• 4497
  (bkz: 7 mayıs 2006 beşiktaş galatasaray maçı)
  meşhur hasan kabze'nin biri 90+2 de gelen 2 golüyle kazandığımız maç. bu maçta ilk yarıda skor 0-0 iken necati ateş de penaltı kaçırmıştı. necati de o dönem tıpkı şu anki emre akbaba gibi formsuzluğu ile eleştiriliyorken bu penaltıyı kaçırması taraftarı iyice öfkelendirmişti.

  tarihi bir maç olduğu için bu detay pek hatırlanmaz. ancak tarihteki en anlamlı şampiyonluk yolunda belki de o penaltının kaçması gerekiyordu. o penaltı gol olsa belki hasan kabze'nin son dakika golüne kalmadan kazanacak ve son hafta öncesi fb'nin moralini bu kadar bozmayacaktık.

  emre akbaba'nın trabzonspor'a attığı gol ve yine 28 nisan 2021 galatasaray konyaspor maçında attığı kritik goller ile şu an şampiyonluğa bu kadar yaklaştık. eğer şampiyon olursak* en az kostas mitroğlu*, hasan kabze ve daha niceleri gibi unutulmayacak gollere imza atmış olacak bu aslan parçası.

  galatasaraylılığından zerre şüphe duymadığım bu kardeşimizden ben razıyım. şampiyonluk böyle yürekli oyuncular ile geliyor. bu arada yukarıda bahsettiğim 2006 yılındaki bjk maçında da son dakikada ortayı açan çok da beğenmediğim ve bazen tahammül edemediğim sabri sarıoğluydu. aynı sabri 26 şubat 2009 galatasaray girondins de bordeaux maçında da son dakika golüyle turu getirmişti.

  ben böyle yüreğiyle oynayan oyunculara önem veririm. üstelik 2 defa ayağı kırıldı ve döndü. çok kişi bunu başaramayabilirdi. futbolu galatasaray'da bırakmasını istediğim içimizden biri.

  inşallah 2020-2021 sezonunda şampiyon olacağız ve kendisi de şimdiden unutulmazlar arasında yerini alacak.
 • 4498
  sahada eli belinde dolaşmak ve pozisyon öldürmek dışında yaptığı bir eylem olmayan oyuncu.

  insan kötü oynayabilir, formsuz olabilir ama emre gibi sahada yürüyen, mücadele edecek gücü bile olmayan profesyonel bir futbolcuya saygı duymuyorum. umarım yeni sözleşme gibi fantezilere girmeyiz ve yine umarım 15 mayıs 2021 akşamı kendisini sahada görmeyiz.
 • 4499
  sadece rotasyonda değerlendirilmesi gereken futbolcumuz. bir yedek oyuncuya ne kadar maaş verilmesi gerekiyorsa o kadar verilmeli ne kadar süre alması gerekiyorsa o kadar süre almalı. ben hiçbir zaman emre'ye kızmadım mevcut form durumuyla onu oynatan fatih hocaya eleştiride bulundum çünkü oyuncunun hatası yok. yine aynı şekilde 11 mayıs 2021 denizlispor galstasaray maçında maçın hararetiyle kaçırdığı penaltıya sinirlensem de kendisinden ziyade yine o penaltıya müsaade eden hocanın payı olduğunu düşünüyorum. herkes penaltı kullanmak isteyebilir ancak kimin kullanacağına tabii ki hoca karar verir. velhasıl kelam bu sezon attığımız kritik gollerde ciddi payı olduğunu düşünüyorum zaten kimse de aksini söyleyemez. bu yüzden galatasaray'da kalmalı ama üstüne de koymalı ancak emre'nin mevcut form durumuyla başta da söylediğim gibi asla on bir başlamamalı ya da galatasaray futbol takımının emre'yi on bir başlatacak bir standartı olmamalı. şampiyonluk ya da ikincilikten ziyade benim için asıl önemli olan şampiyonlar ligi arenası. çünkü bu kadro ve oyun planıyla yine içeride dışarıda dört yemeye devam ederiz.
 • 4500
  gerçek hayat ile sanal gercekliklerin ne kadar birbirinden uzak olduğunun kaniti olan futbolcumuz.

  galatasaray formasi icin canini disine takip mucadele ederken, ki oncesinde yine galatasaray'a imza atacağı süreçte fedakarlıkta bulunmustur, 2 kere ayaginin kirilmasina ragmen futbola donmus, elinden geleni yapmaya devam etmektedir.

