resim
Dursun Aydın Özbek
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:72
Uyruk:Türkiye
 • 8012
  https://www.youtube.com/watch?v=n4W8pvuE1X4

  aday olacağını duymamla beraber verdiğim reaksiyon yukarıdaki gibi oldu. bak güzel abicim, bak dursuncum. ülkece zor günlerden geçiyoruz. toplumsal olarak, sosyolojik olarak, psikolojik olarak, iktisadi olarak, hukuki olarak, daha burada sayamadığım diğer kavramları, konseptleri de sen saydım farz et.

  yapma güzel kardeşim, bir darbe de sen vurma. yeterince yıprandık. rica ediyorum. bize nefes de alacak bir alan bırakın lütfen.
 • 8013
  kendisinin baskanliga aday olmasi, taraftarlarin sanki baskanliga layikmis gibi kendisinden bazi dileklerde bulunmasi galatasaray camiasinin akil tutulmasinin ne boyutlara vardigini gosteriyor.

  firat develioglu’nun kim icin bu basvuruyu yapmis oldugu da ortaya cikmis oluyor.

  biz ne zaman bu hale geldik? bu soruya inanin kendime soruyorum ve cevabini bulamiyorum. hayirlisi neyse o olsun, ama yaziktir gunahtir.
 • 8014
  kulübün başkansız olarak kendi haline bırakılmasının bile kendisinden daha iyi yönetileceği açık olan eski başkan.
  yeniden aday olacakmış.
  bütün taşınmazları üç kuruşa peşkeş çekip, kulübü yüksek bonservis ve maaş yüküne sokarak yalan dolanla birlikte geçen bir süreç isteniyorsa biz bu filmi gördük bir daha izlemek isteyenler var belli ki.
 • 8015
  camia içerisinde seçim yapılmasından vazgeçilip ertelendiği bir ortamdan sonra güçlü bir başkan ve yönetimi için hazırlanması yerine; taraftarla bağı hiç bir zaman kuramamış, elindeki fırsatları kötü değerlendirmiş eski başkanı yeniden yönetime getirmek bize yarar değil zarar verir. geleceğe umutlu bakmalıyız ama bu umudu sağlayabilecek başkan adayı dursun özbek kesinlikle değil...
 • 8016
  ne eşref bey'den ne metin bey'den iyi bir seçenektir.

  bu ikisini de denemedik. ikisi de hiçbir zaman başkan olmadı. ikisinin de ne yapacağını bilmiyoruz.

  ama dözbek'in ne dediğini ve bu dediklerine nispeten ne yaptığını üç sene boyunca gördük. hal böyleyken, bu arkadaşı başımıza tekrar bela etmek isteyenlerin bu çabası temelsiz, mesnetsiz ve beyhude. zira taraftar için bunlara gerek yok. çünkü taraftarın zaten oy hakkı yok. genel kurul da bunlarla kanmaz. lobicilik kazanır.

  haliyle "diğer iki adayı görünce kendisi daha iyi." denecek hiçbir veri yok, bu düşünce mantıksız. bilakis "dözbek'i gördükten sonra diğer iki aday denenmelidir." demektir mantıklı olan. denenmiş ve çoktan berbat etmiş bir seçenek, hiç denenmemişlerden daha iyi olamaz. o denenmemişler denenir, o zaman karşılaştırılır. ondan önce, denenmemiş olan başarısız olandan her zaman daha öndedir.

  bu çok basit bir mantık ama neyse. sonuçta önemli olan şey mantık değil, "ben demiştim" diyebilmek. özellikle sosyal medyanın yaygınlaşması sonrasında herkesin tek bir derdi var, "ben demiştim" diyebilmek. 100 şey sallayıp ikisi tutunca herkesin gözü göğe eriyor.

  edit: ha bu arada, listesinde inşaallah gene can topsakal olur. kendine saygısı olmayana kimse saygı duymuyor.
 • 8017
  memleket olarak son 10 senedir öyle acayip, olağanüstü, paralel evrende 100 yılda olacak şeyler yaşıyoruz ki insanların hafızası artık eskisinden de çabuk siliniyor. galatasaray'ın malını mülkünü peşkeş çeken, iki yıl kurduğu rezalet kadroların paniğiyle feg'lere belhanda'lara sevr gibi kontratlar veren, kulübü her platformda rezil edip ergin ataman'ı da bizden koparan bu kayyumun tekrar rağbet görmesi inanılır gibi değil.

