• 136
  genç oyuncular transfer edilirken ödenen ücret, şuan ki mevcut haline değil de potansiyeline ve gelecek açısından gelişme kaydetme olasılığına göre verilir. bizim çok övdüğümüz, üzerine titrediğimiz, atalay babacan, yunus akgün, gökay güney, recep gül, celil yüksel gibi oyuncularımız eljif elmas ile yaşıt sayılır. bizim başımızda fatih terim gibi gençlere önem biri ve fenerbahçe'nin başında ersun yanal gibi sadece anlık düşünen biri varken bile 2018-2019 sezonunda bizim bütün bu genç oyuncularımız aldığı toplam dakikanın çok daha fazlasını almıştır. ayrıca kendi milli takımında da sürekli oynamaktadır.

  bir orta saha oyuncusu olarak, fizik kapasitesi gayet yeterli, topa bomba muamelesi yapmayan ama bunun yanı sıra pozisyon almada sıkıntı yaşayan bir orta saha oyuncusu. yani olumsuz özelliklerini geliştirebilirse bizim bile tahmin edemediğimiz bir oyuncu haline gelebilir.

  abartıldığı kadar kötü olmayan ve fenerbahçe'nin elinde tek para edecek oyuncu. eğer fenerbahçe bunu satar ve yerine yine kiralık oyuncuları getirirse, 2020-2021 sezonunda daha da kötü durumlara düşerler.
 • 137
  ya ilerde nerelere gelir, ne kadar gelişir ve bahsedilen ücretler ne kadar doğru bilmiyorum ama 2018-2019 sezonunda bu çocuğun iki direk arasına yaptığı koşuları belhanda, donk, ndiaye, selçuk ve fernando yapmamıştır. zannedersem aynı golden 3-4 tane attı ve rahat 7-8 tane de net kaçırdı. kötü vurduğu veya vuramadığı pozisyonlar saymıyorum bile...
 • 142
  kotu takimin iyi oyuncusudur.

  iyi takimin kotu topcusu olur. 15-20 milyon eurolari yasa disi arap cin ulkelerine ittirirsiniz. bu adam bu yasta gitmeyecegine gore maksimum 7.5-10 olur. fenerin ender iyi oyuncularindandir. bunu satip ne alacaklar merak ediyorum. para edecek baska topculari yok cunku.

  he herkes de moses gibi sampiyonluk yasamaya gelmez lige zor tutunan kulube.
 • 144
  bu adamı daha kaç kere yazacağım bilmiyorum.

  ligi fenerbahçe'den daha yukarıda bitiren takımların oyuncuları, abdulkadir ömür, dorukhan toköz gibi oyuncular için bile çift haneli bonservis dedikoduları dönmüyorken* bu adam için 20 milyon euro falan denilmesi tamamen asparagastır. aynı mevkide oynayan oyuncuları söyledim hem, kalkıp da forvet, kanat, 10 numara demedim. abdulkadir'in topla ilişkisi, dribling yeteneği ve oyun görüşü, dorukhan'ın da fiziksel gücü, dayanıklılığı ve şut tehditi kendisinden daha fazla.

  neymiş, ceza sahasına boş koşu yapıyormuş o yüzden 20 milyon euro'ymuş. tek özelliği bu olan oyuncuya o parayı vermez kimse. tamam, millet parayı dışarda saçıyorlar da, en azından diğer oyunculardan ayırt edici keskin 2-3 özelliği olan oyuncular oluyor bunlar. elif'in de o paraları etmesi için dorukhan ve abdulkadir'den fazlasının olması lazım. bir de makedon olduğu için bonservisinin böyle olduğunu söylüyorlar, gören de ingiliz, fransız, italyan falan sanacak. makedonya da ab ülkesi değil, dolayısıyla pasaportunun bir ekstrası yok. brezilya, arjantin gibi futbolda iyi bir ekole sahip bir ülke de değiller. oynadığı takım rezalet, 3 maç üst üste kazanamasalar küme düşeceklerdi neredeyse. ee nereden geliyor bu abartılık? ben size söyleyeyim. sözleşmesinin bitmesine 1 sene kalan 30 yaşındaki sow'u 17 milyona arabistan'a, 10 dakika şans bulamayan 3. kalecisini 1 milyon euro ile ptt 1. lig ekibi boluspor'a satan takımdan geliyor.

  size sorsam elinizde 20 milyon euro var ve bu üç oyuncudan birisine vereceksiniz bu parayı. elif'e mi, abdüş'e mi, dorukhan'a mı verirsiniz? kime verirsiniz bilmiyorum, ama kime vermezsiniz biliyorum.