• 76
  hakkında tesadüf üzeri bir bilgi edindim ve çok şaşırdım.

  belçika futbolunun ve altyapısını dönüşümü üzerine bir makale okurken “double pass” adında brüksel üniversitesinin bir kuruluşuna denk geldim. bu kuruluş dünyanın her yerinde altyapılar üzerine danışmanlık veren çok başarılı bir kuruluş; premier lig, bundesliga, ekstrallasa ve onlarca kulüp ile iş birliği halindeler.

  ilginç olan ebru hanım’ın burada yönetim kurulu üyesi olması. bu bakış açısına sahip, böylesi profesyonel ve uluslarası network sahibi yetkin bir kadını başkan olarak görmeyi sırf bu sebepten isterim.
 • 80
  görev yaptığı dönemde galatasaray’ın çok ağır finansal borçların altına girdiği kadın yönetici..

  döviz üzerinden piyasa oranlarının çok üstünden borçlanıldığı, bu borçların bir kısmının nedense geçmişte temasta olduğu gruplara yapıldığı zamanlarda yöneticilik yapmıştır. galatasaray’ın yıllar içinde yaklaşık toplam 150-200 milyon dolar zarara üğradığı aig saçmalığının en ateşli savunucularındandır.

  o zaman yönetimde bulunan adnan öztürk’ün (bizzat söylediğine göre) franck ribery’e vadesinde ödenmek için ayrılan parayı , inisyatifini kullanarak bir finans kuruluşuna öncelikli ödeme yapmak suretiyle ribery’nin kaçmasına sebep olduğunu iddia ettiği yöneticidir.

  ayrıca uefa’da görev yaptığı zamanlarda fenerbahçenin şikeden ceza almasında rol oynadığı fb kulübü tarafından iddia edilen yöneticilerden biridir. yönetime girmesi durumunda 200+ milyon euro borçlu galatasaray’ın , kendisinin hedefte olmasından ötürü hem federasyonla, hem hükümetle ilişkileri kitlenebilir. galatasaray bunu kaldıramaz, bu şu anda alınabilecek bir risk değildir.

  mustafa cengiz’e transfer konularında kızmakla birlikte bu eski yönetici ve profesyonelleri düşündükçe takdirim artıyor.

  boşu boşuna güzellemesini yapmayın.
  arşiv unutmaz, arşiv affetmez.
 • 81
  kendisini birazcık araştırdım, forum.cimbom.org üzerinde 2006'da kendisinin istifası üstüne göbek atılmadığı kalmış.
  bahsedilenler de aig üzerinden kulübü ciddi borclandirmak.
  http://forum.tezcan.se/...671f03377ef350fa67ed
  oradan bir yorum

  --- alıntı ---
  ebru hanimla da bir kac email yoluyla haberlesmemiz olmustur. ebru koksal'in ilk icraati gs ve cimbom adini tasiyan, logoyu kullanana taraftar sitelerini kapattirmaya calismaktir. bizim foruma yapilan saldiri ve kapatma tehditine kendi terbiyemiz ve yasa bilgimiz dahilinde cevabimizi verdik. yasal olarak da kuvvetli oldugumuzu, acilacak herhangi bir davanin gs'in parasinin avukatlara gitmesinden baska bir seye yaramayacagini belirttik. bugun hala galatasaray.com'un bile ayakta ve gs'a ait olmamasi ne kadar aciz bir girisim oldugunu gosteriyor.

  --- alıntı ---

  yanlış anlamadiysam aig ile faruk süren döneminde yapılan anlaşma zamani kendisi aig'de vice presidentmış. ondan önce de gene bizim çalıştığımız citibank firmasindaymış. kendisini de faruk süren getirmiş zaten. enteresan bir olay örgüsü.
  kendisinin kariyerine bakıp övgüyle bahsediliyorsa sepp blatter de çok kariyerli bir insandı, sonucu malum.
  kendisi hakkına bir yorumda bulunmuyorum, sadece internette az da olsa bulunabilen bazı kaynaklardan bilgiler sundum.