resim
Dursun Aydın Özbek
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:72
Uyruk:Türkiye
 • 7971
  bugün basketbol maçına gelip camiaya mesaj verdiğini düşündüğüm kişi.

  ben bu mesajın önümüzdeki seçimlerden ziyade bir sonraki seçim için olduğunu düşünüyorum. kısa bir süre sonra seçim yapılması muhtemel. metin öztürk’ün direkt vaadi bu zaten. dursun özbek de gözüne orayı kestirmiş. ama bu plan işlemez bence.

  nedeni şu, mevcut iktidar gittikten sonra 2023 sonrası falan galatasaray’da başkan adayı olmaya tenezzül etmeyen kim varsa adaylık için camiaya doluşacak. bugün sorumluluktan kaçanlar euro/dolar paritesi düşünce, türkiye nefeslenince akbaba gibi kulübe üşüşecekler. ünal aysal’dan tutun adnan öztürk’üne kadar her kim varsa gelecek napolyon edasıyla lobi yapacaklar. o zaman da sıranın dursun özbek’e geleceğini hiç sanmıyorum.

  dursun özbek olsa olsa iktidarsızlık döneminde (yani bu dönem) aradan sıyrılabilirdi. 2023 sonrası kim takar yalova kaymakamını.

  edit: haluk yürekli’nin haberine göre aday oluyormuş. yazıklarımızı mı okudu ne yaptı bu adam. fırsat bu fırsat deyip seçtirecek kendisini karambolde.*
 • 7974
  galatasaray'in basinda istanbul derbilerinde galibiyeti bulunmayan eski baskan.

  (bkz: #2185921)

  2017-18 sezonunda gorevde oldugu yarim sezonda da galatasaray, fenerbahce ile 0-0 kalmis, besiktas'a ise 3-0 maglup olmustur.

  (bkz: geliyor gonlumun efendisi) *

  edit: kendisine karsi falan degilim, hicbir sekilde ne kendisine ne de diger baskan adaylariyla alakali bir gorusum yoktur. sadece ilginc olan bir istatistik paylasmak istedim. baskan olursa umarim ilk derbisinde bu is tersine doner ve kazaniriz.
 • 7975
  galatasaray tarihinin burak elmas’ tan sonra gördüğü en kötü ikinci başkanı. kendisinin “kurtacı”, “çatı aday” olarak galatasaray’ a başkan olarak gelicek olması tek kelimeyle ölümü gösterip, ölmek gibi bir şey. bunu yazacağımı inanamıyorum ama öyle iki başkan adayımız varki, kendisinin gelmesi…
  galatasaray’ ı bu durumlara sokan kim varsa allah’ a emanet ediyorum.
 • 7977
  haluk yürekli'nin iddiasına göre; 11 haziran 2022'deki başkanlık seçiminde aday olacakmış. ve yine haberin devamına göre, mevcut adaylardan metin öztürk de kendisi lehine çekilecek ve dursun özbek'in listesine girecekmiş.

  bir dursun özbek başkanlığından daha kötü ne olabilir diye düşünmüşler, metin öztürk'ün de yönetimde yer alacağı bir dursun özbek başkanlığını akıl etmişler.

  galatasaray camiası gerçekten bir şekilde en kötüsünü buluyor, akıl ediyor.
 • 7980
  2015-2017 arasında yaptıkları yüzünden kulüpten ihraç edilmesi ve yargılanması gerekirken adaylık için adının bile geçmesi skandaldır. demek ki bu kulübün soyulup, soğana çevrilmesini, uçan kuşa borcunun olmasını, icra kapılarında sürünmesini, elinde ne var ne yoksa hepsinin 3-5 kuruşa peşkeş çekilmesini, avrupa kupalarından men edilmesini isteyen kongre üyeleri çoğunlukta.

  bu adamın aday olması, aday gösterilmesi, oy alması,

  - kozmik odanın açılıp, devlet sırlarının fetö'ye verilmesiyle,
  - habur sınır kapısından teröristlerin davul zurnayla geçirilmesiyle,
  - bu ülke için kanını, canını feda eden vatanseverlerin ergenekon, balyoz kumpaslarıyla zindanlarda çürütülmesiyle,
  - birileri ne istediyse verilmesiyle,
  - 5'li çeteye peşkeş çekilen ihalelerle eşdeğerdir.

  yazıklar olsun!
 • 7982
  galatasaraylıların %99'u kendisini istemiyor. buna bende dahilim. daha önceki entrylerde de belirtmiştim. ama o %1'lik kesim kendisini çok istiyor ve maalesef ki galatasaray'ı yöneten kesim de o %1'lik kesim. sadece soruyorum. galatasaray'a sıcak para sağlayacak ve elindeki kıymetli varlıklarla ilgili tasarrufu dursun özbek'ten başka değerlendirebilecek başka bir aday yok mudur? eğer yoksa vah ki ne vah. diyecek bir şey bulamıyorum.
 • 7983
  eski galatasaray başkanı. önümüzdeki seçimler için aday olduğu konuşuluyor. başkanlık dönemi performansı ve gidişi düşünüldüğünde ihtiyacımız olan lider olabilir mi emin değilim. listesini de çok güçlü isimlerden oluşturacağı söyleniyor ama bu durum da her zaman iyi bir şey değil. fazla güçlü isim demek çok daha güçlü bir başkan profili ve mükemmele yakın bir liderlik ister. umarım galatasaray'ımızın içinde bulunduğu durum en dip noktadır ve bundan sonrası yukarı doğru devam eder.
 • 7984
  ön planda olan isimler arasında en çok parası olan isim. erden timur mükemmel işler yapıyor ama galatasaray başkanlığı fazlasıyla erken kendisi için.

