resim
Dursun Aydın Özbek
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:72
Uyruk:Türkiye
 • 8147
  taraftarın gazını almak ve şirin gözükmek adına; basına ''şampiyonlar ligi gibi yönetim kurulu listesi'' haberleri servis ettiren ama ''uefa konferans ligi ön eleme turu'' seviyesinde listeye sahip olan başkan adayı.

  bu şahsın isminin hâlen galatasaray ile geçiyor oluşu kanıma dokunuyor. eğer seçilirse ilk icraatı arazilerimizi birilerine uygun fiyattan aktarmak olacaktır.

  normalde daha ağır konuşurum ama burayı seviyorum ve uçurulmak istemiyorum.
 • 8153
  yıllık 5 milyona öroya kiralayacağını söyleyip de atıl durumda bıraktığı otel için 25 milyonluk ödemesini yapacak mı çok merak ettiğim boş vaatler adamı, başkan adayı...
  seçim iptal edilince herkes burak elmas'a salladı ama gerçek ortaya çıkınca da sallayanları çoğu sustu. liseli olsun taştan olsun değil mi?
  bu arada seçimin ertelenmesini ve iptal etmesini doğru buluyorum ki iki adaydan birinin fos çıktığını hepimiz gördük. diğerinin zaten elle tutulur vaadi yok.
  ve şimdi dursun özbek'ten tek beklentim florya arazisi ile borçları sıfırlaması... en azından bu yapabilecek kalibrede biridir.
 • 8154
  denize düşen galatasaray camiasının beklentileri ile aday olan eski başkan.
  uzun görüşmeler sonrasında ikna olup aday oldu gibi yansıtılıyor. durum böyle de olabilir aksine şartlar ona uygun hale geldi de olabilir. son günü mahkeme kararı ile iptal edilen 2022 seçimi aklımızın bir köşesinde.

  özbek katılmadan önceki iki başkan adayının yetersiz oldukları zaten ortadaydı. dursun özbek'in aday olmasına sevinebilmem şahsen mümkün olamaz. ama en azından daha iyi bir yönetim kurulu listesi görmek az da olsa umut verdi diyebilirim. karşı tarafta koca bir hiç var zira.

  dursun özbek'e gelince; daha önceki döneminde özellikle teknik direktör seçiminde çok fazla hata yaptı. son düzlükte doğruyu buldu ancak geçmişe yaptığı yanlışlar onu koltuktan etti.
  umarım seçilirse şayet yalnızca kulübün ekonomisi ve geleceği ile ilgili çalışmalar yapar, galatasaray başkanlığının gücünü her yerde hissettirir.

  futbol yönetimini ise işin uzmanlarına bırakması ve ne kendisinin, ne kardeşinin ne de başka bir yöneticinin teknik konulara karışmasına izin vermemesi lazım.
 • 8155
  galatasaray genel kurul üyelerinin seviyesini gösterecek adam. galatasaray'ın malllarını peşkeş çekmiş, adı yolsuzluklarla anılan, galatasaray'a zararın her türlüsünü vermiş, üyeleri sizinle görüşeceğiz diye tehdit etmiş bir adam hala kurtarıcı olarak seçilebiliyorsa galatasaray bundan sonra başına gelecek her şeyi hakediyor demektir. üyeler de bu tehditleri yiyorsa onlar da dursun'un bu tehditlerini hakediyor demektir.

  şampiyonlar ligi gibi liste diye havuz medyasının desteğiyle gaz verilen listenin ne olduğunu gördük işte. muhtar kent'in bu adamın altında çalışacağını iddia edenler vardı. muhtar kent ile başlayan listenin son hali bu işte. bir tek erdem timur var diyeceğim ama onun bile listede adı olmadığı çıktı. sportif aş'de görev alacak deniyor ama ilk fırsatta vagondan atılacağını hepimiz biliyoruz. yahu bu durum bile bu adamın zerre değişmediğini göstermiyor mu? dakika bir, listesi üzerinden algı yaptığı anlaşılmıyor mu? salı günü uçaklar inecek kandırmasından farkı ne bunun?

