• 3157
  herşey kendisinin transferi ile başladı. belki kendisini almasaydık gomisi satmak durumunda kalmayacaktık. dönem sonunda bu vasat yönetim al-sat dengesini kurmak için iş yapan tüm adamları sattı, is yapmayan adamlarla yerlerini doldurdu. kimse alıp satılmasaydı geçen sezonda, bu sezonda sampiyon olurduk.
  bu durumda emrenin gram suçu yok tabi, demek istediğim bu kör döngü kendisinin transferiyle başlaması. yoksa sakatlıklar olmasa belki çok farklı şeyler konuşulacaktı.
 • 3160
  galatasaray taraftarının yeni kurbanı.

  belki de takımdaki en günahsız adam. uzun süreli milyonlarca sakatlıktan sonra dün yine sahaya çıkmıştır. bu kadar sakatlıktan sonra ronaldo olsan güçsüzleşir , form grafiğinde gözle görülebilir düşüşler yaşanabilir. geçtiğimiz sezonlarda tam hazır bir emra akbaba'nın neler yaptığını gördük, takım ve kendisi kötüyken vurmak çok kolay.

  utanmasak bilerek ayağını kırdı, sırf yattığı yerden para kazanmak için diyeceğiz. şımarık galatasaray taraftarı, insafsız galatasaray taraftarına evrilecek. az kaldı.

  (bkz: 19 ekim 2020 galatasaray alanyaspor maçı)
 • 3161
  yaz kampı görmeden, sakatlıktan döndüğü gün* "alın size emre akbaba" diyerek sahaya atılmış futbolcumuz.

  hoca biliyor ki taraftar bakmaz oyuncunun 4 ay sonra ilk maçı mı, sakatlıktan mı dönmüş diye? önce etebo, sonra fatih ve kaçınılmaz olarak emre akbaba da maçın esas sorumlusunun önünde biret set olmak dışında hiçbir şey yapmamışlardır.
 • 3162
  19 ekim 2020 galatasaray alanyaspor maçında evet kötü oynamıştır. bilmem kaç maç sonra formayı giymiştir. ayrıca hala anlayamadık bu çocuk sasa ilic gibi, hakan calhanoglu gibi, anderson talisca gibi ortasaha oyuncusu. ortasaha kanatta veya göbekte yer almaması gereken bir isim. ha olur da çalışır. dönüşür ona lafım yok ama mevcut durumda bölgesi orası değildir.
  falcao'nun yanında ikinci forvet gibi oynadığında çok verimli maçlar çıkardığını hepimiz gördük.
 • 3163
  kötü futbolcu olduğunu düşünmediğim futbolcumuz. fakat bir gerçek var ki transfer olduğundan beri performansı, her yıl biraz daha geriye gitmekte. evet 2 tane kritik sakatlık yaşadı, bunun da payı büyük. ama galatasaray gibi camialar bu tür durumları kaldıramaz. galatasaraylı olmasına saygı duyuyorum ve toparlayacağını ümit ediyorum. fakat galatasaraylılığından dem vurulmasından da sıkıldım artık. bende galatasaraylıyım, bana da yüksek meblağlı bir sözleşme ile camiada görev versinler o halde. hiç değilse bir ev falan alabilir de kiradan kurtulurum.*
 • 3164
  rize maçındaki sakatlığı sonrasında oynadığı maçların çoğunda oyun içinde çok saklanıyor, top istemiyor al ver yapmıyor, 10 numara pozisyonunda oynayan biri için bunları yapamıyorsan jaja, talisca tarzı ikinci forvet olarak konumlanması gerek fakat onun içinde gerekli bitiriciliğe ve hava topu kazanmasına ihtiyacı var, başarılı olmasını çok istiyoruz ama sorumluluk almaktan bu kadar kaçarak oynamaması lazım, arda kendisinden daha uzun süredir top oynamıyor, saha içerisinde daha çok sorumluluk alıyor.
 • 3166
  19 ekim 2020 galatasaray alanyaspor maçı nda kötü oynamamıştır. kötü oyun için değerlendirmeye tabi eylemler gerekir. 45 dakika topa dokunmamış, sahada yok olmuş, kaçak dövüşmüş oyuncu için kötü oynadı demek iltifat kalır. yönetimin tavrı, taraftarın çok bilmişliği öyle algılar yaratıyor ki, fatih terim gibi bir imparator bile bile bunun etkisinde kalarak, galatasaray'daki tek orta saha oyuncusu belhanda'yı kenarda oturtup aylarca maç oynamamış, en diri döneminde bile fiziken ezilen emre akbaba'yı sahaya koyup takımını bir kişi eksik oynatabiliyor. ama ben gerçekten emre akbaba'ya kızmıyorum. hiçbir zaman lanse edildiği, allanıp pullandığı gibi bir oyuncu olmadı ve olmayacak. galatasaray taraftarının bu arkadaş üzerindeki romantikliği üzerine tez yazılır. kenarda belhanda varken emre ile oyuna başlamak en hafif tabirle deliliktir. ve bu kulüp, sosyal medya taraftarlığı yörüngesinden çıkmadıkça bir arpa boyu yol alamaz. çok istiyorum, şu yere göğe konamayan, galatasaraylı olmanın ekmeğini yiyen taraftarın prensi konumundaki vasat altı 3-5 isimle şöyle bir güzel kümeye oynayalım. o zaman göreceğim sizi ben...
 • 3167
  ''emre akbaba oynasın.'' diye ölüp biten tiplerden değilim ama hiçbir zaman yapamadığı şeyleri yapamadı diye eleştirmek de saçma. emre akbaba, skor yapacak oyuncu. adamın özelliği bu. bir şekilde gol atıyor, attırıyor. galatasaray kariyerinde, geçen sezon pandemi sonrası forvet oynadığı 1-2 maç hariç, oyunda etkili olduğu bir maç ben hatırlamıyorum. adamın oyun karakteri bu yani.