  evet ya florya, kemerburgaz, otel falan dursun başkan hepsini halleder, gelsin. muslukçu kardeşini* tadilat ayağına bir daha florya'ya sokup futbolun başına getirir, yeğeninin keyfine göre topçu vetolar, otelinde konaklattığı arkadaşlarının faturasını kulübe keser, üstüne de 2022 model nice yeni rezaleti yaşarız.

  ha bir de kimse kiralamazsa kendisinin 5 milyon dolara kiralayacağı bir otelimiz vardı, noldu o iş? yanlış hatırlamıyorsam kendisinin ankara'da benzer tarihlerde inşaatı başlayıp biten oteli vardı da merak ettim.
 • 8018
  insanı tuttuğu, gönül verdiği takımdan soğutacak kadar kötü bir başkandır.

  taraftarın %90'ı kendisini istemiyor olmasına rağmen başkanlığa adaylığını koyuyor olması rezaletten de öte bir durum.

  kardeşini florya'nın başına getirmesi bir dert, belhanda, feghouli gibi oyunculara verdiği astronomik ücretlerle kulübün mali yapısını çökertmesi bir dert, gayri menkulleri har vurup harman savurması bir dert.

  allah'ım sen bizi nasıl bir dert ile sınıyorsun, bu kadar kötü geçen bir sezonun ardından burak elmas'tan kurtuluyoruz diye sevinirken daha kötülerine razı gelmek çok üzücü.
 • 8022
  açıkçası kendisine karşı değilim; sebebi de benim bir etkimin olmaması sebebiyle umrumda da olmaması.

  bu saatten sonra aziz yıldırım da başkan olabilir, üye olan ve oy verebilenler seçiyor, kafaya biz takıyoruz. açıkçası zerre umrumda değil. galatasaray'ın değerleri satılsa da yabancı sınırı gene bittiğinde 4 tane türk futbolcuya 14 milyon euro bonservis ve 9 milyon euro maaş verecek kadar futbol bilgisine sahip olsa da umrumda değil.

  kendisini seçmek isteyen seçsin. ben gene destek olurum o da galatasaray için.
  kendisi tekrar başkan olursa galatasaray kulübünün ne kadar aciz duruma düştüğünü bizlere gösterecek eski başkanımız.

  edit: bu arada galatasaray'da tanınan herkes listesine girecek goygoyu var, o da kesin taraftar desteği için...
 • 8023
  kendisinin başkan adaylığı belli bir zaman sonra burak elmasın tekrar aday olmasıyla eş değerdedir. şimdi nasıl klübü bir an evvel düzlüğe çıkartmak istiyorsak, zamanında da bizi içinden çıkılmayacak engebelere süren, galatasaraylı hafızası unutamayacak kadar beceriksiz ve kötü başkandır. güven oyu içim seçim düzenleyip zamanında rahmetli mustafa cengize ezilerek kendi kazdığı kuyuya düşmüştür. galatasarayın malını mülkünü devlete peşkeş çekmeye çalışmış, abık sabık faiş hatalarla klübün ismini lekelemiş, iş bilmezliklerle klübü milyon eurolarla borçlandırmış, eş dost ilişkileriyle güzide klübü yönetmeye çalışmış ve taraftarın çığ gibi tepkisiyle neredeyse yaka paça gönderilmiş bir başkanın ihracı konuşulması gerekirken yeniden ‘çatı’ adayı olmasını benim midem kaldırmaz.

  içeride belli hesaplar yapanlara, güzide klübümüzü yalnız bırakıp sorumluluk almaktan kaçınan sözde bütün galatasaraylı ‘ağır abi’lere de yazıklar olsun.

  bu taraftar hiçbir şeyi unutmaz burasını malum camialarla karıştırmasın kimse. beceriksiz olanları sadece parası var diye ‘vizyon’el kazığıyla kimse yediremez bize..
 • 8024
  adaylık durumunun ortaya çıkmasıyla, galatasaray genel kurulunun galatasarayı temsil etmediğini, kendi iç siyasetinin aynı türkiye cumhuriyeti gibi yozlaşmış olduğunu, rantın ve şakşakcılığın liyakatın fersah fersah önüne geçtiğini göstermiş eski başkan.

  eskiden bir şey sanardım bu galatasaray lisesini ve genel kurulunu. sanki yüksek zümre, donanımlı insanlardan oluşur, yetkin kişilerin iradesiyle kulübün menfaatlerine çabalandığını düşünürdüm. maalesef durum böyle değilmiş. son yıllarda kulübün menfaatinin zerre umurlarında olmadığı son gelişmelerde ortaya serilmiştir.

