• 342
  sahadaki duruşuyla ümitlendiren genç futbolcumuz. yere sağlam basıyor, doğal fiziği zaten üst düzey ve gelişmeye çok müsait. beni en çok etkileyen tarafı mental özellikleri. inanılmaz soğuk kanlı ve ne yaptığını biliyor. yaşına göre çok olgun. anlaşılan o ki sadece taraftara değil, takıma da o güveni vermiş olsa gerek, takım arkadaşları hiç tereddüt etmeden kendisiyle pas alış verişine girdiler.

  mutlaka hata yapacaktır. as defans oyuncularımız da hata yapıyor. en iyi defans oyuncuları da hata yapıyor.hatalarıyla daha da büyüyecek. ilk 11 olamaz belki ama rotasyona direkt girmeyi garantiledi önünüzdeki sezon için. olası bir marcao-luyindama satışında formayı alabilir de. hiç şaşırmam. iyi bir yaz kampı ve daha da güçlenmiş bir fizikle çok zorlanmadan pekala oynayabilir .

  büyük hedefler için izlememiz gereken yol emin gibi oyuncuları kadroya monte etmek. avrupayla , en azından cl grubuyla aramızda dağlar kadar fark oluştu. bu farkı ancak istikrarlı ve yüksek motivasyonlu bir takımla kapatabiliriz. paramız maalesef hem yüksek kaliteli hem sağlıklı hem de motivasyonu çok yüksek oyuncular almaya yetmiyor. bu yüzden potansiyelli gençleri bir plan dahilinde bir takım haline getirmeliyiz.
 • 343
  oynadığı ilk lig maçının ardından kulüpten aldığı maaşı haber yapılan genç oyuncumuz. sonra diyorlar ki bu çocuklar neden şöhreti yönetemiyorlar, neden galerici tayfanın içine düşüyorlar, neden parayı kariyerlerinin önüne koyuyorlar. bu sistem yüzünden işte, bu basın yüzünden. sistem ya yurt dışına kaç kendini kurtar ya da gel seni passat tayfanın içine çekelim diyor.

  bu kadar leş bir ortamda sağlıklı bir birey yetiştirmek çok zor. o yüzden de kendilerini bu ortamdan kurtarmak için avrupa'ya atıyorlar. ozan muhammed kabak kadromuzda olsaydı sık sık devler peşinde, banko oynuyor ama takımdaki bilmemkimden bile şu kadar az maaş alıyor şeklinde haberler okuyacaktık. huzuru falan kalmayacaktı burada. a takımla maça çıktı ama floryaya metrobüs ile gidip geliyor haberlerinin mustafa kapı'yı getirdiği nokta ortada. bugün de emin için aynı çalışmalar başlamış durumda.
 • 344
  2019-2020 sezonunda biri kupada yarımı ligde bir buçuk maç oynayan, çok da konuşulmaması gereken genç futbolcu. galatasaray' da oynadığına göre zaten potansiyeli yüksek olmak zorunda. tek ihtiyacı oynaması; hatasıyla ve başarısıyla. oynayacak ama gündeme gelecek bir durum yok. rahat ve konsantre bir şekilde oynasın.
  her iyi hareketinde ozan kabak, her kötü hareketinde falanca kötü oyuncu ile kıyaslanması gelişimine zarar verir.