• 58
  ryan donk ya da ahmet çalık yerine kendisini gözüm kapalı stopere yazacağım genç futbolcu. ozan kabak kadar yetenekli ya da gösterişli olmasına gerek yok. donk veya ahmet'ten iyi olsun, hatta onlar kadar olsa bile kafi. altyapıdan çıkan her adamın yıldız, ya da birkaç milyon euro kazandıracak kadar kaliteli olmasına gerek yok. tabi bu demek değildir ki, emin böyle değil, ya da olamaz. keşke ozan'dan daha iyi olsa, stuttgart, schalke değil, atletico madrid, paris saint germain falan yapabilse. şansı bahtı açık olsun. ancak altyapıdan çıkan oyunculara olan bakış açısını değiştirmemiz gerekiyor. altyapıdan 6-7 senede bir arda, ozan, tugay, emre çıkacağına, 3 senede bir sabri, uğur, ferhat, semih gibi adamlar çıkması daha iyi. maliyeti baz alırsanız, daha karlı bir şey olduğunu göreceksiniz.

  ayrıca şu an için ozan kadar gösterişli olmasa bile, gün geçtikçe açıklarını kapatıp, maç maç oynayıp tecrübelendikçe gayet kaliteli ve hem galatasaray, hem milli takım'da stoper için ciddi bir aday olabilir.

  hatırlatmakta fayda var, ozan 17 yaşında adını duyurup, 18 yaşında oynamaya başlamıştı. emin ise şu an daha 16 yaşında.
 • 59
  oynayabileceği ve zorluk seviyesi nispeten daha düşük maçların fikstürde yaklaştığı dönemler geliyor. çok iyi denk geldi.

  14 aralıkta ankaragücü ile iç sahada oynayacağız. ankaragücü son bilmem kaç maçında yenilmiş. zaten kötü bir dönem geçiriyorlar, yönetim ve teknik heyet olarak da.

  17'sinde tuzla deplasmanı var. ilk maçta oynamış, mağlubiyet için kendisine asla bahane bulmamıştım. yine oynamasında bir absürdlük olmaz bence. zaten muhtemelen rakip kapanacak, biz rakip yarı sahada top çevirip debeleneceğiz.

  21'inde göz göz deplasmanı var. oynatılmamasını anlayabilirim.

  28'inde antalya ile yine arena'da kapışacağız. antalya bülent korkmaz'ı gönderdikten sonra tomas'ı getirdi, ilk maçında trabzon'a evinde 3-1 yenildi. yine iç sahada galibiyet dışında bir skorun asla kabul görmeyeceği bir maç. hücum hattı oldukça sınırlı kapasiteye sahip antalya karşısında emin'e güvenebiliriz.

  antalya maçından sonra devre arası geliyor. zaten o zamana kadar 4 maçın 3'ünde oynayıp da ne olduğu konusunda net bir fikre sahip olabiliriz diye düşünüyorum. ayrıca her geçen maç sonrası kendisine güveni ve maç kondisyonunun artacak olması da büyük bir avantaj. bakarsınız devre arasından sonraki ilk maç denizli karşısında artık as stoperlerimizden birisi olmuş olur.