakolu'na getirildi. belözoğlu'nun sorgusu halen sürüyor. emre'nin kaza yaptığını duyan futbolcu arkadaşı arif erdem ile eski milli futbolcu uğur tütüneker de osmaniye karakolu'na geldiler.

  savciliğa sevkedildi

  osmaniye polis karakolu'ndaki işlemleri saat 14.20'de tamamlanan belözoğlu, bakırköy cumhuriyet başsavcılığı'na götürüldü.

  belözoğlu'nun polis ifadesinde, 90 kilometre hızla orta şeritte giderken sol şeritteki "şahin" marka otomobilden kaçan bir kişinin aniden önüne çıktığını, bunun üzerine bu kişiye dokunduğunu, yere düşen kişiyi daha sonra arkadan gelen başka bir aracın ezerek kaçtığını söylediği öğrenildi.

  kaza sırasında kullandığı 34 hau 09 plakalı mercedes marka otomobili takım arkadaşı hakan ünsal'dan satın aldığı belirtilen emre belözoğlu'nun, florya'daki evinden yürüyüş yapmak amacıyla çıktığını anlattığı bildirildi.

  bazı arkadaşlarınca da sabah namazı kılmak üzere evinden çıktığı öne sürülen belözoğlu'nun, 2alkol muayenesinden temiz çıktığı2, ayrıca "polis raporunda kusur oranının 8'de 1 olarak gösterildiği" öğrenildi.

  kazada hayatını kaybeden kadir çetin'in (37) ise merter'deki güneş otel'de çalıştığı ve olay sırasında işyerinden evine gitmekte olduğu belirtildi.

  --- alıntı ---

  http://www.hurriyet.com.tr/...i-yaya-oldu-39193732

  bu haberi hatırlamayan varsa, hatırlasın. bir de bu başlıkta 2013 yılında mizuhara tarafından yazılmış bir girdi var, ona da bakın. *