  şu saatten sonra gram umrumda değil gerçekten. seçme seçilme irademin olmadığı bu ortamda, bir takım rantcıların geleceğini belirlediği kulübün akıbetini kafaya takıp, üzülmek en hafif tabirle enayilik gibi hissettiriyor. kendilerine bol rezillikli yıllar dilerim seçecekleri başkanlarıyla beraber.
 • 8025
  2017-18 kadrosu ile başlamak istiyorum. 2 tane şampiyonluk getiren o kadro peşkeş çekilen arazilerden gelecek gelirler üstelik alınacak para kırdırılarak yani o günkü kur ile milyonlarca dolar hibe edilerek oluşturulmuştur. neden kırdırıldığına gelinirse sene sonu seçim olacaktı ve ligi sırasıyla 6. ve 4. sırada bitiren futbol takımı o sene de şampiyon olamazsa dursun özbek yönetiminin seçilme ihtimali yoktu. bugün o ayardaki oyuncuların yeni bir gelir ortaya çıkmaz ise alınma imkanı yok. yani keramet kendisinde değil giden arazilerdeydi. ortada büyük bir yöneticilik başarısı yoktu.

  https://skor.sozcu.com.tr/...i-kirdiracak-582728/

  bize attığı kazıklar ve beceriksizlikleri ortada iken her şeye rağmen olur da tekrar gelirse rahmetli mustafa cengiz'in binbir emekle geri aldığı florya'nın ve mevcut diğer gayrimenkullerin korunması en önemli temennimdir. kuvvetle muhtemel yarım bıraktığı gayrimenkulleri peşkeş çekme işine yine yeltenebilir. taraftar bu konuda çok uyanık olmalı ve kulübe ihanet edilmesine bir kez daha seyirci kalmamalıdır. sportif konularda ise kendisinin olduğu ortamda başarı ancak ve ancak çevresi ile gelir. gözlerden uzak olup işi ehil kişilere bırakmasını zaten söylememize gerek yok.

  ortada gerçekten acı bir tablo var. diğer adaylardan metin öztürk'ün kendisi lehine çekilebileceği söyleniyor. eşref hamamcıoğlu zaten ayrı bir kafada. her şeye rağmen yetersiz gibi görünseler dahi bir şansı hak ettiklerinde desteklerdik. üzücü olan tarihin birbirinden beter en kötü 2 başkanından birisi giderken diğerinin ortamdaki en büyük başkan adayı olması ve şu camiadan 1 tane güçlü, bağımsız bir aday çıkmaması. bir kukla giderken başka bir kukla gelecek. ne anladık biz bu işten.
 • 8026
  koskoca camiayı ne hale getirdiler arkadaş. ben artık bıraktım düşünmeyi. kimi getirmek isterlerse getirsinler. kulüp zaten babalarının tapulu malı. keşke zengin bir aile alsa şu kulübü. artık bunu diyecek kıvama getirdiler insanları. en azından bu dinazorlarla uğraşmayız.
  büyük ihtimalle başkan adayı olacaktır ve seçime girerse büyük ihtimalle kazanır. ne diyelim hayırlısı. inşallah yönetim kurulu güçlü olur. medyada geçen isimler ne kadar doğru bilinmez. taraftarın gazını almak için ortaya atılmış isimler olabilir.
 • 8027
  florya ve riva projelerini değerlendirecek, kemerburgaz’ı yapacak güce sahip galatasaray eski başkanıdır. ben de kendisine çok kızmıştım zamanında, çok hatalar yaptı ama başkanlık işi biraz da tecrübe işi. yaptığı kötü işlerden ders aldıktan sonra doğru kadroyu kurup, biraz geç de olsa fatih hocaya takımı emanet ederek aslında doğru yola girmişti lakin yönetim kurulundaki hocayı istemeyen üyelerden kurtulmak için yaptığı baskın seçim elinde patladı. yoksa bence bugün çok daha başka bir yerde olabilirdik.

