resim
Dursun Aydın Özbek
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:72
Uyruk:Türkiye
 • 8182
  galatasaray'da başkan olduğu hiçbir dönemde katkısının olduğu bir şampiyonluk yoktur.

  23 mayıs 2015 tarihli genel kurulda başkan seçildi. 24 mayıs 2015 galatasaray beşiktaş maçını kazandık ve fener ertesi gün puan kaybedince biz şampiyon olduk. daha mazbatasını almadan ne gibi bir başkanlık katkısı verdi acaba?

  4. yıldızın geldiği bu şampiyonlukta hiçbir katkısı yoktur.

  sonraki 2 yılda da çok kötü transferler yapılıp 2015-2016 ve 2016-2017'deki rezilliklerden sonra 2017 yazında hayvan gibi para harcayarak, önceki hatalarıyla birlikte galatasaray'ı ffp'nin kıskacına sokmuş isimdir.

  kurduğu iyi ama kalitesine göre aşırı maliyetli kadronun başında igor tudor gibi yalnızca kondisyonerliği ile meşhur biri vardı.

  ligdeki takımlar galatasaray'ı çözünce de tudor çapsızı ile deplasmanlarda seri yenilgiler, derbilerde rezillikler görmeye başladık.

  en nihayetinde baskılar sonucu tudor'u gönderip yerine boşta olan terim'i de getirmek yerine lucescu'ya gitti, romanya'ya kadar gidip onu da alamadan geldi ve bir diğer başkan adayı mustafa cengiz'in fatih terim vaadi ile apar topar hocanın evine gidip başkanlığı dönemindeki en doğru kararı verdi. aslında vermek zorunda kaldı. zaten kısa süre sonra da seçimde kaybetti.

  fatih terim ve mustafa cengiz yönetiminin uyumu ile de 2017-2018 şampiyonluğu geldi.

  yani bu şampiyonlukta da başkan olmadığı gibi emeği de tartışılır. (bence yok)

  yani 2 şampiyonluk falan almamıştır.

  bunların dışında yapılan fahiş transfer hatalarını, takımı otelde konaklatıp, kulübe fatura etmelerini, kardeşini, yeğenini fm oynar gibi kulüpte görevlendirip, otelde konaklatıp bu masrafları da yine kulübe fatura ettiğini ve daha açıklanmayan birçok ayıbını düşününce galatasaray tarihinin en kötü başkanı olduğunda hemfikiriz sanırım.

  burak elmas kendisinden bu bayrağı almak için çabalıyordu da, allah'tan kendisinden dilimiz yandığı için genel kurul burak elmas'a o zamanı vermedi bile.

  şimdi kendisi galatasaray'ın gayrimenkullerinin hiç edilmesi için yeniden başkan seçtirilecek.

  100'lük malımıza 30 değer biçilecek, birileri de "oo güzel para getirdi büyük başkan" diyecek...

  yazık.
 • 8184
  bugün divan kurulu toplantısında konuşmaya başladığında farkettim; ben bu adamın konuşmasın tahammül edemiyorum. yok olmuyor, dinleyemiyorum.

  zamanında söylediği yalanlar, yaptığı saçmalıklar o kadar çok yer etmiş ki bende; yüzünü görmeyi bırak, sesi bile irrite ediyor.

  eğer 11 haziran 2022 galatasaray olağanüstü seçimli genel kurulunda başkan seçilirse nasıl 3 sene geçecek, inanın bilmiyorum.
 • 8185
  yıllar sonra yeniden galatasaray divan kurulunda bir konușmasını izliyorum. 2 dk izlemek bile rahatsız edici. ilk dkdan hiçbir somut projeden bahsetmeden yașlı üyelerin en sevdiği konu adadan bahsetti. seçilmesi halinde galatasaray maddi ve manevi çok șey kaybedecek.

  edit: araya bir mustafa kemal atatürk sıkıștırdı, sonra da futbolla ya da kulüple hicbir alakasi olmayan kadın üyelere oynamak için abuk bir öneri attı ortaya. gerçekten oy için bütün tușlara basıyor. korkunç bir adam.
 • 8189
  günlerdir paralı başkan, projeleri olan başkan olarak gazlanan adam 25 mayıs olağan divan toplantısında yaptığı konuşmayla patlamıştır. seçime 2 hafta kalmış proje sunumlarını hazırlamadığını, ismen zikrettiği tek projesşnin de daha önce eşref başkanın duyurduğu ve bolca eleştiri alan colombus projesi olduğunu söylemiştir.

  konuşmasını da danışıklı dövüş şeklinde “divan tamamiyle kadınlardan oluşsun” popülizmiyle bitirmiştir.

  yok mu başka bir fırat daha?
 • 8190
  25 mayıs 2022 olağan divan kurulu toplantısında başkan adayı olarak konuşma yaptı.
  genel olarak hiçbir şey demedi.