  zaman zaman enerjisini verimli kullanmak icin saha icinde aktif dinlenmeye geçiyor. robot degil cunku. 2 tane cok buyuk sakatlik atlatmis. kulup yonetimi, teknik kadro, diger futbolcular bu isin ne oldugunu cok iyi bildiği icin emre'ye gereken toleransı da gostermekteler. zira bu futbolcu kendinden beklendigi gibi elinden geleni yaparak iyilesmis, ve tekrardan galatasaray icin mücadeleye devam etmistir. her gecen gun daha da iyi olacaktir. kumasi saglam, altyapisi kuvvetli.

  yok oyle, bacagi kırıldi getirin tüfeği vuralim. at mı bu? ınsan nihayetinde. verdigi katkilar, yaptigi fedakarliklar icin isterse futbolu galatasaray'da biracak desinler zerre sesimi cikarmam. sonucta gercek hayatta yasiyoruz, simulasyonda degil.
 • 4502
  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)

  2 gündür kendisi üzerinden skor taraftarlığının kralı yapılıyor maalesef.

  penaltıyı atamadığı için kızarsınız, ben de sinirlendkm o an tamam da "emre'nin kullanması hata, suç emre'de değil penaltıyı ona attıranda" vs çok ağır eleştiriler var.

  emre, falcao ve mohamed'den sonra takımda gole en yakın oyuncu. ceza sahası içinde iyi bir bitirici olduğu gibi uzak mesafeden de bir kamyon golü var. zaman zaman serbest vuruştan gol atmışlığı da var. sanki luyindama yedlin vs kullanmış gibi aşırı tepkiler var. emre heyecanla oynayan, ikinci forvet rolünde sonradan oyuna girerek bile gol krallığına oynayabilecek kalitede bir oyuncu. ömer, emre gibi oyuncularımıza sahip çıkmalıyız.
 • 4504
  şu anki formuyla ilk 11 oynamaması gereken oyuncu. hücum oyuncusu olarak top kontrol yeteneği ve pas yeteneği çok zayıf. penaltı kaçırması ve/veya son dakikalarda attığı goller anlık olaylar. onun pozisyonunda oynayan oyuncunun topla ilişkisinin takımdakiler içinde en iyilerden birisi olması gerekirken göze hızlı bir şekilde batacak kadar kötü.

  ücretinde indirime giderek seneye ancak rotasyonda düşünülmesi gerekli.
 • 4505
  tıpkı mohamed mostafa ahmed gibi penaltı kaçırmış oyuncumuz. aralarındaki tek fark mohamed'in penaltısı kaleci ihlal yaptı gerekçesi ile tekrar edildi. emre'nin penaltısı tekrar edilse muhtemelen emre de gol yapacaktı. ama yani mohamed'in penaltı kaçırması şanssızlık olarak adlandırılırken emre'nin deli gibi suçlanması akıl alır gibi değil. bilenler bilir emre'ye karşı duruşumu, 3-4 ay öncesine kadar neler neler yazdım başlığına ama şu son zamanlarda gördüğü muameleyi cidden haketmiyor.

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 4506
  hala ve hala sadece 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçında kaçırdığı penaltı için eleştirildiği düşünülüyor sözlükte. bu en az emre'nin gösterdiği vasat altı performans kadar şaşırtıcı bence.

  emre'nin kaçırdığı penaltıdan ziyade oyunun içinde yirmi dakika adını duymamak beni rahatsız ediyor. belki olur de çıkar bir yerde gol atar diye sahada varlığı sıfır olan bir oyuncuya katlanıp üstüne takımın bütün düzenini bozmasına seyirci kalmak beni rahatsız ediyor.

  akbaba'yi 11 oynattigimiz hiçbir maçta iyi oynadığını hatırlamıyorum. hatta genelde maçtan çıkan oyuncular arasında oluyor. çünkü takımın oyununa katkısı sıfır. emre'yi oynatinca mecburen orta sahayı sadece iki kişi ile kuruyoruz, bir de üstüne orada eksik oluyoruz çünkü bilin bakalim emre'de ne yok? evet orta saha oynayacak bir oyuncunun hiçbir özelliği yok.

  e tamam hücum oynasın gol atsın diyoruz, adam geçme yok. şut yok. dripling yok. ne var yahu bu adamda, ne var? kusura bakmayın galatasaray mevcut kadrosu belki bir gol atar diye 90 dakika boyunca takımın herhangi bir aksiyonuna katkısı sıfır olan hayalet bir oyuncuyu kaldıramaz, kaldıramıyor da. neymiş efendim son dakikada iki gol atmış. sağolsun, allah razı olsun doğru zamanda, doğru yerde olabildiği için. sinan gümüş'ün çok daha iyi performanslarını hatırlıyorum.

