• 7468
  camiada adeta "öcü" etkisi yaratan eski başkan.

  twitter'da bir mustafa cengiz eleştirisi okuyorum mesela, altındaki yorumlar şu minvalde:

  "dursun gelmesin de"
  "dursun gelirse?"
  "dursun gelecek tabi!" vb.

  ve bu uzunca zamandır da böyle. doğal olarak kimse istemiyor tabi, herkes korkmuş durumda dursun aydın özbek'ten. ama bu mustafa cengiz yönetimine dört elle sarılmak için yeterli argüman mıdır?

  bence değildir.

  buradan yazıyorum, tarihe not düşülsün. dursun aydın özbek bir daha bırakın aday olmayı, başka birisinin yönetiminde bile görev alamaz. net bir şekilde alamaz. üzerine basa basa, altını kalın üstünü marker'la çize çize tekrardan yazıyorum: a-la-maz!

  şimdi bu argümana da "e 3 kere ibra edildi ya" diyecekler olacaktır, biliyorum. ama kazın ayağı pek de öyle sizin düşündüğünüz gibi değil.

  özellikle bu hisse senetlerini kendisine alma ve sonrasında bunları satma tehdidi ile parasını faizli almak istemesi camiada arkasında kimsenin (statüko dahil) kalmamasını sağladı. yani kendisini bu camiaya yakınlaştıran son ipi de kesti anlayacağınız eski başkan. zaten çok yakın oylarla ibra edildi son döneminde, az kaldı edilmiyordu yani. iş seçim muhabbetine giderse aday olsa bile yönetimine alacak, yönetimini denkleştirse bile kendisine oy verecek birilerini bulması bu saatten sonra çok mümkün görünmüyor.

  herkese tavsiyem şudur: içiniz ferah olsun. mustafa cengiz'in yanlışlarını "aman ya seçime gider de dursun gelirse" korkusuyla geçiştirmeyin. çünkü çok ama çok yanlış yönetiliyoruz. bir dursun dönemi değil çünkü dursun dönemi tarihimizin en kötü dönemiydi ama yine de çok yanlış yönetiliyoruz. rahmetli canaydın da iyi insandı ama kötü başkandı, mustafa cengiz'i de o şekilde anacağız günü geldiğinde bana kalırsa.