• 373
  29 kasım 2020 southampton manchester united maçının özetine yeni bakabildim. girmiş ve maçı almış. ilk golde temiz bir asist yapıyor ancak sonraki iki golüne çok şey yazmak gerek.

  öncelikle ilk golde duran toptan sonra ceza sahası dışından vuruş yapan bruno'nun şutunun cılız olduğunu fark edip herkes topu izlerken kendisi topun doğrultusuna hareketlenip çok temiz bir kafa vuruşuyla golü atıyor. ikinci golde ise o topun alçak bir şekilde ön direğe kesileceğini adeta hissediyor ve rashford ortayı açmadan çoktan ön direk koşusuna başlamış. temiz bir kafa vuruşuyla maçı alıyor.

  çok çok uzun süredi teknik, bitiricilik, ilk kontrol vs gibi meziyetlerini kullanmadan tamamen önsezisi ve gol koklama becerisi yani bir manada golcülük içgüdüleriyle maçı alan bir oyuncu görmemiştim. çok büyük oyuncu, umarım iki sene önceki seviyesine geri döner.

  özet: https://www.youtube.com/watch?v=Pb90ol3Czpg
 • 374
  ingiltere futbol federasyonu tarafindan 29 kasım 2020 southampton manchester united maçı sonrasi instagram iletisi hakkinda sorusturma baslatilan uruguayli golcu. kendisine gelen bir kutlama mesajina 'tesekkurler kucuk siyahi' anlamina gelen 'gracias negrito' yazmasi irkcilik olarak kabul ediliyor ingiltere'de. negrito kelimesi ayni zamanda luis suarez'in patrice evra'ya karsi soyledigi ve ceza aldigi kelimeydi. bu uruguay'da normal olarak kabul edilse de, ingiltere bu tur ayrimciliklari kabul etmiyor ve tesvik edilmemesi icin hemen ceza uyguluyor.
 • 375
  kader'in cilvesine kurban gitmiş oyuncu. alex ferguson sadece manchester united teknik direktörü değildi. yaptığı açıklamalar ve yaptığı lobi onu ferguson yapmıştı. mesela mancini'nin ''herkes old trafford'da diğer deplasmanlardan farklı oynuyor'' lafı durumu özetliyor aslında.

  suarez'in, zamanında evra'ya yaptığı olayda aldığı cezanın en büyük nedeni fergie'dir. bugün aynısı cavani'nin başına geldi. geldikleri yerde ırkçılık yapacak bir sosyal altyapı yok. fakat böyle bir şeyden ceza alabiliyorlar işte...