• 1828
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında etkisiz kaldı, patlama yapacak bizi utandıracak bir oyuncuya evrilir mı, bence evrilmez.

  maçta kımse yazmamış söylemedi de linnes in topaldan tekme yediği pozisyonu hakem avantaja bıraktığında yanında diagne ve feghouli olmasına rağmen ateşin ortasına pas attı, oyle kötü kullandı ki inanamadım.

  sırf bu pozisyon yüzünden sinirim geçmez uzun süre bu kardeşimize. sezon geneli kotu performansından bağımsız söylüyorum bunu.

  linki bulursam eklerim.
 • 1830
  iyi mi konusuna girmeden net olarak kötü oynuyor.kendisinden beklenileni vermiyor.fakat biz bu adama yatırım yaptık.adam sakatlıktan çıktı.öyle kolay olmasa gerek sakatlıktan sonra form yakalaması.çıkıp asıp kesmek en kolayı.bu camia en olmadık adamlara sabır gösterdi hem de en yeteneksizlerine. şuan bile kadromuzda varlar.emre içinde sabır göstermek gerek.sabır gösterilmesi gereken oyuncumuz.
 • 1831
  bence sinanla arasında dağlar kadar fark olan futbolcumuz. bu sene alışacak seneye belhandanın yerine oynayacak inşallah. bence fatih hocanın elinde ışıldama ihtimali çok yüksek.
  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı) özelindeyse isteği çabası vardı ama maç temposundan uzak olması, aklını kullanmadan oynamasına neden oldu. o da kalitesini koyamadı sahaya.
 • 1832
  hala belhandanın yerine oynayabileceği söylenen oyuncumuz. oynayamaz işte görüyoruz bunu. inatla “belhanda out, emre in” demeye devam ediyorsunuz. emre önce belhanda’nın çeyreği kadar top oynasın sonra düşünelim belhanda’yı gönderip emre’yi oynatmayı.

  sakatlıktan önce de aynıydı kendimizi kandırmayalım. emre müthiş bir patlama yapmadığı sürece sadece yedek olur bu takımda. belhanda’yla falan kıyaslamalar hele, aman aman. kul hakkına girersiniz.
 • 1835
  deniz türüç vs emre akbaba versuslarında hep tavrımı emre tarafında kullanmıştım.
  daha hareketli daha gole yatkın olduğu düşünüyordum, yanılmışım.
  çok kırılgan bir yapısı var, top sürerken, pas verirken şut çekerken çok acemice hatalar yapıyor, çok çekingen davranıyor.
  bu hali ile bizim 10 numara yükümüz kaldırması imkansız, fizik olarak bir bu kadar daha lazım kendisine.
  bu yaz dönemi ve kampı onun belki de kariyeri için dönüm noktası olacaktır.
  onun yerinde olsam yemez içmez özel hoca tutar fizik kondisyon ve şut çalışırdım...
 • 1836
  yapılan eleştirilere kısmen hak vermekle beraber emre akbaba' nın ayağının birkaç yerden kırıldığını da hatırlatmak isterim.
  eylül ayının sonunda ayağı kırıldı ve mart gibi sahalara dönebildi. demem o ki kendisiyle ilgili bu sene bir şeyler beklemek biraz hayalcilik ve gereksiz bir beklenti olur.
  ayağındaki kırıklardan dönen futbolcular genel olarak kendini sakınır ve korkarlar bu birazda psikolojik bir süreç olur. bu sebeple emre' nin sahadaki ürkek tavrı bana normal geliyor.

  (bkz: 2018 - 2019 futbol sezonu)
 • 1837
  ilk geldiğindeki rüzgar yok arkasında ama bu kadar da kötülenecek bir oyun ortaya koymuyor bence.

  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)

  emre akbaba'nın en önemli özelliği gole yakın oluşu. yani zaten geldiğinde de maestro olarak gelmedi. dünkü maçta da 3 kez gollük pozisyonun içinde yer aldı. birincisi sağ çaprazdan içeri orta şut karışımı vuruşu var, kıl payı kaçtı. diagne'ye kestiği müthiş bir orta var, o da net pozisyon oldu. bir de diagne'nin ofsaytta kaldığı pozisyonda ters ayağına gelmese gol atabilirdi.

  biraz o olsaydı bu olsaydı tarzı bir yazı oldu biliyorum, ama emre normalde bu pozisyonları yüksek oranda gole çevirebilen bir oyuncu.

  kendisi elimizde patlamaz, en kötü ihtimalle 30 maç sonradan girip bir halt yapamayan sinan gümüş yerine yedekten giren ilk tercih olur.
 • 1839
  oyun görüşü olmayan oyuncu. emre topu ayağına alınca dikkatli bakın nerelere top atıyor. topu ortada aldıysa sağ boş olsa bile sola oynuyor. kafayı hiç kaldırmıyor hep sola oynuyor. oyun genişlik mi kazandırmak lazım sağ kanat boş mu atın emre'ye geri sol kanada dönsün.

  top kendisine gelince oyun genişlemiyor eski haline dönüyor. ben bu kadar kötü pas tercihi olan, bu kadar çevre görüşü eksik başka oyuncu görmedim. defans oyuncuları gibi top ne taraftan ayağına gelirse o tarafa geri atıyor. rüzgardan zaten yere atıyor kendini. diagne'den daha büyük kazık kendisi. 4m kendisine verilene kadar o 4m ile forvet alınsa ligin ilk yarısı daha iyi olurduk demek isterdim ama terim var başımızda forvet alınsa da sistem olmadığı için birşey olmaz.
 • 1841
  öncelikle emre akbaba'nın pozisyonunu net şekilde hatırlayalım: emre, asıl olarak belhanda gibi orta saha veya ileri dönük orta saha değil (futbol oyun diliye cm ve am) gizli forvet rolünde bir oyuncumuz (ss). yani yaşı yetenler için arif erdem veya iyi zamanında hasan şaş gibi düşünebilirsiniz ya da güncel örnek olarak şu anda juve'deki dybala veya psg'de cavani oynarkenki mbappe ile bire bir aynı pozisyonun oyuncusudur. (mbappe tek oynadığında santrfora da geçiyor o yüzden cavani ile birlikteliğini özellikle belirttim)
  gün itibarıyla takımdaki oyuncuların yüzüne veya forma numarasına göre değil, formasının rengine göre pas atan az sayıdaki oyuncumuzdan birisidir. seneye diagne ile iyi işler yapabileceğini düşünüyorum.