• 5610
  kendisi başkan olduğu müddetçe galatasaray ile karahindiba kelimeleri aynı cümle içinde geçer de başarı geçmez.

  bakın, son senelerde iyiden iyiye materyalizmin köpeği olmuş; metafizik, ezoterizm, karma gibi mefhumları dimağ kapımdan içeri sokmayan biri olarak diyorum ki hayat böyle bir şey değil. yani bir kulübün başkanı dursun aydın özbek'se* o kulüp başarılı olamaz. o-la-maz. ruhani mi desem rabbani mi desem bilmiyorum ama meçhul bir kuvvet buna izin vermez. yarın manchester city takımını başlarında guardiola'yla birlikte florya'ya indir, hatta işi garantiye almak için mbappe'i, dybala'yı, messi'yi de bu takıma ekle; daöş başkanken o takım yine de bir şekilde başarısız olur. bahsettiğim o ulvi kudret buna müsaade etmez. yani nasıl tarif etsem o kuvveti bilemiyorum, sofistike bir terim aradım, bulamadım ama halk arasında cenabetlik denen şey işte.

  işbu sebepten yazın yapılan onca transferden ve dahi sezon başı alınan nice galibiyetten sonra bile allah sizi inandırsın hiç ümitlenmedim zira başarısızlığın final destination'daki gibi gelip bizi bulacağına adım gibi emindim. çünkü başımızda cenabetliğin vücut bulmuş, cismanileşmiş hali başkan olarak duruyor. yani seni daöş yönetecek ve sen başarılı olacaksın öyle mi? yok kardeşim, dediğim gibi hayat öyle bir şey değil maalesef. o yüzden şimdi terim de gelse ancelotti'yle de anlaşılsa -kendi adıma- karamsarlığa devam. en azından sukut-ı hayale uğramıyorum.
 • 5612
  o değil de bu dursun bey halen galatasaraya küfür edercesine oturuyor olması size de garip gelmiyor mu ? vallahi bana gelmiyor sebebi belli zaten herifin tek derdi rant, galatasarayı küçültme, yenilgiler felan normal olabilir olması gibi.

  tudor dan önce bu arkadaşın kovulması gerekiyor. yoksa ultraslana suçuk ekmek hariçi birşeyler mi vaad edildi ? bilemeyecem artık.

  (bkz: beyler istifa istifa istifa.)
 • 5615
  haftaya bok gibi başlamamızı sağlayan ve hakikaten artık bizi bir kez mutlu etmek istiyorsa defolup gitmesi gereken başkan.

  futbol takımı kötü
  basketbol yerlerde
  voleybol desen içler acısı
  e-spor takımı bile küme düştü
  ada yerlebir

  sırada engelsiz aslanlar, kürek, santranç, briç var sanırım.

  allah aşkına git başkanım ne olur git. tudordan önce git, dünya yanmadan git, kar yağmadan git, yeni yıl olmadan git, hafta bitmeden git, ay bitmeden git.

  galatasaray taraftarı çok uzak değil sadece 5-6 sene önceki gibi bir galatasaray görmek istiyor. bunu sen yapabilecek potansiyele sahip değilsin.

  masaya yumruğunu vursan elini kırarsın. bize baba gibi, kapı gibi adam lazım. sen yumuşaksın, güçsüzsün, öngörüsü olmayan bir adamsın.

  ne olur git.

  yine gel locada maçını izle, cam şişeden kolanı iç, açık büfede yemeğini ye, gol olunca ağzından puronu çıkarmadan alkış tut ama bu klübü yönetme.

  sana ne bizim nede bu klübün sporcularının hiçbir saygısı kalmadı artık. gururunu kırmadan git. herkese daha da rezil olmadan git.

  (bkz: istifa istifa istifa)
 • 5619
  boyle bir adami besiktasla fenerbahce’nin degil baskani yoneticisi bile yapmazlar. en basitinden gocuk fenerbahce’de baskanlik aziz yildirim ve ali koc gibi iki agir adam arasinda gidiyor. bizde de bunun 2024’e kadar baskanlik istedigi eski baskanlarin agzindan konusuluyor.

  sonra batiya acilan pencere, elit kulup. yerim oyle pencereyi. gelsin once taraftarina acilsin sonra batiya acilir zaten.
 • 5621
  kendisinden daha büyük sorun muhalefetin (ki bunlar ünal aysal'a da muhalefetti) karşısına dikebildiği adayların en az kendisi kadar basiretsiz oluşudur.

  karşısındaki muhalefetin en güçlü adayı adnan öztürk. seçime girmekten hatta konuşma yapmaktan bile çekinen ancak mikrofon gördü mü şahin kesilen bir tatlı su muhalifi. neymiş, vertigosu varmış. efendim sanki, allah korusun, pankreas kanseri. vertigosu yüzünden arcelor-mittal'daki görevini bırakmış mı? yok. eee? bir sonraki seçimde de hemoroid'i tutar herhalde.