  fatih terim üzerinden terimci tayfanın çoğunu da almış görünüyor arkasına. yahu arkadaşlar siz elmas olayından hiç mi ders almadınız? terim üzerinden algı yaptığı kesin. bunun işe yaradığı da görülüyor. oysa terim'i getireceği de şüpheli. getirdi diyelim ilk sıkıştığında elmas'tan farklı mı yapacağını sanıyorsunuz? bir iki yıl sonra yine kandırıldık diye ağlaşacaksınız. ama üyelerle beraber dursun'u tekrar galatasaray'a musallat etmenizden başka elinizde bir şey kalmayacak. dursun da büyük ihtimalle o sırada daha önce şimdikine göre sudan ucuz fiyata peşkeş çekemediği florya'yı iktidar müteahhitlerine çakmış olacak.

  umarım fatih terim bu vebale girmez de adını bunlara kullandırtmaz.

  ama olur da dursun tekrar başkan olursa ben galatasaray'ı bırakmayacağım. tam tersine en büyük dursuncu ben olacağım. yukarda saydıklarım tek tek gerçekleştiğinde b-aşk-anım diye arada gezmezsem ne olayım. çünkü bu kulübe bu müstehak demektir o zaman. evrim diye bir şey var sonuçta. aklını kullanmazsan, geçmişe takılıp kalırsan elinden kulübü de alırlar donunu da.
 • 8156
  ne yazık ki eşref hamamcıoğlu karşısında favori olarak görüyorum kendisini. rahmetli duygun başkan geçici görevdeyken bile şampiyon olduk, lig şampiyonluğunu başarı olarak görmüyorum. eşref bey gelirse belki ligi tepede bitiririz ama onun da yeterli bir aday olduğuna inanmıyorum. yine olmazlara mecbur ediliyoruz. koca galatasaray kulübüne başkan bulamıyoruz. açıkça söylüyorum genel kurulda bulunan hiçkimse orada olmayı hak etmiyor. bunca kaostan çıkan çözüm dursun özbek olduysa eğer genel kurul şovmenleri seçimlerden sonra florya'da mehmet özbek'le kol kola musluk tamir etmeye devam etsinler.

  galatasaray'ı da galatasaraylılığı da hak etmiyorsunuz, çok yazık.
 • 8157
  tahminim odur ki tekrar başkanımız olacak olan ''tarihin en kötü başkanı'' ünvanını yakın zamanda burak elmas'a teslim etmiş olan eski başkanımız.

  kendisinden bir tane beklentim var: yerli bir teknik direktörle anlaşması. okan buruk, fatih terim, nuri şahin... kim olur bilemem ama bu ligin yabancı hoca ile kazanılmasının zor olduğunu kabul etmek ve ona göre hareket etmek gerekiyor. göreve gelir gelmez yapması gereken ilk iş bana göre mevcut hocayı ispanya'daki yazlığına uğurlamak ve yerli bir hocayı ivedilik ile takımın başına getirmek olmalı. bir gün bile gecikmemeli bu iş.

  kendisine bir de tavsiyem var. lütfen, nolur, rica ediyorum kendisine bir hitabet hocası tutsun. bu konuda eğitim alsın. eğitim alıp, yetkin hale gelene kadar da mümkünse doğaçlama konuşmalar yapmasın, bunun yerine gerekirse bir yerlerden okuyarak konuşmalarını yapsın. zira basın karşısında çok absürt görüntüler ortaya çıkıyor. allah kendisinin ve yönetiminin yardımcısı olsun. çok zor bir işe giriştiler.
 • 8160
  hakkında yazılanların çoğunun şehir efsanesi olduğu başkan adayı. florya meselesi, kemerburgaz, galatasaray adası falan kimsenin bu konular hakkında somut gerçekçi bilgisi yok. ilk iki senesinin rezaletliğini anlatmak için uydurma şeylere gerek yok. kardeşini florya'ya getirmesi tek başına yeterli. lakin kendisi yerden yere vurulurken ünal aysal'dan aldığı enkaz da konuşulmalı o zaman. aysal başkan, 2 senenin ardından kendini kaf dağında görmüş, bu işleri ben tek başıma da kotarırım diyip hocayı ve yönetimi değiştirip maksimum 1 sene dayanabilip kaçıp gitmişti. 40 oyuncuyla antrenman yapıyorduk, florya başı boştu. 2 şampiyonluk, 3 yıl düzenli cl gelirine rağmen bunlar yaşanmıştı. bu enkazın üzerine gelen ve yönetimi de güçsüz olan özbek yanlış üzerine yanlış yapıp doğruyu 2017'de bulmuştu ki ayağına sıktı ve geçmişten gelen durumlar sonu oldu. yani aslında aysal'ın da güçlü bir yönetimi yokken ne olduğunu sadece 1 senede kulübü nasıl batırdığını görmüştük.

