• 1316
  gurrepegi nickli bir yazarın galatasaray sözlük'te gurrepegi başlığına yazılan entrylerin bir kısmını tek tek link verip, ben gurrepegi değilim dediği halde kendine yazılmış gibi sikmeli sokmalı cevap verdiği bir entry bulunan sözlük.

  https://eksisozluk.com/entry/101128817

  ben bir tane spikerin ismini sosyal medyada iş yapma şekliyle ilgili kötü bir tabir ile kullandım diye dava tehdidi yerken bunların ağzına geleni önüne çıkana karşı kullanabilmesi gerçekten garip.

  bayılıyorlar ya komplo teorilerine, bir tane de benden olsun. sanırım ekşi sözlük de düşünce özgürlüğü kısıtlamalarına kılıf olsun diye önüne gelene hakaret ettirilen bir paralı asker ordusu sanırım...

  (bkz: #2853311)
 • 1317
  genellemek istemiyorum ama, bünyesinde bulunan çoğu yazarın kelime hazinesi iki kelimeden ibaret gördüğüm kadarıyla. evet, tahmin etmişsinizdir. ergen ruhlu, bir nickin arkasına saklanıp önüne gelene küfür yağdıran bir yığın yazar var maalesef. ellerinden 'orospu' ve 'çocuğu' kelimelerini alın, çoğu cümle kuramaz, derdini anlatamaz. insanlar eskiden o siteye bilgilenmek, farklı fikirler okumak için girerdi. şimdiyse nefret dolu kitlelerin birbirlerine ana avrat küfür edip kendilerini tatmin ettikleri bir platform haline gelmiştir. kendisinden olmayan herkese bu derece kin ve nefret dili kullanılması çok tehlikeli aslında, çünkü günümüz dünyasında sosyal medya günlük yaşamı da etkiliyor. bu derece insanları ötekileştiren ve ayrıştıran kişilere işlem yapılmaması da maalesef ilgili sözlüğün yönetiminin bir sorunudur. gittikçe daha da kötü bir hale geldi durum. whatsapp gruplarında organize olan gidip başlık açıyor, akılları sıra algı oluşturmaya çalışıyor. takımımıza yönelik itham ve iftiralarsa had safhada. bunlara yaptırım olmadığı sürece de bu durum devam edecek gibi duruyor.
 • 1319
  eski başlıklarının ilk sayfalarındaki entryleri dışında okunabilecek hiçbir şey olmayan internet sitesi. sözlük değil, forum. yazarlarının yaş ortalaması en çok 18. zaten çokça hesap satma olayı var. troll olduğunu sanan, ilgi çekmeye çalışan çocuklarla dolu. bir başlıkta ekonomi bilgisini konuşturan adam, diğer başlıkta tıp, bir diğer başlıkta siyaset konuşuyor. herbokolog.