• 3087
  hoca emre'yi istediği ise neden istediğini bir türlü anlamıyorum. çünkü hiçbir şekilde kendi oyun sisteminde oturtabileceği bir yeri yok. savunma tarafını hallettiğin vakit sahaya sürdüğünde sana acayip hücum gücü sağlıyor onun dışında ilk 11 yazmak çok zor. geçen sene* 2. yarıdan pandemiye kadar ki olan süreçte lemina'nın oynadığı zamanlar da bunu görebildik ancak o kadar lemina çıktı emre de çıktı.

  emre ile oynayabilmek için takımın muhteşem bir savunması olması üzerine hücumda da emre'ye alan açabilecek bir hücum tarafının olması gerekiyor. kısaca tüm evren emre için çalışması gerekiyor ki emre oynayabilsin. bunu sağlayamayacağımız için sakatlıktan dönse bile oynayabileceği bir sistem göremiyorum. falcao-diagne gider yerine elmander stili bir adam bulunur o zaman 3. fatih terim döneminin necatisi olabilir o zaman belki. o da bir sonra ki sene gibi duruyor.

  transferi tamamen bir taraftar transferiydi. yine ortalığa atılan bir isim olarak düştü sonra arenadaki fotoğraflar derken gomis'in satılmasına denen olan sürece kadar gitti. üzerine sakatlıkları da eklenince doğru düzgün verim alamadığın bir transfer oldu. kötü oyuncu demek değil bu ama sistemine uymayacak adam aldığımız kesin.
 • 3088
  kronik sakat demenin ayıp olduğu oyuncudur.

  emre, çok yetenekli ama şansız bir adam. son sakatlığı hariç diğerlerinde hiç bir suçu olmayan adam. geri döndüğünde yine oynayıp takıma skor katkısı verecektir. çalışmana bak kardeşim, daha iyi ol bazen ne kadar çabalarsan çabala kaderin önüne geçemezsin ama sen elinden geleni yap. yapacağını da biliyoruz.
 • 3089
  arda'nın yada feghouli'nin uyum sağladığı fatih terim sistemine rahatlıkla uyacak oyuncu. emre kılınç gibi bir adamdan mazella yaratmaya çalışmak yerine adamı omar'ın önüne sağ açığa koyarsın. emre akbaba'yı da bir tık forvete yaklaştırırsın, sorun çözülür. özellikle ligde taylan'ı da katarak söylüyorum mevcut defans 5'limiz zaten çoğu rakibi hücuma çıkarmaz.

  emre hızlı oyunda var olan hücum etkinliğini katlayacak bir adam. hele bolca alan açan diagne ile oynarsa sakatlıksız bir sezonda 15 golü bulur. bi o kadar da attırır.

  bu adama defansı yok demek de ayıptır. net şekilde savunması en güçlü ofans oyuncularımızdan. tek sorunu var, bu adamı kaleye yakın oynatacaksın. elmander'li sezon'un necati ateş'i yaparsan müthiş verimli olur.
 • 3091
  çok sevdiğim, tam bir şeyler iyi gidecekken hayatında sürekli aksilikler çıkması ile yoğun empati yapabildiğim ama beğenmediğim oyuncumuz. aykut kocaman'ın 2017/2018'deki 4-4-2'sine cuk oturur. ama fatih hocanın sisteminde hiç yeri yok. feghouli'nin yerine koyamayız mesela. ben feghouli'ye seven kesimden olarak bu sene illallah ettim. ama yine de feg'le değişmem. neden, çünkü feghouli'nin olmadığı bir 11le galatasarayın pozisyona girmesi çok zor oluyor. feghouli hem oyun kuruyor hem oyunu hızlandırıyor hem zekasıyla alan açıyor. emre'nin kaliteli yapabildiği yegane şey koşu atmak. emre ile hücum organizasyonunu başlatan şekilde bir kurgu yapamazsınız. bitiren konumda olmalı. orta sahanda kreatif oyuncu eksikliği çekiyorken de bitiricilik payesini forvetine ek olarak bir de emre'ye veremezsin. belhanda'nın mevkiisinde oynasa desek, emre oranın oyuncusu değil. ne savunmaya o kadar yardım yapacak fiziği ne de pres bilgisi var.

