• 2869
  (bkz: 5 temmuz 2020 galatasaray trabzonspor maçı)

  çok çalıştı, çabaladı ama bu maçta takımın geri kalanı emre kadar istekli değildi. belki biraz taylan ve donk sayılabilir.

  bence 2020-2021 sezonunda belhanda takımda kalsa bile on numara emre'ye verilmeli. ayrıca muslera'dan sonra ikinci kaptan kendisi olmalıdır. emre bir maçta iyi ve ya kötü oynayabilir ama her zaman yürekten oynuyor.
 • 2870
  5 temmuz 2020 galatasaray trabzonspor maçında kimisi erken tatile çıkmak için formaya ihanet ederken kimileri şampiyonluk iddiası kalmadığı için mücadele etmezken kendisi canını dişine takarak oynamıştır. iyi oynadı / kötü oynadı ayrı mesele. haaa bana kalsa gerçek mevkisi olmamasına rağmen oldukça iyi oynamıştır. kanatlarda skor özelliği olan futbolcular olsaydı etkinliği daha da artardı. hakikaten lafta değil o forma üzerindeyken yapılan mücadele ile kişilerin galatasaray sevgilerine bakmamız gerek.

  emre akbaba sakatlıktan döndüğünden beri mücadele ediyor, elinden geleni yapıyor. çok yetenekli ama herkesin malumu uzun süreli sakatlıklardan dönüşler oldukça sıkıntılı olabiliyor. kendisi döndü bir de araya korona girince oyun ritmini bulması daha da güçleşti. bu detayı atlamamak lazım. koronadan önce yeni dönmüştü çünkü. bir sakatlık bela olmasa kendisi gelecek sene çok daha iyi olacaktır. böyle bileklerine hakim, sürekli skor koklayan ve mücadele eden birilerine hep ihtiyacımız var.
 • 2873
  dün akşamın bana göre tek kazancıdır. aslında oynaması gereken bölgenin neresi olduğunu net göstermiştir diye düşünüyorum. yanındaki santrafor kim olur bilmiyorum emre'nin yeri rakip ceza sahasının içi ve çevresidir. ne sağ kanatta, ne de orta sahada oynayamaz.
  ceza sahası ve çevresinde elit, orta sahada sıradan bir futbolcuya dönüşüyor.
  yapmamız gereken doğru santrafor ve orta saha oyunsunu bulmak.
  (bkz: 5 temmuz 2020 galatasaray trabzonspor maçı)
 • 2874
  fatih hoca, ligin ikinci yarısına başlarken kendisini oynayan santrfora yakın şekilde konumluyordu ve zor geçecek diye tahmin ettiğimiz birçok maçta kilidi açtı.

  ancak, henry onyekuru gelince ikisinin birlikte olmadığını gördü ve emre'den vazgeçti. onyekuru'nun oynadığı ve zor geçecek diye tahmin ettiğimiz birçok maç da gerçekten zor geçti. onyekuru hiçbir maçta kilit açamadı.

  kısacası, arkada açık veren takımlar için onyekuru muhteşem bir koz ama emre akbaba ise tahmin edilemezliği ile kapalı savunmaları açmak için muhteşem bir koz ve galatasaray'a karşı rakiplerin %90'ı kapalı savunma oynuyor zaten.

  emre akbaba, orta sahada serbest 8 numara ve oyun kurucu olarak denendiğinde beni futboldan soğutuyor ama rakip kaleye yaklaştıkça çok etkili bir oyuncuya dönüşüyor. umarım 8 numara olarak değil de en faydalı olacağı şekilde kullanmaya başlar tekrardan fatih hoca.
 • 2876
  fatih hoca'nın bana göre yanlışlarından birisi de emre akbaba’nın yerine ömer bayram’ı tercih etmesiydi. evet bir ara ömer bayram da katkı verdi ama bu katkıyı son yarım saatlerde de verebilirdi. emre akbaba’nın on numara pozisyonunda oynaması en doğrusuydu. seri formdayken seri-lemina-emre akbaba üçlüsüyle, seri formda olmadığından lemina-belhanda-emre akbaba tercihi harika olurdu. ömer bayram ise hem ön liberoyu hem de emre akbaba’yı yedekleyebilirdi.

  yine taylan antalyalıyı da sekiz numarada alternatif olarak sezon başından itibaren kullanabilirdi. ancak bunlar kabul edilebilir tercihlerdir ve suçlamayı gerektirmez. önümüzdeki sezon planlamasında emre akbaba ve taylan antalyalı’nın hangi rolde olacakları çok önemli.

  kanaatimce emre akbaba on numarada ve ilk onbirde düşünülmeli. hem galatasaray’ı benimsemesi hem de türk olması büyük avantaj sağlar bize. taylan ise seri ile lemina veya yeni transferi yedeklemeli. çünkü taylan bir sezon daha tecrübe kazanır, tekniğini bir gömlek yukarı çekerse sonraki sezon iyi bir sekiz numara olabilir.

  önümüzdeki sezon muslera kalede olursa, bize sağbek, solbek, lemina-seri ikilisinden biri giderse iyi bir ön libero, bir sol kanat ve bir de santrafor gerekiyor. stoperlerde sorun yaşamayacağımızı düşünüyorum. belhanda’nın satılmasını, diagne’nin iyi bir bonservis (10 m euro gibi) bulunamazsa santraforu yedeklemesini bekliyorum. takımın özellikle direncinin düştüğü zamanlarda diagne’nin rol alabileceği kanaatindeyim.

  emre akbaba’nın önümüzdeki sezon sahada ikinci kaptanımız olmasını diliyorum.