• 1190
  2000li yılların ortasından sonra algı teröristlerinin yuvalandığı sözlüktür. ilk önce gülenist militanlar tarafından fetullahçı terör örgütünün bir yuvası haline getirildi ve ergenekon, balyoz kumpaslarına destek amacıyla kamuoyunun algısını yönetmek amacıyla kullanıldı. 2014 yılından sonra ise; akp ve fetö savaşları izlenmeye başlandı sözlükte. günümüzde ise pelikancılar diye tabir edilen algı çetesinin operasyonlarını izlemekteyiz. en çok uğraş verdikleri konu ise ekrem imamoğlu.

  son olarak ise bjk taraftarlarınca galatasaray kollanıyormuş algısı yaratılmasına yer sağlanıyor sözlükte. hani ilk yarı galatasarayımız doğranırken bildiri yayınlayıp hakemlerde hata yapabilir dememişler gibi utanmadan hakemlerin galatasaray'ı kolladığını söylüyorlar.

  insan öncelikle fetö ve pelikancılarla aynı işi yapmaya utanır. bu 2 grupla yan yana gelmekten imtina eder ama nerede bu algı teröristlerinde o özen. neyse ki galatasaray gibi ülkenin en büyük camiasına atmaya çalıştıkları çamur ellerine yüzlerine bulaştı. neyse ki yarattıkları algı içlerinde patlayarak kendilerinin ağlak birer şerefsiz 3. olduğu gerçeğine dönüştü bu algı çalışmaları.

  bir galatasaray taraftarı olarak bu tip terörize çalışmalarda tek yürek olmalıyız. galatasaray temizliğin, saflığın türk futbolundaki tezahürüdür.
 • 1191
  moderatörlerin ve bilhassa spor kanalına bakan kişilerin beşiktaşlı olduğu platform. fikret orman yönetimi ilk başladığında beşiktaşlı taraftarları başka güçlü antu ve bizim sözlüğümüz gibi platformları olmadığından sürü halinde bura kanalize etmişti. spor başlıklarında beşiktaşlı moderatörlerle birlikde galatasaray'a karşı büyük kin ve saldırı var. galatasaraylılar beşiktaş aleyhine başlık açtığında moderasyon derhal bir yolunu bulup siliyor. düşünce özgürlüğü savunucusu olduğu iddia ediliyor bu sözlüğün ama spor kanalında özgürlük yok, beşiktaş aleyhine olan başlıklar siliniyor.
 • 1192
  suç yuvasına dönen sözlük sitesi. dün öğretmenlerle ilgili açılan ve saatlerce gündem olan o iğrenç başlıktan sonra sosyal medyada #haddinibilekşisözlük hashtagiyle büyük tepkiler var.

  öyle bir suç ve kin yuvasına dönüşmüştür ki, dün 5 yaşındaki galatasaraylı çocuğa ana avrat sövüldü bu sözlükte. aynı yazı içinde metin oktay’a ve ali sami yen’e sövüldü ve yazarı ceza dahi almadı. https://gss.gs/WOa.png

  spor kanalında hemen hemen her başlıkta galatasaray’a ve galatasaraylı’lara iğrenç küfürler, hakaretler ve suçlamalar mevcut. yöneticiler infial olmadığı sürece tıklanma kaygısı yüzünden yazılanlara dokunmuyor. hatta troll başlıkları sayesinde siteyi sıcak tutuyorlar.

  artık bırakın takip etmeyi girip kendilerine prim sağlamayı bile düşünmüyorum.
 • 1193
  galatasaray bünyesindeki hukukçuların, bir an önce ekşisözlük bünyesinde haddini aşanları yasal yollardan ayıklaması gerekiyor. ifade/düşünce özgürlüğü ile hakareti aynı kefeye koyup, küfür ettikçe mevzunun ciddiyetinin arttığını düşünen tuhaf tipler mevcut, bunlara yasal yollardan yaptırım uygulanmalıdır. bunca hakaretin, bunca asılsız algının yasal bir karşılığı olmalıdır.