  bu oyun karakteri üzerine taktik tartışmaları yapılabilir ancak hiçbir zaman yapamadığı şeyler için adamı suçlamak saçma. genel olarak futbolculardan yapamayacakları ve zaten pek yapmadıkları şeyleri beklememeliyiz. transferler buna göre yapılmalı, kadro tercihi ve oyun planı da buna göre olmalı. ndiaye'nin seri gibi pas yapmasını ve takımı yönetmesini beklerseniz ya da seri'den ndiaye gibi direnç göstermesini beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız.
 • 3168
  en verimli dönemlerinde bile rakip kaleden uzaklaştıkça etkinliği azalan bi' oyuncuydu. yani, orta sahanın herhangi bi' noktasında, kanatlada hatta 10 numara diye tabir edilen yerlerde bile sıradanlıktan kurtulamaz hele galatasaray'da. ancak ve ancak ana forvetin yanında yöresinde onun açtığı boşluklara koşular atarak , verkaça girerek uzaktan şutlarıyla filan etkinlik sağlayabilir. bunun için de uygun bi' forvet partneri lazım mevcut kadroda bulunan falcao ve diagne kendisine uygun oyuncular değil. mesela elmander ile oynasa etkinliği en üst seviyelere çıkabilirdi. özellikle hücum varyasyonlarını emre'nin üzerine kurmak gerekiyor maximumu almak için. şimdiki saldım çayıra mevlam kayıra anlayışı içinde emre kaybolup gidiyor. fakat ben yine de en verimli olduğu bölgede uygun bi' forvetle bile galatasaray'da sürekli 11 oynayabilecek kalitede görmüyorum kendisini.

  sözleşmesi, bu sezon, 2020-2021 sezonu sonunda bitiyor. aldığı ücret 1,5 milyon euro civarıydı yanılmıyorsam. belki 500-600 bin euro civarındaki bi' kazancı kabul ederse sözleşmesi uzatılabilir. kendisine bu denli yüksek ücretler vermek saçmalık.
 • 3169
  maalesef güçsüz futbolcu.

  tekniğine lafım yok, zaten kimsenin olamaz; lakin dayanıklı bir futbolcu değil bu arkadaş.

  19 ekim 2020 galatasaray alanyaspor maçında sahada yürüdü resmen.

  sakatlıktan döndü, güçlenecektir; ama istikrar vaat etmiyor.

  seneye sözleşmesi bitecek, 7-8 milyon tl'den 2+1 senelik sözleşmeyi kabul ediyorsa kalsın, yoksa yolu açık olsun.