  bu camia içinde yetenekli insanlar elbette vardır. ama ne yazık ki öne çıkanlar ya da çıkartılabilenler dursun gibiler. zamanında el ele verip ünal aysal'ın başını yiyen statükocular ve tatlı su muhalifleri şimdi kendi taraflarından 1 tane aday çıkartamıyorlar.
 • 5626
  galatasaray'ın yönetim problemi var. 3 yıldır böyle. dursun özbek gerçekten galatasaray'ın hayrına iş yapan biri mi; yoksa yetersizliğinden, çapsızlığından, beceriksizliğinden mi böyle yapıyor bilmiyorum. ya da kötü niyetli ajan, sırf iktidarın gs arsalarına çökmek için belli bir proje dahilinden görevlendirilmiş biri de olabilir. ama en azından bu iş için abdurrahimin de işin içinde olduğu yine iktidar yanlısı birileri gelseydi de biz yıllardır şu yaşadığımız skandalları, kepazelikleri, rezillikleri yaşamasaydık. hamza ile başlayan denizli, rikerink ve tudorla devam eden şu süreçte yapılacak tek şey iyi bir hoca bulmak olmalıydı. dursun kendinden önceki başkana kulübün mali yapısını bozduğu için eleştiri getiriyor ama kendisi 3 yılda ve 6 transfer sozundan eşşek yükü ile para harcayıp çöplerden oluşan bir takım kurdu. transferde başarılı denen bu sezona bakalım: 20 milyon euro bonservis ve yıllık 3'er milyon € maaş verilerek alınan belhanda ve n'diaye ikilisi sahadayken galatasaray hiçbir deplasman maçında ve baskı yediği hiçbir maçta topu kendi yarı sahasından çıkartmayı başaramadığı için 4 maç üst üste kaybetti. n'diaye asla bir 8 numara playmaker değil. belhanda ise hiçbir zaman 10 numara olmadı.zaten vasat üstü performans gösterdiği bir sezon var kariyerinde. güvenilir bir oyuncu değil. bu ikisine misal 20 milyon € bonservis vermek gerçekten kimin fikriydi. beşiktaş kendi orta sahasındaki 4 oyuncunun tamamını neredeyse bedavaya kurdu. bütün rakiplerin buna fener de dahil bir sürü playmaker orta sahalar varken sen de hiç olmaması üstelik 40 milyon € bonservis ödediğin bir sezonda bunu başarmak ne demektir? sol beksiz sezona başlamak. sağ bek yedeğin olmadan başlamak. yedek kalecin olmadan başlamak. stoperin olmadan başlamak üstelik serdar + maicon'a totalde 12 milyon € bonservis ödeyerek bunu başarmak. rakibin beşiktaş hiçbir bonservis ödemeden pepe, marcelo, vida gibi adamlar bulup getiriyorken sen eşşek yükü ile para döküp hala maçlara denayer, ahmet çalık, lines utancı ile çıkabiliyorsun.
  konuşacak bir şey yok. galatasaray'ın 3 yılda 200 milyon € belki daha fazla parasını çöpe atan, 5 tane hoca değiştiren her sene ilk 3'e bile sokamayan, eldeki 2 arsasını haraç mezat satan bu yönetimden hala medet umuyorsak bize de yazıklar olsun, genel kurul'daki komprador iktidar yalakalarına da yazıklar olsun!!!
  dursun özbek bir kayyum projesidir. kulübün iktidar tarafında ele geçirilmesi için operasyon yapılmak üzere gelmiştir. 2013 yılında fatih terim üzerinden yapılan operasyonun devamında özbek getirilerek finalize edilmiştir. 2018 mayıs'da bu adam yeniden seçilirse galatasaray diye bir takım kalmayacaktır.
 • 5633
  fatih terim'i getirmek için elinden geleni yapmazsa " galatasaray taraftarına karşı suç işlemek ", " galatasaray'a ihanet " ve hainlikten dolayı yönetim kuruluyla beraber lahey'de yargılanmalı. bu kadar net.

  yaşayan efsane imparator fatih terim boştayken ve diğer hocaların defalarca denenip başarılı olunmadığını tecrübe etmişken, fatih hoca yerine başkalarını düşünmek komedidir, skandaldır, rezalettir.

  ekşi sözlükte " dursun özbek'in terim'i teknik direktör yapamaması rezaleti " şeklinde başlık açılmalıdır.

  sonuçta bu rezalet gibi rezalettir. 10 üzerinden 10 puan alır. yok samsung müşteri hizmetleri rezaleti, yok a101' den çerez aldım, içinden fare çıktı, temalı osuruktan rezaletlere benzemez.