• 27
  16 ekim 2021 galatasaray mali genel kurulu'nda sosyal medyada galatasaray sporcularına yönelik ettiği hakaret ve küfürlerden dolayı üyelikten çıkarma cezası oylandı ve savunmasını ahmet tirali yaptı. savunmada hiçbir özne kullanmadığı söylendi ve oylama sonucunda da kendisi hakkında karar kaldırıldı.

  https://twitter.com/.../1449514712555720712

  (bkz: fuites de gsk)
 • 28
  16 ekim 2021 galatasaray mali genel kurulunda hakkında verilen üyelikten ihraç kararının kaldırılması kararı galatasaray genel kurulunun bazı kararlarda ciddiyetten ne kadar uzak olabildiğini gözler önüne sermiştir.

  demek ki ne yaparsan yap kongrede seviliyorsan, ve arkadaşlıkların güçlüyse bir şekilde kayırılıyorsun. özellikle de karar oylaması sırasındaki ciddiyetten uzak tutum galatasaray kongresine asla yakışmamıştır. yazık.
 • 29
  ahmet tirali tarafından sözde savunması yapılıyor kıstası altında alenen genel kurulla dalga geçilmesine neden olan kişi.

  kendisi daha önce de aynı sebepten 1 yıl hak mahrumiyeti aldığı için üyelikten çıkarma işlemi uygulanmış. karar ağır mı? ağır. peki buna karşı bu arkadaş ve onu sözde savunmaya çıkan ahmet tirali’nin tavrı nasıldı? arkadaşın adı okunur okunmaz sanki sahneye sanatçı çıkmış gibi alkış ve bağırışmalar, devamında da kahkalar koptu. görüntü öyle kötüydü ki, ahmet tirali kürsüde son derece yakışıksız şekilde kahkaha atarak konuşmasını yaptı.

  beyler orası galatasaray genel kurulu. galatasaray’ımızın en üst düzey temsil makamı. bunu size öğretecek ben değilim belki ama nasıl saygılı davranmanız gerektiğini hatırlayın istedim.

  şu görüntüyü veren kişiler yarın bir gün çıkıp da “galatasaray’ı düşünüyoruz, galatasaray’ı savunuyoruz.” demesinler. izlerken ben utandım. umarım sizler de sonradan izleyince en azından üzüntü duyarsınız. hiç bir neden şu görüntüyü aklayamaz çünkü.
 • 30
  cezası kaldırılmış. savunmasını da kürsüden kahkahalar atan bir avukat yapmış.

  türk dizilerinde özellikle avukatları itin götüne sokan diyalogları sıkça görüyoruz. genel olarak hak hukuk yerine iş adamlarının illegal işlerini yapan elemanlar olarak resmediliyorlar. gasp desen avukat hallediyor, cinayet desen yine avukat hallediyor. tehdit, şantaj tamamı avukatlar eliyle oluyor. benim eşim de avukat, bazen konuşuyoruz, soruyorum, baro neden bu işlere el atmıyor diye? sonuçta bir mesleği olmadığı bir şey gibi gösteriyorlar. hani 1-2 desen tamam ama bütün dizilerdeki avukatlar aynı cins.

  sonra 16 ekim 2021 galatasaray mali genel kurulu nda savunmasının yapıldığı videoyu izledim. boşver dedim be clock, vardır bir bildiği senaristlerin. hayırlı işler.
 • 31
  arkadaşları tarafından aklanmış twitter bişeysi. açıkçası benim umurumda değil bunları ve türevlerini yıllarca görmüş biri olarak genel kurulun gereğinden fazla abartılan bir yer olduğunu hep demişimdir.

  bi şey diyorum çünkü ne olduğunu bilmiyorum ama baya harika bir insan olmalı. eminim yokluğu çok şey kaybettirdi kulübe. çünkü genel kurullarda yapılan goygoydan eksik kalıyordu ve bu kankilerini üzüyordu anladığım kadarıyla. zira teşbihte hata olmaz kendisini savunmak için kürsüye çıkan şahıs iç anadolu pavyonlarına ilk defa çıkan istanbuldan yeni gelmiş sanatçı tadında alkışlandı (o alkış şeklini bilirim) sonra kendisi kikirdeyerek "bu arkaaaş küfür etti ama özne kullanmadı hıımınnaa" tadında ukala bir savunma yaptı yine gülüşmeler kahkahalar falan (o sıra kesin meyve tabağı geldi) o ara eller kalktı ve bu harika üyemiz yeniden genel kurulun o eşsiz ortamına geri döndü.

  bizim lisede ki ortam aynen böyleydi valla helal olsun on numara ortam. ya boşverin genel kurul adabını falan. fenerbahçe kongreleri seviyesine doğru bu tipler taşıyacak bizi az kaldı.

  siz kapıdan ben üye olmak için geldim robert kolej mezunuyum üzerine mit'de master'ım var falan var deyin sizden iki tane referans isteyecekler ve minimum beş sene bekleyeceksin ama onun yerine bu eleman gibi arkadaşların olsun 1 yılda başkan kontenjanından falan üyesin ardına küfür müfür et bişe olmaz nasılsa yine aklarlar. niye ? çünkü kendi gibi arkadaşları var.

  sonra çıkıp bu adamlar bize tüzük diyor etik falan anlatıyor ben ona yanıyorum.
  minnoşlar ya çok tatlılar gerçekten.
  bir de arka sıralarda bira falan yuvarladılarsa varya çok özenirim.
 • 32
  ''anamız dikilmiş yine şu tutarlara bak''

  bir harfini değiştirdim ancak kendisinin disiplin kuruluna sevk edilmesinin sebebi tam olarak bu twit. şu twite yapılan savunma mı daha komik yoksa şu twitin sırf muhalif biri tarafından atıldı diye disipline verilmesi mi bence bunu tartışmalıyız. ahmet tirali savunması nedeniyle eleştiriliyor ama ortada gerçekten öznesi olmayan bir küfür ve twitterda oka boka küfürlü twit atarak eğlenen ve bu hareketlerini kimsenin ciddiye almadığı genç bir üyenin ciddiye alınarak disipline verilmesi gibi komik bir durum var.

  öncelikle emre akyazıcı ile ilgili görüşlerimi daha önce de belirttim. çok tuttuğum biri değil. sarkastik takılıyorlar fikirlerini uçlarda ve küfürlü beyan ediyorlar. dikkat çekme, etkileşim alma amaçlı yapıyorlar bunu. çoğul konuşuyorum çünkü kendisi tek değil. müridleri var bir de. kimse de ciddiye almıyor bu tayfanın küfürlü üslubunu ama birileri almış. komedi yemin ediyorum. sebebin şu twit olduğunu öğrenene kadar birilerine ağır küfür etti falan zannediyordum ama alakası yokmuş.

  kendisini seven biri değilim, karakter olarak henüz oturaklı hale gelmediği bir yaşta kulübe üye yapan sistemi de sabaha kadar eleştirebilirim ama şu twit için disipline verilmesi ayrı, ciddi savunma yapmadı diye avukat eleştirilmesi ayrı ve liselilere herşey serbest liseli abileri ihraç etmediler diye mağduriyet yaratılması ayrı bir komedi. arda'nın fatih terim sever adamı tezavhüratından ceza almasından daha ağır bir şey olurdu şu twit yüzünden ihracı.