• 25
  https://www.instagram.com/...utm_medium=copy_link

  galatasaray adına yakışmayan bir olaya sebep olmuş kadın basketbol takımı antrenörü.

  edit: anlaşılan yoruma açıklık getirmem gerekiyor. uzun zamandır basketbol izlerim, 2. periyotta 2. teknik faulünü alıp saha içindeki hakemin üzerine yürüyen bir koça epeydir denk gelmedim. yaptığım yorumun hakemin kadın olmasıyla hiçbir alakası yok, öyle bir durum belirtmemişim de zaten. saha içinde söylediğiniz veya yaptığınız hareketler teknik faul sebebi olabilir, bazen bilerek oyun gidişatı için teknik de alabilirsiniz ama bu size kimsenin üzerine yürüyüp rencide etme hakkını vermez. benim görüşüm budur, aksine de saygı duyarım.
 • 26
  galatasaray'ın hakkının her yerde olduğu gibi ve belki de en çok yendiği yer olan kadın basketbol branşımızın hocasıdır. kısıtlı kadrosu, kaçan oyuncuları, yöneticisi olduğu branşlardan habersiz idarecilerin ve ilgi göstermeyen taraftarın olduğu yerde, kendince çok haklı bir reaksiyon vermiştir. tepki gösterdiği hakemin kadın olmasının önemi yoktur. çok değil daha 1,5 ay önce oynanan erkek basketbol maçında, fenerbahçe'nin kadrolu kadın tetikçisinin yaptıkları ortada.
 • 27
  https://www.instagram.com/...utm_medium=copy_link

  ilgili tepkisinde söylediklerini tam olarak anlayamadım ama hakaret falan da yok sanki.

  abi ben anlamıyorum, hakem kadın olsa ne olacak ki? hayırdır kadınlara tepki göstermek yasak mı?

  ilgili videoda yalnızca beni mi dinliyorsun maçı mı yönetiyorsun ve de suç sende değil sana maç yönettirende gibi ifadeler açıkça anlaşılıyor. diğer kısımlarda da hakaret veya tehditvari bir söz yok ise hiçbir problem yok ilgili tepkide. hakeme bir antrenör bu şekilde tepki gösterebilir, ha sahaya girmesi çok hoş görünmeyebilir ancak sahaya girdi diye efendim kadına karşı böyle mi davranılır triplerine girmek hiç de doğru değil.

  bu şekilde yaklaşanların kadınları düşük gördüğü fikrine kapılıyorum ben. nasıl bir erkeğe bu şekilde tepki gösterilebiliyorsa kadına da aynı şekilde gösterilebilmeli. kadın da tıpkı bir erkek gibi önemli noktalarda görev alabilen bir birey, erkek ne ise kadın da o. o yüzden ama o kadın falan demek kabulü mümkün olmayan bir durum.

  edit: bu arada efe güven kim hiç bilmem, hayatımda kadın basketbolunu da bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar izlemişimdir.
 • 29
  türk futbol hakemlerinden daha irrite edici bir şey varsa o da türk basketbol hakemleridir. lise maçlarından amatöre, alt liglerden 1. lige kadar tamamı garip bir egonun içindedir. en büyük zevkleri kenar yönetimlerine teknik faul çalmaktır. höt desen basar teknik faulü. neden? çünkü teknik faul verirken teatral bir görüntü verilir, basketbol hakemleri bayılır o görüntüye. burda benim sözüm geçer demektir ayrıca.

  konuya gelirsek burda da aynı şey var. kadın erkek farketmez, hakem teknik faulü kovalamış ve çalmıştır. koç da çileden çıkmıştır. haklıdır, ağzına düdüğü alanın kendini allah sandığı bir ülkede yaşıyoruz çünkü. birilerinin bunlara aslında bir halt olmadıklarını hatırlatması gerekiyor.

  https://www.instagram.com/...utm_medium=copy_link
 • 30
  sırtını dönüp benche söylediği bir şey için ikinci teknik çalıp atan hakeme "maçı mı yönetiyorsun beni mi dinliyorsun" dediği için idam sehpasına çıkartılan koç.

  120 yıllık galatasaray'ı neredeyse stajyer hakemler bile keyfine göre doğrayıp biçiyor, üstelik branş ve saha ayırmaksızın.

  hal böyleyken hocanın hedef gösterilmesi ayrıca enteresan...
 • 31
  kadın hakem diye sessiz kalsaydı tepki görmesi gerekirken cinsiyetten bağımsız haklı ya da haksız kendini savunduğu için eleştirilen koç. hiç tanımıyorum kötü bir insan da olabilir, bilmiyorum. duyduklarım kadarıyla yakışmıyor dediğim bir şey yok. spor müsabakalarında sık gördüğümüz şeyler. şuna da ayıp ayıp olmuş demezsin sadece golf izlesen bile.

  https://www.instagram.com/...utm_medium=copy_link
 • 32
  spor sahasında bu işin kadını erkeği yoktur.

  orada hoca işini yapıyor uğradığı haksızlık sonucu reaksiyon gösteriyor yani olması gerekeni yapıyor. şimdi karşısındaki kadın diye uğradığı haksızlığı sineye mi çeksin. bir erkeğe vereceği tepkileri kadın diye vermeyecekse o kadının orada ne işi var. işlerine geldi mi kadın erkek eşitliği derler işlerine gelmedi mi kadına terbiyesizlik.

  efe güven bir kadın takımının antrenörüdür , sürekli kadınlar ile iç içedir yani zaten bir terbiyesizliği olsa onlara da olurdu.

  hakeme itiraz etmiştir romantikleştirmeye gerek yok olayı.

  https://www.instagram.com/...utm_medium=copy_link
 • 34
  aklıma ilk deadpool filmindeki bir sahneyi getiren basketbol koçu. deadpool namı diğer wade wilson, düşmanı olan francis isimli karakteri ararken kendisiyle ilişkili herkesi sorgulamaktadır. sorgulamalar esnasında kadın bir karakterle karşılaşır ve kendisine saldıran karakteri iterek yere düşürür. sonrasında ise kadını vurmak üzereyken "acaba seni kadınsın diye öldürürsem mi cinsiyetçilik olur yoksa öldürmezsem mi cinsiyetçilik olur?" diye sorgular.

  günümüz dünyasında cinsel eşitlik adı altında erkeklere uygulanan psikolojik baskıyı tiye alan çok güzel bir sahnedir. öncelikle kadına şiddete tabi ki de hayır. ama sırf kadın diye hakkını yiyenlere, sıranı kapanlara, üstün cinsmiş gibi sürekli ve her halükarda hoşgörüyle yaklaşılmak zorunda bırakılan cinsel ayrımcılıklara da hayır.