• 125
  emre'yi teknik ve hız açısından beğeniyorum, fiziği de fena değil. ancak kendisiyle ilgili şöyle bir kaygım var kapalı takımları açabilecek kabiliyette mi pek emin değilim. emre benim gözümde tam 1-0dan sonra maçı kopartacak oyuncu. topu alıp tekniği ile hızla ileri taşıyor ve nokta paslar atabiliyor. oyunun bizim sahamızda sıkıştığı dakikalarda kendisi kenardan gelerek ciddi katkı sağlayabilir fakat büyük maçlarda direk 11e yazar mıyım? pek sanmam.
 • 127
  transferi karşılığında elden çıkarmak istediğimiz oyuncuların yanında ya da yerine alt yapıda gelecek vadeden oyuncularımızdan birini ya da bir kaçını kiralık verebiliriz alanyaspor'a. çünkü görünen o ki genç oyuncularımız en fazla türkiye kupası maçlarında süre alabilecek ve bu süreler de oldukça kısıtlı olacak gibi duruyor. ayrıca alanyaspor'un başında safet susic gibi öğretici bir hoca da var. hem süper lig seviyesinde tecrübe kazanırlar hem de gelişmelerini sağlayabilecek bir hoca ile çalışmış olurlar.

  emre akbaba'yı bize vermeleri halinde ofansif orta saha bölgesinde oluşacak boşluğa karşılık atalay babacan olabilir mesela. atalay'a ek olarak recep gül ve yunus akgün de olabilir. tabi bu kiralamaların oyuncunun durumu açısından doğru zamanda yapılmalı. erkenden üst seviyede süre alacakları ortama onları sokmak geriye götürebilir. fiziksel gelişimlerinin de ne durumda olduğu kritik.

  emre akbaba takımımız için bence çok güzel bir ekleme olacak gerçekleşirse. bu güzelliğe ek olarak genç oyuncularımızın tecrübelenmesi ve gelişmesi de sağlanabilirse tadından yenmez bir transfer olur.
 • 129
  tahminimce fenerbahçe'nin finansal fairplay zamazingosunu da almasıyla birlikte, transfer etmek için en azından piyasasını soruşturacağı futbolcudur. bu yüzden şimdiden adının konulması lazım kulübüyle. benim anlamadığım deniz türüç ile birlikte geçen seneden beri "ben buradayım" diye bağırıyordu bu adam. illa piyasanın kızışmasını mı beklemek lazım almak için?

  ahmet çalık transfer edileceğine kendisini alsaydık keşke geçen sezon.