• 1125
  (bkz: diagne transferinin uefaca incelenmesi kampanyası)

  yani ben bizim yönetimin bu siteye karşı yaptırım ve kampanya başlatmadığı her saniyeye ayrı şaşırıyorum. her saniye troll hesaplarla, sırf ortalığı karıştırmak için galatasaray'a atılmadık iftira, edilmedik küfür kalmıyor. moderasyon ve ekşisözlük yönetimi buna izin veriyor ancak biz ne dava açıyoruz ne de bir yaptırım için uğraşıyoruz.

  peşinen söyleyeyim, bu sitede yazılanlar umrumda değil ve gram da ciddiye almıyorum ve sinirlenmiyorum. yine de milyonlarca taraftarı olan bir camiaya toplanıp organize bir şekilde iftira atarak, hakaretler edilmesinin de bu ülkede bir cezasının olması lazım. bizim yönetimin haberi olmadığını da zannetmiyorum. twitter'da, sosyal medyada vs. gelen tepkilere göre çoğu kez hareket ettiklerini gördük ama bu konuda bir ses çıkmaması çok ilgin.
 • 1129
  moderasyonumuza bazen sitem etsek de, bu moderasyon olmasa buranın da ekşi sözlük gibi olmasında hiçbir engel yok. her gün birbirine küfür eden insanlar, hiç kimse de objektif bir bakış açısı yok, yeni fikirlere her zaman karşılar. şu anda çöplükten öteğe gidemiyorlar, büyük ihtimalle de gidemeyecekler. tek olumlu özelliği haberler konusundaki hızı bana göre.
 • 1130
  diagne konusunda böyle* bir başlık açılması çok normal. ben olsam ben de böyle başlık açarım. çünkü bizim dandik memleketimizde hiç bir gazeteci işini doğru düzgün yapmıyor.

  "diagne'nin bonservis bedelindeki bonus" spor porgramlarında yüzlerce, belki de binlerce kere dile getirildi. anlı şanlı beinsports, trtspor, aspor ve türevlerindeki "muhabir" meslektaşlarımdan bir tanesi bile merak edip "acaba bunun bir benzeri avrupa'da var mı?" diye araştırdı mı?

  cevap veriyorum. üzgünüm ama hayır....

  bu tarz başarıya dayalı bonuslar uzun yıllardır futbolun içerisinde. yeni bir şey değil. ingiltere'de sadece şampiyon olmak üzerine değil avrupa kupalarına katılmak, fa kupasını kazanmak ya hepsini geçtim ligde kalmak gibi pek çok bonus sözleşmelerde yer alıyor. alıcı takımlar transfer sırasında nispeten kasadan daha az para çıkarmak için, satıcı takımlar uzun vadede de olsa daha fazla parayı kazanmak için bu yönteme başvuruyorlar.

  şöyle düşünelim....... fenerbahçe'nin altınordu ile türkiye kupası'nda eşleşmesi sonucunda kalede berke oynuyor olsa, altınordulu futbolcular topları berke'ye mi nişanlayacaklar? maksat berke güzel görünsün oyuncu satılsın falan.. aklınıza yatıyor mu?

  yahu biliyorum. bazı muhabir arkadaşlar buraları okuyorlar. watford ve yanlış hatırlamıyorsam huddersfield bu tarz bonuslar konusunda aklıma gelen ilk iki isim. rica etsem bi kontrol etseniz, "aa bakın başkaları da böyle bonusları kullanıyormuş" deseniz, bizi de böyle saçma sapan şeylerle uğraştırmasanız?

  hadi anacım. siz maaş alıyosunuz. ben işsizim. hadi abicim. paranızın karşılığını verin. azıcık işinizi yapın.
 • 1131
  şu sıralar diagne transferi için troll falan değil baya ciddi ciddi uefa'ya şikayete giden kuşların öttüğü platformdur. adam üşenmemiş paragraf paragraf komplo teorisi yazmış, üstüne uefa'ya gönderilmek üzere ingilizcesi yettiğince derdini anlatan bir şikayet maili yazmış. insan hayret ediyor 60 iq'yla nasıl yarım yamalak da olsa ingilizce ögrenebildiğine. ah kuşum, sen yırtınsan da, uefa başkanı enişten de olsa, aziz'le ali bir olup kendilerini genel merkez binasına da zincirlese o kupayı kaldıracağız :(