• 59
  ben de ebru hanımın başkan adaylığına teşvik edileceğini düşünüyorum. yönetim kurulunun da nasıl dizayn edileceğini söylemeye gerek yok. umarım bu tuzağa düşüp itibarını zedelemez.
  türkiye'nin ilkleri başarmış ve en farklı camiasının kadın bir başkan çıkarması... dikkati dağıtmanın güzel bir yöntemi.
  bu yüzden sürekli akıllı olmalı ve stratejik davranmamız gerektiğini söylüyorum.
  bu ekip sandığı kadar akıllı değil ama çok kurnazdır.
 • 61
  fatih hoca olduğu sürece kendisini başkan olarak görmek isteyenlerin şu haberi okumasını istirham ediyorum.

  --- alıntı ---
  geçtiğimiz hafta fatih terim'in görevine son veren ve yeni hoca arayışlarına başlayan galatasaray'daki belirsizlik son buldu ve yeni teknik patron mancini oldu. sarı kırmızılı camiada şimdi en çok konuşulan iddia ise galatasaray yönetiminin bu hamle için uzun süredir plan yapıp yapmadığıydı. bir diğer deyişle "fatih terim'in gönderilişi çok daha önceden mi planlanmıştı?"

  geçtiğimiz hafta salı günü yapılan ve terim'in görevine son verilen toplantıda ebru köksal'ın yönetim kurulu üyelerine yönelik yaptığı konuşmada söylediği sözler de bu iddiaları doğrular nitelikteydi:

  ebru köksal: “biz diğer kulüplere benzemeyiz. türk işi bir anlayışla yönetilemeyiz. yabancı bir teknik direktörle hem sizin hem yönetimin dokusu daha iyi tutar. milyonlarca euro’luk yatırım yaparak drogba ve sneijder’ı aldık ama siz başkan olarak onlarla telefonla konuştuğunuz için terim onlara bile tavır koyuyor. benim çok iyi yabancı kontaklarım var. örneğin mancini gibi bir isimle yola çıkarsak hem dünya spor marketinginde kendimizi daha iyi temsil ederiz hem de elimizdeki yabancıları daha iyi kullanırız.”
  --- alıntı ---

  kaynak: http://sampiy10.gazetevatan.com/...tbol-sampiy10-haber/

  kısacası, ha şu an ünal aysal gelmiş, ha ebru köksal gelmiş farkı yok. gerçek galatasaraylıların mustafa cengiz dışında destek olacağı kimse yok, mustafa cengiz dışında kim gelirse gelsin kime ve neye hizmet edeceği gayet açıktır.
 • 62
  bu kadar kolaydır işte. liseciler stratejik akla sahipken, yığınlar balık hafızalı ve manipülasyona müsaittir. ilk kadın başkan, türkiye’nin en büyük iş adamı, çok yakışıklı, uefa’da amcaoğlu çalışıyormuş... üç beş haber, iki üç tv yorumu... hani bir ilke mücadelesiydi bu? aslolan mustafa cengiz değil yapılan ahlaksız darbeydi hani diyene kadar alkışlar içinde yeni başkan koltuğuna oturur. insan içine çıkartmayacaktık, tribüne gelemeyecekti, twitter’ı instagram açmaya çekinecekti diyene kadar atı alan üsküdar’ı geçer.
 • 63
  galatasaray başkanı değil türkiye futbol federasyonu başkanı olması gereken "futbol insanı"dır. benim tercihim federasyon başkanı olması yönündedir zira orada türk futbolu adına daha fazla proje gerçekleştirebilir.

  ancak ne ülkenin bulunduğu durum, ne de taraftar profili bu iki başkanlığı (bence çok hakketmesine rağmen) maalesef kendisine yar etmeyecektir. 5 sene önce söylediği iddia edilen yönetim kurulu konuşması(!) üzerineden fikir edinebiliyoruz ama daha 2 gün önce kürsüde yaptığı konuşmayı es geçiyoruz. fatih terim'i sevmiyor ama tüm salona karşı teşekkür edip alkışlatıyor. aslına bakarsanız konuşmasının takip edildiğinden bile emin değilim. bırakın son toplantıyı bugüne kadar yapılmış toplantılarda altı bu kadar dolu ve doğru argümanlar sunularak yapılmış çok az konuşma bulursunuz. aynı zamanda dikkat ederseniz konuşmasında verdiği rakamların bir tanesini bile önünde yazılı kağıttan bakarak telaffuz etmemiştir. bu çok iyi ezberci olduğundan değil o rakamların hepsine vakıf olduğundandır.

  son olarak eğer becerebiliyorsanız tüm önyargılarınızdan sıyrılarak ebru köksal bugüne kadar avrupa futbolunda ne gibi görevler almış bir araştırın. sonra konuşmasını tekrar dinleyin. fatih terim'e teşekkür ederken vücut diline tekrar bakın. konuşması sırasında mustafa cengiz'in ifadelerine bir dikkat edin derim.

  https://www.youtube.com/watch?v=VYW4siNIEPk
 • 64
  ünal aysal da çıkıp, keşke daha önce gönderseydim dediği fatih hocaya teşekkür etse ve alkışlatsa samimi gelir miydi? ebru köksal'ın kariyerine saygım sonsuz. sadece ülkemize değil tüm dünyaya örnek olabilecek bir kadın. hatta, geçenlerde gülse birsel'in barbie bebeği gibi kendisinin de yapılsa şaşırmazdım.