  gelelim dursun özbek'e. zamanında neler yaşattığı ortada, efsanevi pankart siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor, ayağa kalk sloganındaki diz çöken galatasaray'ı yaratan kendisiydi. saçma sapan açıklamalar, iş bilmemezlik, yalan söylemler, hatalı yönetici tercihleri, korkunç açıklamalar, şişkin şişkin bonservisler ve kontratlar, hep kendisinin zamanında yaşandı. ffp cezasını da kendisinin döneminde olaylar sonucunda aldık. derbi galibiyeti alamayan, ligde yarışmacı olamayan bir takım haline geldik. utanç dolu bir başkanlık yaşadı ve yaşattı galatasaray'a.

  gelelim olası başkanlığına. ben kendimi pragmatik olarak tanımlıyorum. 15 mayıs 2022 tarihi itibariyle olası başkan adaylarımız arasında kendisinden daha iyi bir seçenek göremiyorum, bir süredir de açıkçası böyle düşünüyorum. bunları yazdığıma ya da düşündüğüme de inanamıyorum açıkçası, değişmeyen tek şey değişim, hepimizin fikirleri değişebiliyor hayatta. galatasaray'ın mevcut kadrosu benim gözümde vasatın kat ve kat altında. 2022 yazında çok ciddi hamleler yapmaz isek ilk 5 bile yapacağımıza inanmıyorum ki sadece ligde yarışacağız. koskoca 2021-22 sezonunda büyük takım gibi maç oynadığımız dakika sayısı çok sınırlı. dünyanın en kral hocası da gelse, eldeki malzeme yetersiz, denge bozma becerisine sahip oyuncumuz yok. yani 2022 yazında galatasaray'ın para harcaması gerek, galatasaray'ın gerekirse kazık yemeye ihtiyacı var. yeter ki kalite katabilsin kadrosuna. kalite olmadıktan sonra uzun maratonları yürütemiyorsunuz, ilk dalga yıkıveriyor gemiyi.

  hiç bir adayın sıcak para gücü yok, bize hayal satacaklar. içerde gelecek 2. yenilgide zaten demoralize olan camia yine çorba olacak. aralık ayında fakir edebiyatı yapıcaz. en büyük ayıp koskoca galatasaray camiasında dursun özbek'ten bir tık kuvvetli bir adayın ben başkan olacağım diyememesi. çok büyük bir rezillik bu, ne kadar boşa kürek çektiğimizin göstergesi aslında. ama bir gelecek var, yaşadığımız sürece nasıl bireysel hırslarımız var ise galatasaray adına da hırslarımız olacak. ben mevcut düzene baktığımda kendisinden daha elverişli bir başkan adayı göremiyorum. yapacağı zorunlu transferle, özellikle orta saha pozisyonu için gerekirse hotelini satmalı*, takımı ileri taşıyabilir belki.

  bakalım neler olacak, duygularım seni ele veriyor sayın özbek, sevilecek yanım olursunuz umarım.
 • 7987
  yarım kalan işi tamamlamaya geliyor, evet doğru bildiniz, zlatan ibrahimovic*...

  listesinde olduğu söylenen ali yüce yada erden timur direkt olarak başkanlığa aday olup çok rahat kazanabilirdi. ne gerek vardı gerçekten, taraftara rahatsızlık yaratmaya. emlak konut'la iletişim kurmak ve taşınmazların değerlendirilmesinde yardım etmek için illa başkan mı olması gerekiyor. dışarıdan destek verecek kadar galatasaraylı değil mi bu adam.

  son olarak bir övgü yapmak gerekirse, galatasaray'ın projelerine son çivi çakan başkandır. hem burak elmas yönetimi hem mustafa cengiz yönetimi bu projeleri çürümeye bıraktı. kalsaydı galatasaray'ın kendisine ait bir basketbol salonu olacağına da inancım tam.
 • 7989
  taraftarın %99'u tarafından istenmeyen kişi. şimdilik. fatih terim'i geri getirirse o oran %50'ye iner. zaten tanımadığım o "ağır toplar" bu adamın peşinde koşa koşa divane oldu. eh, devletimiz de çok sever kendisini. 2018'de iki kez üst üste rezil olduktan sonra, seçileceğinden emin olmadığı seçime de girmez d.özbek.

  gelir gelmez de mutlaka transfer şov yapar, kendisine karşı oluşan o karşıtlığı da dağıtır. yani taraftarın bu adamı istememesi önemli değil. taraftar dediğin çabucak kandırılan kişidir. "hayırlı olsun." demeyeceğim çünkü d.özbek'in başkanlığı hayırlı falan olmaz.
 • 7991
  galatasaray başkanlığı için aday olacağı konuşulan eski galatasaray başkanı.
  galatasaray'ın en kötü başkanı olarak başkanlık koltuğunu mustafa cengiz'e bırakmıştı. şimdi de kendisinden daha kötü başkanlık yapan burak elmas'dan koltuğu devralacaktır. galatasarayımız için gelecek maalesef karanlık.

  https://twitter.com/.../1525926816778702854
 • 7993
  kulüp tarihinin açık ara en kötü niyetli, en başarısız başkanı.

  insanların bazı konularda kırmızı çizgisi olur, galatasaray hususunda da benim kırmızı çizgim bu adam. bu adamı tekrar başkan olarak göreceğime takımı amatör ligde izlemeyi tercih ederim.

  çoktan kulüpten ihraç edilmesi gereken adamı tekrar başkan yapacaklara, oy atanlara, listesine girenlere de yazıklar olsun.