• 57
  gelmesini temenni etmediğim futbolcu.

  aynı bek bölgesine iki yabancı futbolcu lüks bence. zaten ilk 11 oynayacak bir linnes var elimizde. onu yedekleyebilecek potansiyelli, genç, emre taşdemir tarzı bir sağ bek bulamıyor muyuz ? istenilen düzeyde yerli oyuncu yok deyip direk yabancıya atlamak sadece bahane ve kolaya kaçmaktır. fransa'nın kuzeyindeki lille burnumuzun dibindeki istanbulspor'dan mehmet zeki çelik'i buluyor ama biz bulamıyoruz böyle bir oyuncu.
 • 58
  ben çok izlemedim. ama bence bu adamın barcelona ve benfica'da tutunamamasının sebebi ssvunmssı zayıf. bir de çok, basit top kaybı yapıyor. haddinden fazla.

  valla hoca falan bakmıştır, takip etmişlerdir. ama bilemiyorum mariano'yu ararız gibime geliyor. 25 yaşından büyük adam almasak daha iyi bence. ffp daha başımızda. kadroda satınca para edecek gençler olmalı. bekler bu tür gençler olmalı.
 • 59
  net bir şekilde alınması gereken bek oyuncusudur.
  anadolu’da yapacağımız maçlardaki performansı muhtemelen bize sınıf atlatabilir. şampiyonlar ligi için uygun bir isim gibi gözükmese de anadolu’da önünde feghouli ile çok iyi işler yapabilir. işin enteresanı mariano’nun bu yıl defansta kötü olduğu gibi ofansif anlamda da yerlerde olmasıdır. bu adam bek olmasına rağmen sıkışan anadolu maçlarında anahtar rolü görebilir. o yüzden makul bir ücretle alınıyorsa bence çok mantıklı bir hareket olur. bilmeyenler için adeta sağ bekte bir 10 numara havası vermektedir. enterasan asistleri ve çok iyi top sürüşü vardır. kaçırılmaması gerek.
 • 60
  oyun tarzı ve istatistikleri, şayet transferi gerçekleşirse tam bir iç saha oyuncusu modelinde olacağı yönünde. nispeten daha zayıf anadolu takımları karşısında şov yapan, bindirme üstüne bindirme yapan bir oyun ortaya koyup, özelikle deplasmanlarda sıkıntı yaratabilecek bir tip gibi duruyor. evet bir tekniği ve temposu var ama daha çok rakip yarı alanda pozisyon alan ve geri gelmeyi pek sevmeyen bir oyuncu gibi. defansif meziyetleri top rakibe geçtiğinde onlar adına bir şans olabilir gibi. bonservisinin olmaması ise ekstra bir artı.

  mariano'nun 2018-2019 sezonunda özellikle ikinci yarıdaki son birkaç maçtaki performansından oldukça rahatsızım, ancak olası bir değişiklikte yerine aday futbolcunun douglas olmasını istemem. linnes o bölgeyi daha iyi oynayabilir. aslında yabancı sınırının olmadığı bir ligde rotasyonda olması mantıklı ama türk bir oyuncu şartı gerekiyorken, kendisi yerine şener'i tercih ederim.