  --- alıntı ---
  birbirimizi neden sevmiyoruz?
  ilk iş galatasaray adasını üyelere açmak olacak. yönetim olarak maddi manevi ne gerekirse yapıp üyelere açacağız. (bence metin öztürk ne olur benim dediğim bir şey söyle diye baskı yapmıştır. geçen sene de aynı vaatleri vermişti.)
  geçmişten ders çıkardım har vurup harman savurma devri bitti.
  kadınlara daha çok yer verilmesi gerekiyor yönetimsel olarak, ben de vereceğim.
  ama birbirimizi neden sevmiyoruz ya önümüzde ne engel var sevgili galatasaraylılar?
  ben buna çok üzülüyorum.
  dünya ve ülke ekonomisi belli bankalar birliği anlaşması için projemiz var 7 8 adet onları hayata geçirip borcu sıfırlayacağız.
  --- alıntı ---

  açıkçası artık yazmaktan sıkıldım ancak bu biraz da insanların aklıyla dalga geçmek.
  adam milyonların karşısına geçip ders aldım ya daha ne istiyorsunuz diyor.
  hayır bu adamın projelerine güvenip yanında yer alan insanlar neler düşünüyor?
  gözleri bu kadar mı boyalı ya da kapalı?
  arkadaşlıkları galatasaray isminden önce geliyorsa söyleyecek söz yok demektir.
  rakibi eşref bey en azından karşılarına geçip dan dan yüzlerine konuştu.
  yani ikisi de bana göre başkan olabilecek kalibrede değilken bugün eşref bey 1 adım öne geçti bana göre.
  dursun özbek için çatlak sesler baya yükseliyor toplantıda. yapılanları unutmaya güzel insanları görmek mutluluk verici.
 • 8193
  bir zamanlar galatasaray başkanı olması başlıbaşına utanç kaynağıyken utanmadan sıkılmadan tekrar galatasaray başkanlığına aday olmuş şahsiyet. umarım nasıl biri olduğunu unutanlar divan kurulu konuşmasında onun nasıl biri olduğunu hatırlamıştır. bakın bu adam çok büyük bir sorundur. karşısında aziz yıldırım olsa aziz yıldırım desteklenmeli o derece bir sorun. parası var diye -ki o da meçhul zira başkanlığı döneminde hiç o parasını göremedik, üstüne ffp cezası yedirdi- birilerinin gazıyla başkan adayı yapıldı, medyanın her herinde adam pohpohlanıyor şöyle hakkı yendi böyle hakkı yendi, tecrübe aldı vs. ama gerçek galatasaraylılar bunları yemez. umarım camia uyanır ve kendisi başkan seçilmez.
 • 8194
  kendisinin karşısında galatasaray spor kulübü başkan adayı olarak aziz yıldırım, ali koç, yıldırım demirören; hatta ve hatta deccal bile dünyaya inip aday olsa ona oy verilmeli.

  zira yukarıda saydığım isimlerin hepsi (tabi ki deccal hariç*) başkanlıkları döneminde galatasaray şampiyonlukları görmüştür. dursun aydın özbek'in ise (geldiği gün alınan şampiyonluğu saymazsak) galatasaray şampiyonluğu yoktur.

  işin esprisi bir yana; takımı otelinde kaldırıp fatura kesmesi, riva-florya skandalları, e-spor branşındaki skandallar, grosskreutz fiyaskosu, cüneyt tanman olayı, eşinin beşiktaşlı olduğunun ortaya çıkması gibi her gün başka bir skandalla uyandığımız bir başkanlık dönemi yaşatmıştır, bir daha ne olursa olsun galatasaray başkanı olamamalıdır.
 • 8196
  başkan olursa kendisini desteklemek zorundayız. bakın desteklemeliyiz demiyorum desteklemek zorundayız. birçok hatası oldu kendisini de hiç sevmiyorum ama sürekli seçim , sürekli kaos gına geldi artık. şunu da artık gördük ki burak elmas gitti eşref hamamcıoğlu ve metin öztürk aday oldu. bir önceki seçimde de aday olanları gördük hiçbirisi beklediğimiz isimler değildi kötünün iyisi dediğimiz burak elmas geldi. kimse taşın altına elini koymuyor o yüzden çok hayallere kapılmaya gerek yok.