• 484
  çok ama çok kötü bir takım yönetimi gösteren antrenör. takımın yeni olmasının da elbette etkisi vardır. yalnız roller kesinlikle belirli değil. bence yol yakınken bir daha düşünülmesi gerekiyor.

  maça ilk beş başlattığı ve oldukça da iyi oynayan rıdvan öncel'i ikinci periyotta benchte unuttu. ayrıca eray aydoğan ile birlikte sürelerini paylaştıracağım diye gereğinden fazla müdahale ediyor. bugün özelinde eray çok kötüydü. bu kadar çok sahada kalması doğru değildi. keza canberk kuş'u resmi maçlarda 1 dakika dahi oyuna sokmadı.

  daha sonra üçüncü periyotta enerjisi ile etkili olan ve maçta beraberliğin sağlanmasında önemli payı olan ege arar'ı son periyotta yine bencte unuttu. ne zaman oyuna girse bütün savunmayı düşüren david kravish'e gereğinden çok fazla süre veriyor.

  (bkz: 16 ekim 2021 galatasaray bahçeşehir koleji basketbol maçı)

  edit: düzeltme
 • 485
  galatasaray spor kulübünün duygusal hareketlerle sürekli kaybettiğini fark edemeyen güruhun desteklediği ve takım başında tuttuğu koç.

  geçen sezon takıma ne kattı ki bu sezona onunla başlama gereği duyuldu acaba? geçen sezon son maçta kümede kalmayı başardı ama her şeye bir kulp, bir bahane bulunuyordu.

  geldik 2021-2022 sezonuna, baktığımızda takım yönetiminde değişen zerre kadar bir şey yok. takım saha içinde çok düzensiz, ikili oyun yok denecek kadar az. sürekli topu eline alan zorlama bir penetre ya da dış şut peşinde oluyor. ekrem hoca da sağolsun öyle bir kadro planlaması yapmış ki, koca takımda rakip savunmaları yıkan orta mesafe şutunu atan oyuncu yok ya da var da oyun kurgusu olmadığı için göremiyoruz. david kravish diye bir adam alınmış ama kim izledi, izleyen nesini beğendi, beğendiği şeyin basketbolla alakası nedir çok merak ediyorum. takım her açıdan cılız, oyunu iki yönlü oynayan oyuncu yok, savunmada vidaları sıkmak istesen bu meziyetlere sahip bir oyuncu grubu yok.

  vefa, efsanemiz, bizden biri diye diye kulübün en önemli iki branşını tepe taklak götürüyoruz. hayırlısı.