  çok popüler bir benzetme ama net doğru. bu adam necati ateş direkt. ama onun için de 1 boğucu pres yapacak santrafor, arkada da 4 tane orta saha özellikli adamın olacak. engin-melo-selçuk-emre gibi, aatıf-topal-josef-dirar gibi. yoksa talisca değilsen hem sistemimi bozmayayım hem de ikinci forvetimi tolere edeyim maalesef mümkün değil. geçen sene sol kanatta ömer bayram ve ileride görece boğuşmayı seven, çalışkan adem ile bunu kısmen de olsa yaptık. ama defansa yardıma tenezzül dahi etmeyen feghouli'nin, mecali kalmamış falcao'nun yanına bir de emre eklenirse ölüm gibi bir şey olur.
 • 3092
  2019-2020 sezonunun ikinci yarısında onyekuru'dan çok daha fazla takıma katkısı olmuştur. ayrıca kendisi ayağının iki yerden kırılmasından dolayı 6 ay top oynayamamıştı, onyekuru takımı monaco'yla idmanlara çıkmasına rağmen, hocası tercih etmediği için oynamamıştı.

  onyekuru, takıma girmeye başladıktan sonra takımda hem onyekuru hem de emre akbaba oynaması mümkün olmadığı için belirli süre yedek kaldı. emre yedek kalmaya başladıktan sonra saracchi'nin, ömer'in ve genel olarak takımın da etkisinin ve o hızlı oyununun kalmadığını gördük. bunlar sadece emre'nin çıkması değil, takıma onyekuru'nun girmesiyle alakalıydı.

  ayrıca emre sağlıklı olduğu sürece bu takımda yer bulur. ilk 11 olmasa da sonradan oyuna etki etmemiz gereken maçlarda yer bulur. üstelik 5 oyuncu değişikliği hakkı varken. yeter ki sağlıklı olsun.

  bir de fatih terim'in sisteminde oynayamaz demek bana ezbercilik geliyor. fatih terim kadar, sistemi üzerinde değişikliğe giden, oyun içinde bile sürekli dizilim değiştiren, rakibi karşılarken farklı, hücumda farklı dizilen başka bir teknik direktör yok türkiye'de. eğer emre tam anlamıyla hazır olursa, çok iyi kullanabilir. yeter ki emre hazır ve güçlü olsun.

  başka bir husus, kendisini 2020-2021 sezonuna daha iyi hazırladığımızı düşünüyorum. bunda scott piri'nin de payı var. hatta bence en büyük payı, hazır olmayan oyuncuları hoca'ya oynattırmaması. 2019-2020 sezonunda lemina hiç idman yapmadan gelip ilk 11 başlamıştı. bu sene hemen hemen aynı durumda olan etebo'yu yavaş yavaş takıma monte etmeye çalışıyor. aynı şekilde emre'yi de çok hızlı bir şekilde ilk 11 oyuncusu yapmıştı. bence şuan oynamama durumu, geçen seneki güçsüz haliyle de alakalı. tam olarak hazır hale getirip yavaş yavaş kadroya almayı düşünüyor olabilirler.

  2020-2021 sezonu şimdiye kadar gördüğümüz bütün sezonlardan farklı olacak. ligler geç başladı, çok az kamp yapabildi takımlar ve bunun üzerine süper tff'nin ve kulüplerin aldığı müthiş kararla maç sayısı arttı. üstelik sezonu sündürme ihtimalin de yok. bu yüzden normalde rotasyonla beraber en kötü 18 oyuncuya ihtiyaç varsa bu sene 24-25 iş yapabilecek oyuncuya ihtiyaç var. emre de bu rotasyon grubu içerisinden kendisine çok rahat yer bulabilir.

  eğer buraları okuyorsa, ki zannetmiyorum, ayrıca umarım okumuyordur, şunu bilsin, biz ona güveniyoruz. yapması gereken şey çok daha fazla çalışmak.