  maksadım dursun özbek övmek veya aklamak değil ama muhtemelen öyle algılanacak. sadece riyakarlığa karşıyım. elbette aysal çok daha vizyonlu ve başarılı bir başkandı ama takımın başında hoca ve yönetimde de güçlü iş bilen adamlar vardı. şimdi kulübü batıracak denen adamın destekçilerinden biri zaten aysal. diğer büyük başlar da özbek'i ikna etmek için aylardır uğraşıyordu. yani kimsenin kimseye komplo kurduğu yok. komplo varsa da kendi kendimize kurmuşuz demek.
 • 8161
  kötü bir başkanlık dönemi geçirdiğine ve iyi bir yönetici olmadığına benim de katıldığım başkan adayı. keza kardeşi mehmet özbek’e kulüpte verdiği görevler hayli rahatsız edici.

  fakat, kulübün içini boşaltacağı, derneği bile isteye iflas ettireceği ve yönetim listesindekilerin ve kendisine oy veren kişilerin de buna sessiz kalacağı fikri nereden çıkıyor onu anlamıyorum. felaket tellallığına gerek yok. olur da başkan seçilir de kulübü peşkeş çekmeye çalışırsa zaten ilk genel kurulda ibra edilmez. bu “bunlar hiçbir şey değil çok daha kötü şeyler olacak” zihniyetinden bir kurtulmak lazım.

  maalesef içinde bulunduğumuz konjonktürde zaten florya’dan, riva’dan maksimum ne kadar kazanabileceğine karar verecek bir mekanizma mevcut. hakkın ve adalet olmadığı bir yerde ankara’yla ilişkileri iyi olup kulübün bu projelerden kazancını maksimize edecek bir başkanının olması bir mecburiyet.
  gönül isterdi ki vizyoner, adil, zeki ve maddi durumu yerinde bir başkan adayımız olsun. ama olmadı diye de ne galatasaray’a küserim ne de karalar bağlayıp “ah ulan her şey bitti artık gs diye bir şey kalmayacak” diye üzülürüm.
 • 8162
  galatasaray’ın 2015-2018 yılları arasında başkanlığını yapmıştır. kendisi ile ilgili sadece şunu söyleyebilirim; o dönem o hale gelmiştik ki, dursun özbek gitsin diye takımın başarılı olmasını istemediğimiz zamanlar olmuştu. evet kendisi beka sorunuydu. bu sözlükte hakkında yazılan entryleri okusanız gözlerinize inanamazsınız.

  maalesef şu sıralar kurtarıcı nakit sağlayan tek adam olarak galatasaray’a yeniden başkan olacağı konuşuluyor. küme vs. düşsek oynadık, şunu şunu yanlış yaptık olmadı derdim, başka bir şey için de sadece kızgın olur sonradan geçiştirirdim. tıpkı dursun özbek’in ilk başkanlığına kızgın olduğum gibi. ama bu adamın göz göre göre yeniden kulübe başkan yapılması maalesef galatasaray’ın ciddi ciddi öldüğünü gösteriyor. umarım sadece bir rüyadır da çabuk uyanırız. yoksa ilerisi bizim için hiç ama hiç aydınlık görünmüyor.