  galatasaray'da da başkanlık makamını en çok hak eden insanlardan biridir buna da kuşku yok ama 2013 sezonunda daha fatih terim gönderilmeden roberto mancini ile görüştüğü de bir gerçek. bugün için nasıl ki şampiyonluğa giden takımımızı umursamayan liselilere öfke kusuyorsak, 2.5 sezonda başarı üstüne başarı kazanmış fatih terim'in gönderilişindeki bizatihi etkisini unutamayız.

  hiçbir zaman fatih terim'in çalışma prensipleri kendilerine uymaz. fatih hocayı görünce sarmaş dolaş olup, sonra kulüp sitesinden "sokak kabadayısı'' diye açıklama yapan ali koç gibi kişiler ile vizyonları ne yazık ki aynı.

  belki bir gün başkan veya yönetim kurulu üyesi olabilir ama o gün fatih hoca olduğu sürece olmamalı. kendisi yerine, pek beğenilmeyen ve amatör görülen ama her zaman galatasaray'ı kendisinden öne koyan abdurrahim albayrak gibi samimi yöneticileri tercih ederim.
 • 65
  23 mart 2019 konuşması bol bol rakam içermesi haricinde hiçbir cazibesi olmayan kişidir. sabırla dinledim, acaba bir şey mi kaçırdım diye biraz evvel tekrar dinledim. kadın olması ve kulüple bu denli ilgili olması güzel. fakat; bilinen ve kıraathanedeki vatandaşın da konuştuğu çözümler dışında herhangi bir çözüm önerisi göremediğim gibi, sanki borç sarmalının nasıl oluştuğunu bilmiyormuşcasına mustafa cengiz yönetimini mali açıdan bu kadar sert eleştirmesini anlayamadım. mustafa cengiz mi sattı rivayı? mustafa cengiz mi prandelli'yi mancini'yi getirdi? fatih terim'in gönderilmesi sürecinde kendisi başkanı yönlendirmedi mi? diksiyonu biraz düzgün olan allame itibarı görüyor maalesef.

  konuşmasındaki sürdürülebilirlik vurgusunun altı dolu değil. altyapıya daha çok para ayırmamız gerekiyor. bunu taraftarın %95'i söylüyor zaten. diğer konuda sponsorluk. hanımefendinin memleketin genel iktisadi durumundan bihaber olduğunu sanmıyorum. böyle bir ortamda yüklü miktarda sponsorluk geliri elde etmek mümkün değil. kaldı ki sponsor bulabilmeniz için mevcut kontratların dolması gerekiyor. bu süreç dolar ve yönetim sponsor bulamazsa topa tutun. stadın isim hakkı ve forma sponsorlukları haricinde sponsorluğun bir cazibesi yok. rakip takımın varlıklı üyeleri gibi amatör branşlara sponsor olmak isteyen varsa buyursunlar. memnuniyet duyarız. yayın gelirini artırmak ise bahsettiği gibi galatasaray'ın tek başına yapabileceği bir şey olmadığından çözüm olarak görmüyorum. beinsport ücretleri yeterince yüksek bence. daha fazlasını istemek biraz hayalcilik.

  sürdürülebilirlik için tek somut çözüm önerisi beklentim, 220 bin benfica üyesi olduğundan bahsetmesiyle belirdi. üyeliği belli normlar içinde artırmanın yolunu açmalıyız demesini bekledim ama duyamadım. kaçırdığım veya yanlış anladığım bir yer varsa mesaj kutum açık. lisecilerin vitrin için uygun gördüğü bir isim olarak karşımıza sunulabilir. ben yakın geçmişte yaşanılanları unutmadım. kendisinin şu haliyle başkan olabilecek kişi olduğuna inanmıyorum.
 • 69
  yemişim onun kariyerini de eğitimini de dediğim şahıs. kadın başkan olması, bilmem ne olması, saçlarını elidor ile değil de blendax ile yıkaması gram umurumda değil.

  bışkın ılırık gırılım kıdın bışkın ılsın. hadi oradan be. yallah. hadi oradan.

  galatasaray futbol kulübü'nün başkanı mustafa cengiz'dir. galatasaray da lisenin değil, taraftarlarınındır.

  teker teker defolup gidecekler.
  aferin, kitleleri biraz daha eğitim, öğretim, okumuş insan düşmanı yaptınız.
  galatasaray lisesiymiş de, değermiş de. hadi oradan. çakma zümreciler sizi. gören de bir halt sanar.

  fatih terim karşıtı, liseci, gereksiz bir şahıstır.
  liseciler değil, lise dışarı. evet, lise dışarı.
  yine ılgaz çınar gibi liseliler, böyle güzel insanlar kulübe üye olmak isterse başımızın üstünde yerleri var.
  ama önce bunlar ayıklanacak.
  teker teker defolup gidecekler.
  gitmesi gerekenlerin içinde de bu ebru köksal denen oluşum var.
 • 70
  ne kadar başarılı, ne kadar kariyerli olduğu zerre umurumda olmayan şahıs. ben x holdingin hissedarı değilim, galatasaray taraftarıyım. o genel kuruldaki kafatasçıların kökünü kazıyana kadar, adam akıllı temsil edildiğimi hissedene kadar da başkan falan tanımayacağım. kendisi gibi makyajlı statükocular da buna dahil.

  kariyerine çok hayran olan varsa parası neyse verip kendi şirketine yönetici olarak getirebilir bu hanımefendiyi.