  diğer adaylardan metin öztürk’ün ne olduğunu yakın zamanda gördük. eşref hamamcıoğlu da riva’dan gelecek paranın, emlak fiyatları uçmuşken sadece 500 milyon olduğunu falan düşünüyor, bilmiyorum farkında mısınız? öte yandan cemal özgörkey, erden timur, ahmet yüce ocaklı gibi adamlar, özbek’in aday olması için aylardır büyük çaba gösteriyor. bu bahsettiğim adamlar hiç boş insanlar olmamakla beraber özbek ile ilgili bu kadar ısrar ediyorlarsa bir bildikleri vardır diye düşünsek mi acaba biraz?
 • 8029
  sevdigim, gonul verdigim tum galatasaray degerleri yerle bir oluyor. malum sahsin arena'da isliklanmasi, bir kongre uyesinin kurulda "galatasaray hürdür" diye bagirmasi, avrupa zaferleri, son haftalarda sampiyonluklar, sesi pek cikmayan ama kapasiteli yoneticiler. simdi devir yalan soylemekte beis gormeyen burak elmas'larin, insanlara parmak sallayip tehdit eden dursun ozbek'lerin devri demek ki. sevmiyorum, zorla mi? icimden izlemek, desteklemek gelmiyor vallahi. kulup bir vahhabiye satilsa adam bizi daha cok onemser. yazik.
 • 8030
  yönetim ekibinde isterse rahmetli ali sami yen, selahattin beyazıt ve metin oktay gibi efsaneler ve kurucular da olsa hiçbir şey değişmeyecek şahıs.

  yine başkan olacağım diyorsa bunun sebebinin kulübü düzlüğe çıkarmak olduğunu hiç sanmıyorum. onun derdi çok başkadır çok.. eğer 11 haziran 2022 tarihinde tekrar başkan seçilirse galatasaray'a dair tüm umutlarım biter. ilk defa başkan olduğu dönemle şimdiyi konjonktür olarak karşılaştırın lütfen; çünkü bazı taraftarımız burak elmas'ı görünce özbek bey'e razı oluyor sırf kadroyu en azından iyi kurdu diye ama o yıl harcanan paranın tl karşılığı ile anca feghouli'yi alabiliriz. çok net olarak kulübe kayyum atanır...

  allah galatasaray'ı bu adam ve bunun gibilerinden korusun.. 2021-2022 sezonunda yaşadığımız hangi korkular varsa hepsi icraate geçer.
 • 8031
  son yıllarda galatasarayın başına gelmiş en kötü şeylerden biri olan şahıs. kendisini destekleyen, başkan olmasını olumlu bulan, kurtarıcı görenlerin akli melekelerinin 4 sene önce oturması gerekiyor zira öncesinde olanlar, yaşanışanlar bbaşka türlü yok sayılamaz. bu adam koskoca camiayı bitirme projesiydi, kulübün malını mülkünü peşkeş çekti, ceza aldırdı, yaşanmayacak rezillikler yaşattı. mustafa cengiz gibi bir babayiğit çıkmasa, onun önderliğinde fikri hür vicdanı hür gerçek galatasaraylılar birlik olmasa çok daha büyük rezillikler yaşanacaktı. yahu her şeyi geçtim şu adamı desteklemek merhum mustafa cengiz başkanın kemiklerini sızlatır, ruhuna saygısızlık olur.

  bakın bu takım çok zor zamanlar geçirdi, bir sürü kötü durum yaşadı. bu sene rezalet bir sezon geçirdi madara olmadığımız konu kalmadı. daha önce de çok oldu ne ilk ne son. en kötü günde dahi umudumu hiç yitirmedim hep güzel hayaller kurdum, maça gittim forma aldım, asla kopmadım takımımdan. kendisinin başkan olmaması için elimden ne geliyorsa yapacağım bir taraftar olarak ama olur da başkan olursa hayatımda ilk kez takımımdan kendimi uzak tutmaya çalışacağım. zira bu adamın başkan olması tüm değerlere hakarettir.

  sözlük yöneticilerinden ve ağır toplarındandan da isteğim var, siz o zamanları iyi biliyorsunuz yaşadınız. hepinizin görüşü yazdıkları da ortada. lütfen bu adamın başkanlığına tepkiyi ilk bu platform ortaya koysun. başlık sabitleyelim, karşı kampanya yürütelim bir şey yapalım. sizlerden ricamdır.