• 3177
  23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçında kensisinden çok şey beklediğim oyuncumuz.

  emre'ye hitaben;

  sevgili emre akbaba uzun zamandır sakattın. geçen sene de* uzun sakatlıktan dönüp gelip takımı sırtlamıştın. sanırım o niyetle bu kez biraz erken döndün ama görüldü ki yeterince hazır değildin.
  onun üzerinden neredeyse 1 ay geçti. 1 aydır takımla antrenman yapıyorsun. form tutmuş olduğunu umuyorum.

  milli maç arasında yaşanan olumsuzluklar yüzünden kayserispor maçına bir hayli eksik bir kadro ile çıkmak zorundayız. ama ben sen varken özellikle hücumda eksik olacağımızı düşünmüyorum. yarın akşam sana büyük bir görev düşüyor. göster kendini...
 • 3179
  galatasaray'a geldiği zaman açıkçası pek sevinmemiştim. bunun nedeni de mali şartlardan daha çok emre'nin oyun yapısı. emre bize gelmeden önce çok iyi bir sezon geçirmiş formda ve yerli bir oyuncuydu ve büyüklerin kendisi için yarışması beklenen bir olaydı. emre tarz olarak oyunu belli bir alanda oynayan sahada yokmuş gibi hissettirip tabela yapan özel bir futbolcu. türkiye'de yetenekli futbolcu bulmak kolay ama emre gibi gol sezisi yüksek rakibe varlığını unutturan oyuncular dünyanın her yerinde nadiren bulunur ama işte burda kocaman bir ama var. eğer emre'yi transfer ediyorsanız oyun sisteminizi ondan tam verim alacak şekilde kurmalısınız. çünkü emre tarz itibariyle ne kanat oynayacak çabuklukta ne de merkezde oynayacak sertlik ve tempoda olmadı. alex gibi talisca gibi ikinci forvet rolünde onyayıp takımın santraforundan fazla gol atan bir oyuncu olabilirdi. ne yazık ki sakatlıklar taktiksel dizilişler gibi nedenlerle bir türlü düzen tutturamadı. emre'nin bundan sonraki kariyeri ne olur nasıl olur bilemiyorum ama kendisine tavsiye verebilecek olsaydım tek santrafor oynamayı öğrenmesi gerektiğini söylerdim. şu anki fizik durumu, yaşı ve genel yetenekleri itibariyle kendisinden artık kanat oalcağını zannetmiyorum. en iyisi en iyi bildiği yerde ceza sahası yakınlarında yeni bir role adapte olmak. belki de emre bu sezonki sıkıntılı durumu kendi lehine çevirip kariyerinin ikinci baharını geçirebilir. kariyerinin geri kalanı için önünde çok büyük bir fırsat sezonu olan galatasaraylı futbolcudur. allah kaza bela vermesin.