  bu adamın 11 başlayıp iyi oynadığı bir maç hatırlamıyorum. sonradan giriyorsa girsin. yorulmuş, dağılmış savunmaya karşı iyi koşu yapar, aralara girer gol atar ama diri ve yerleşimi doğru bir takıma karşı emre'nin topa dokunması imkansız. dokununca da zaten ya kaybediyor ya da yanına veriyor.
 • 4519
  çocukları olmuş, allah analı babalı büyütsün.
  galatasaray için çok fedakarlıkta bulunmuş anladığım kadarıyla yazılanlar. sakatlanmış, ayağı kırılmış.
  pardon da tam olarak ne fedakarlık yapmış biri bana söyleyebilir mi?

  ayağı kırılmış, geçmiş olsun da eee? iş kazası sonuçta, hepimiz mesleki olarak işimizi yaparken sakatlanma riskiyle karşı karşıyayız, para kazandığım işleri yapıyoruz ve her işin kendine göre riskleri var, fedakarlık mı bu şimdi? emre babasının hayrına galatasaray'da oynarken, zerre para almazken, babasının bağını bahçesini tarlasını satıp bütün parayı galatasaray için harcamışken, çoluğunun çocuğunun rızkından boğazından kesip galatasaray'a bağışlamışken mi kırıldı bacağı? ve yine hiçbir mecburiyeti yokken dönüp tekrar kırdı bacağını?

  arkadaşlar emre senede 1.750 milyon euro kazanırken kırdı bacağını bilmem farkında mısınız? bir çoğumuzun ömrü boyunca yiyip içmeden maaşlarımızı biriktirerek ulaşamayacağı kadar parayı bir senede kazanırken sakatlık yaşadı. sonra düzeldi ve işine geri döndü ve tekrar sakatlık yaşadı, bakın işini yaparken yaşadı sakatlığı, babasının hayrına çalışırken değil.
  yani bir inşaat işçisinin çalışırken yük kaldırmasından bel fıtığı olması gibi düşünün, defalarca belki de. bu işçi düzeldiğinde çalışmam diyor mu? neden bu kadar romantiksiniz anlamıyorum ben maalesef. herkes işini yapacak aldığı para karşısında ve riskleri göze alacak, sonuçta hepimiz işimizi yaparken belirli bir risk altındayız ve kimse bu yüzden sızlanmıyor. sporcuların sakatlık riskleri de gayet normal olarak hepimizden daha yüksek ve hepsi bunu bilincinde. bunu fedakarlık olarak görmek doğru değil, fedakarlık karşılık beklemeden yapılan şeydir ve emre yaptığı her şeyin karşılığını fazlasıyla alıyor.

  fedakarlık, yağmur çamur demeden her koşulda ve şartta tek bir kuruş çıkarı olmadan takımının yanında olmaktır, belki de cebindeki son parayı takımı için harcamaktır, gerisi fasa fiso.

  işin oyun kısmına gelince, emre sahada o kadar rahat ve kendini o kadar kasmadan oynuyor kim, ben ilerken çıldırıyorum. en ufak bir hırs, bir çaba göremiyorum, ne takıma liderlik yapma amacında, ne de bir insiyatif alıp takımı taşımak gibi bir çabası var. anca ayağına top gelecek de bir iki hareket yapabilirse yapacak, ki onlar da çok nadir, varsa yoksa pozisyonları piç ediyor, bırakın denizli'de kullandığı gevşek penaltıyı, jimnastik maçında durum 1-0 iken 3e 1 yakaladığımız pozisyonda attığı pasla atağı, belki de farka gidecek maçı piç etmesi gözümün önünden gitmiyor. kimse kusura bakmasın ama 1.7m euro alan oyuncu senede en az 5-6 maçı tek başına alacak bana, trabzon ve konya maçlarını hiç örnek vermeyin bana sezon başından beri adam gibi ağırlığını koysaydı maçları iş buralara gelmeden çok daha farklı olurdu. bu adamada pres dene şey koca bir 0 (sıfır) ve her maç 10 kişi başlıyoruz resmen ve ben artık dayanamıyorum emre'yi sahada göremeye.

  neyse kusura bakmayın bu konuda çok doluydum ve uzun oldu biraz, hakkınızı helal edin.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!