• 1216
  yıllardır yazarı olduğum bir başka sözlük. son zamanlarda kalitesi gittikçe düşmekte. 2013'ten sonra kalite namına bir şey kalmadığını söyleyebilirim çok rahat bir şekilde.

  kalitenin düşmesindeki asıl sebep ise birçok ekşi sözlük yazarının yalnız olması. yalnızlık haliyle bürünülen psikoloji huzursuzluğa, toplumdan soyutlanmaya hatta topluma karşı bir nefrete dönüşüyor. mesela kendisi eğlenmeyen bir insan eğlenen insanlardan nefret etmeye başlıyor. bazı başörtülü kızların açık kızlara karşı kin beslemesi gibi bir durum.

  sözlükteki yazarların birçoğu kariyer olarak iyi bir konumda fakat sosyal olarak fazlasıyla yalnızlık hali içerisinde. bunun diğer bir acınası sonucu da cinsel dürtülerin ve bastırılmış duyguların başlıklara patlaması olarak karşımıza çıkıyor.

  ekşi sözlük'te hemen her gün sol frame'de en az 5-6 başlık kadınlarla alakalı oluyor. bu kimi zaman bir kadının vücut ölçüleri, kimi zaman kadını çekici kılan unsurlar olurken çoğu zaman kadını aşağılayıcı başlıklar oluyor. yazarlar yine bu noktada sahip olamadıkları bir gerçekliği anonim bir kimlik altında rahatça eleştirerek içlerinde biriken duyguları deşarj ediyorlar ve bir nevi rahatlıyorlar.

  aslında ekşi sözlük'ün insanlara çekici gelen kısmı da tam olarak bu deşarj olayı. bazen bir futbol başlığında, bazen bir siyaset başlığında, bazen de gerçek hayatta asla yapamayacağın bir şekilde herhangi bir durumda bir olayı ya da kişiyi özgürce eleştirebilmek, ona yönelik her türlü duyguları rahatça dökebilmek.

  ve tüm bunları yaparken senin kim olduğunu kimsenin bilmemesi.
 • 1217
  galatasaray düşmanlığı bu platformda zirve yapmış vaziyette. sanki belli bir amaçla buraya birileri tarafından galatasaray düşmanları doldurulmuş gibi, sanki bot hesaplar gece gündüz galatasaray kötülemek için kodlanmış. buna artık bir önlem almak gerek. çok garip kafalar yaşıyorlar. geçen kısıtlı zeka sahibi bir arkadaş ''fatih hocanız ersun yanal varken bu ligde durabilir mi, yine kaçacak '' falan yazmış. geçen yıl durumları o kadar kötüydü ki hocalarının yine ersun olduğunu unutmuşlar sanırım :(
 • 1218
  yıllarca yazar olarak bulunduğum bu platformda 2 yıldır yazarlığım askıya alınmış vaziyette. sebebi ise futbol başlıkları. normal hayatımda sakin biriyimdir. kolay kolay sinirlenmem, kin gütmem insanlara. bu ekşi denen ortamda ise beşiktaş üst üste 2 sene şampiyon olunca öyle bir ortam oluştu ki her futbol başlığı altında cinnet geçirmenize sebep olucak şeyler var. özellikle galatasaray ile ilgili yazılanları okuyup birilerine ana bacı sövmemek çok zor. keyif almak için girdiğim yerde bu kadar sinir olmama neden olacak insan olduğunu ve bu adamların bir şekilde sizide kendilerine benzetmeleri nedeniyle askıya aldım yazarlığımı. buradan futbol başlığı okumayın, çıldırırsınız...
 • 1219
  çoğunluğunun galatasaray düşmanları yazarlardan oluştuğu ve bu yazarların galatasaray hakkında türlü komplo teorileri içeren yazılarının bulunduğu sözlük.fakat bu şahıslar son 2 sezonda olduğu gibi bu sezonda da ağlaya ağlaya,imrene imrene, galatasaray şampiyonluğu görecekler.unutulmasın ki yel kayadan ancak toz alır :)
 • 1221
  tinercilerin işgal ettiği sözlük.

  herkesin düşündüğü üzere sayıları fazla değil ama tek merkezden organize bir şekilde çaılışıyorlar.

  tıpkı twitterdaki tinerci troller gibi.

  ve tabi ortak payda 'galatasaray düşmanlığı' olunca vizyon tayfa da her fırsatta omuz atıyor açılan başlıklara ve bir bakmışsın gündem olmuş.
 • 1223
  eskiden bilgi kaynağıyken şimdilerde yarısı troll, diğer yarısı da boş beleş adamlarla dolu olan sözlüktür. şaşırtıcı değil bu durum.

  eskiden de geyik başlıklar vardı. ama okuduğunuzda en azından gülerdiniz. şimdi acı çekiyorsunuz. ben eskiden ekşiden çıkmazdım. elim sürekli debe*'deydi. şimdi çok özel durumlar olmadıkça açtığım bile yok.
 • 1224
  yıllardır okuduğum ve iki senelik çaylak hesabımın olduğu sözlüktür. futbol ile ilgili konulara çaylak olduğum halde yazmam. çünkü ekşi sözlüğün malum holigan kitlesine laf anlatmakla hiç uğraşamam. ve ayrıca burada ki renktaş yazarların da belirttiği üzere çok fazla cahil ve trol tipin bulunması ortamın kalitesini fena düşürmüştür. yine de içerisinde aklı başında insanları da bulundurur.